Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti féltek a harcikutyáktól?...

Ti féltek a harcikutyáktól? Amikor az utcán jön veletek szembe, a gazdin meg látszik hogy az a tipikus vagánygyerek, aki szó nélkül ráuszítja az emberre, a kutyáját.

Figyelt kérdés
2019. okt. 18. 17:21
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám, hogy kifejezetten félek tőlük, de ha kutyával vagyok, akkor inkább kerülöm őket, mivel a legtöbb bull típusú kutya az én megfigyelésem alapján két típusú ember tulajdonában van, és mindkettő egyformán inkompetens az ilyen jellegű kutyákhoz:

1. Az általad is említett helyi vagánycsávó

2. A "mindenneveléskérdése" és "dajkakutya" típusú gazdák


Rettentően kevés olyan ember van, aki úgy vállal ilyen kutyát, hogy tisztában van azzal, hogy a vérmérsékletbe a genetika is beleszól, és ennek megfelelően kezeli a kutyáját, úgyhogy inkább kerülöm őket, jobb a békesség.

2019. okt. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Rólam elmondható az, hogy eléggé elfogadó, alkalmazkodó, konfliktus kerülő ember vagyok, de sajnos nekem is van olyan, ami kiveri a biztosítékot. Azokat az embereket kerülöm, aki bizonyos kutya fajtákat "harcikutyanak" nevez.

Illetve a vagány gyerekeket is kerülöm, mert biztos ami biztos. A kutyákat nem kerülöm, nincsen olyan hogy harcikutya, rosszul nevelt, szocializálatlan kutya van, de én a te általad vélt "harcikutya" (gondolom amstaffra, pitbullra gondolsz) soha se volt még rossz tapasztalatom. Ennek a fajta kutyának szigorú, következetes nevelésre van szüksége, mivel terrier. De a yorki is terrier, és őket álltalában mégsem nevelik meg, sokkal több a yorki támadás, csak nyilván az nem kap figyelmet mivel kis termetű kutya, álltalában nem életveszélyes ha megtamad.

Ezzel az a gond, hogy minden olyan ember aki magához vesz egy ilyen erős jellemü kutyát mint az amstaff, és nem tudja normálisan nevelni, rontja a fajtának a megítélését. A kutyatartást kötném engedélyhez, és idővel az ilyesmi probléma elmúlna. :)

2019. okt. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
78%

Ezt a témát csak egy szempontból nem szeretem: Elfogult emberek különböző és értelmetlen logikával.Mindenki támadja a másikat mindenért.


1.Vannak azok akik életükben nem láttak harci kutyának nevezett egyedet közelről.Nem simogatta,nem próbált a közelébe menni,esélyt se adott annak az állatnak,hogy megmutathassa ha jól van nevelve ugyan olyan eb mint bármelyik másik.

Ezek azok akik 2 netes cikket elolvasnak amiben egy bull típusú kutya támadott emberre és el is könyvelik,hogy annak a fajtának az összes egyede maga az ördög.


2.Vannak azok akik elfogultak a saját kutyájukkal és a fajta egyedeivel szemben.Csak mert az ő kutyájukat sikerült megnevelni,nem volt még példa rá előtte,hogy gondja lenne a viselkedésével a dominanciával vagy az agresszióval az összes emberre fújnak aki tart egy pittől vagy staffitól és megpróbálják minden áron (többnyire szidalmazással és magukat túl ajnározva teszik ezt amiért ők látják az angyalt az ördögben is) bele magyarázni a másikba,hogy akkor se kell tőle tartania,sőtt kötelező neki megkedvelni a fajtát csak mert ők olyat tartanak és az ő kutyájuk tök jó fej.

Ezek azok akik csak azért vettek magukhoz kutyát,hogy 'na majd én megmutatom' alapon neveljenek egy kezes báránynak titulált időzített bombát.Ebben az esetben fordul elő a leggyakrabban az,hogy egy bull típusú kutya támad.Nem minden esetben azért mert domináns vagy agresszív,hanem azért mert védelmező.A kis méretű kutyák még félelmükben is ugatnak,ha ezt egy ilyen nagy testű kutya rosszul reagálja le az sérüléshez vezet és ezt nem fogja fel senki,csak szidja a kicsi kutyákat mintha ők tehetnének a szabadon engedett nagyokról...

Nem tesz az ilyen szájkosarat a kutyájára,mert ő egy angyal,talán még a pórázt is leszedi,mert ő bízik a kutyában.Aztán jön az,hogy 'nem is értem mi történt,sose csinált még ilyet' a kutya üldözőbe vesz egy másikat és halálra rémít egy másik gazdát aki a saját kutyája védelmében persze,hogy azonnal a fajtát kezdi szidni és kiabál az ilyen gazdival.

Akár milyen angyal,akár milyen jól nevelt legyen mindenki következetes és legalább kösse pórázra a kutyáját.Otthon,kertben lehet szabadon.És nem csak a pittekre vonatkozik minden kutyának van póráza utcán használni kell.


3.Vannak azok akik kifejezetten azért vesznek ilyen kutyát,mert tudják,hogy sok ember fél tőlük és ez nekik tetszik vagy jól jön.Szándékosan 5 kilós láncokkal sétáltatják,dupla láncos pórázzal,szöges nyakörvel,Gyilkos/Báró/Cézár/Thor néven szólítva csak hogy aki fél biztos a név hallatán is át akarjon menni az út másik oldalára.:D

Ez akkor kínos amikor (személyes élmény) az ilyen kutyára ráugat váratlanul a túloldalról egy havanese és a kutya ijedtében a gazdit magával rántva,farkát behúzva,felnyüszítve botorkál odébb.Mert igen,vannak köztük félénk egyedek is hiába vannak jól tartva,kiedzve,és fülvágatva.


4.Vannak azok akik látták egy pár rap számban nagy kigyúrt négerek mellett pár szép és tekintéjes kutyát és mivel jól mutatott ők is akarnak egyet.Persze a hatás kedvéért kell,hogy rövid lánc pórázon vicsorogjon a kutya ezért parancsra 'tanítgatni' kezdik: csibészelik.Majd parancsra abba hagyja alapon olyan 'trükköket' próbálnak tanítani a kutyának amikkel agresszióra nevelik.

A másik ilyen a házilag kovácsolt őrző-védő,mert kutya az kell,de minek a tréner.Csak azok többsége sajnos kéz és lehúzás helyett torokra mennek,ráadásul parancsra ereszteni elfelejtenek..:D

Ezek kutyái érdekes módon 40 centi magasan is 100 kilósak és le tudnak teríteni egy medvét..a gazdik mendemondája szerint.Kár,hogy egy ilyen kutya 100 kilósan már gurulna.


Nagyon kevés az a harci kutya típust képviselő gazda aki tudja is nevelni következetesen a kutyáját és mindig észnél van.Mindegyik fent említett kategória hibázik a fajta nevelésében,de mégis azt hiszi,hogy okosabb és ügyesebb a többieknél.Nem kell elfogultnak lenni,nem kell félni se tőle,nem kell az se,hogy más féljen tőle.Ismerni kell a kutyánkat és a fajtáját.Farkast se dobsz a bárányok közé csak azért,mert vegetáriánusnak nevelted.Ha ott az alkalom húst fog enni.

És meg se kell sértődni azon,hogy egy pittet harci kutyának neveznek.Minek kéne nevezni? Semmi sértő nincs benne,nem kell mindjárt a falra mászni érte.Attól függetlenül,hogy mint bármelyik másik kutya képes az agresszióra egy végtelenül kedves teremtés jó kezekben.Az Akita,a csau (igen,a csau..),a shar pei,a kanári szigeteki kutya,a tosa,és rengeteg más is alkalmas volt arra,hogy harcoljon,védje az embert.Állat,másik kutya ellen ők voltak a fegyverek.



Én a kutyáktól maguktól nem félek,de ettől függetlenül kerülöm még azt is,hogy kutyával elsétáljak mások mellett.Mióta két 'jól nevelt' Kangal fél utcát futott utánunk mert kitépték magukat a gazdi kezéből én még egy yorkit is alaposan megnézek,hogy nem-e fordul vissza ránk.3 öltéssel a karomon ékeskedtem közel 2 hónapig csak mert 'nem értem mi történhetett,iyet még sose csináltak' esetbe keveredtem és védtem a saját állatom.:D


De való igaz,hogy ha a pittre és amstaffra gondolsz harciak alatt én hamarabb riadok vissza egy akitától vagy argentin dogtól (puma vadászatra használják).Vagy a masztiffoktól,azok tudnak még nagyot harapni.. :D

2019. okt. 21. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 Lizolu ***** válasza:
Ma reggel megtámadott minket egy n€metjuhász.Egy telepről szökött ki amikor csukódott a kapu.A paprikaspray és a fellépésem is kevés volt,így maradt az , hogy rávertem az orrára kettő hatalmasat.Igy a kutyam csak sokkot kapott.Szerencsére nem tudta megfogni.A paprikaspray nálam leszerepelt.Na én az ilyen kutyáktól tartok aki nincs tanitva csak a gazdaja hiszi azt mert gyökér.
2019. nov. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim válasza:
Nincsenek megfelelően bűntetve a kutyatulajdonosok. Nem érdekel a kutya fajtája, egyszerűen csak szeretnék szívroham nélkül sétálni az utcán vagy a parkban, de nem merek. Kisgyerekkel még veszélyesebb, hiszen szaladgálni mennének ki, néha kiabálnak, vagy sírnak, sok kutya ezt rosszul reagálja le. Engem nem vígasztal, hogy az a kutya "még soha nem csinált ilyet" ha egy életre megsebesít testileg, lelkileg másokat. Olyanokat akik csak léteznének szabadon, de az ilyen emberek miatt nem tehetik. Rengeteg embert látok azért az úttest szélén sétálni, mert a járdához túl közel van a kerítés és a kutyák rárontanak mindenkire. Tudom ez a dolguk, de egy embernek nincs joga félelem nélkül végigmenni egy utcán? Azért mert más így védi az ingatlanát? Úgy kell kijárni az otthonunkból, felfegyverkezve mint valami dzsungelharcosnak, önvédelmi tanfolyamot végezni kutyatámadás esetére? És hol az a pont, mikor már védekezni lehet? Ha csak megugat és vicsorít, felugrál, akkor még illene megvárnom hogy megharapjon mert különben szemét állatkínzó vagyok aki nem ért hogy szegény kutya nem tehet róla?
2019. nov. 7. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!