Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti miért a jelenlegi kutyátoka...

Ti miért a jelenlegi kutyátokat választottátok ki, menhelyen, vagy tenyésztőnél?

Figyelt kérdés
pl:.fajta szeretet,ő tetszett meg,más volt,mitn a többi kutya

2019. nov. 4. 07:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Első kutyát tenyésztőtől úgy, hogy még általános iskolás voltam és egy minnél kevesebb foltal rendelkező szukát szerettem volna, az infra alatt lévő pár hetes picikből meg pont csak egy szuka volt, akinek csak a fülei voltak barnák.

A menhelyit pedig úgy, hogy önkénteskedés alatt beleszerettem, hogy mindig vidám, tudja élvezni az életet és engem is mindig megmosolyogtatott. Szerettem volna, ha minden nap velem lenne és örökbefogadtam :)

2020. nov. 10. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Amstaff-elso latasra szerelem a fajta irant. Amikor rakattantam,mar volt egy terrierem. Amolyan hebrencs energiabomba,eroszakcsomag. Nem lehetett melle mas.

Aztan,amikor meghalt azonnal elolvastam a fajtaleirast es rajottem,h mar elsore is pont ezekre (az amstaff) tulajdonsagokra vagytam.

2020. nov. 10. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
56%
Exem kitalálta hogy legyen kutyánk, mert látott egy hirdetést egy cuki Yorkieról. Elment, megvette, és meglepinek szánta, a kiskutyával várt a pályaudvarnál. Első látásra beleszerettem a kis fekete-cser csöppnyi kutyába. Utána én foglalkoztam vele, mert exem le sem xarta, így szakításunk után is természetesen jött velem haza. Életem boldogsága, édes kiskutyám már 4 éves.
2020. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
67%
Nem akartunk még kutyát, csak pár hónappal később. Egy munkához kellett pár infó a menhelyek működéséről, ezért felmentem a közeli menhely oldalára, és ha már ott voltam, ránéztem a gazdira váró kutyákra. És ott volt. Megláttam a képet, éreztem, hogy ő kell nekem, és addig nyúztam a férjemet, amíg azt nem mondta, hogy menjünk el megnézni :D Ott már ő is beleszeretett.
2020. nov. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
6%
Ez egy jó kérdés.
2020. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyről hoztam.

11 hónapos volt ekkor, és én idősebbet szerettem volna először, gondolván hogy nekik kisebbek az esélyeik a kijutásra. A frászt, 10 éves kutyákat is előbb vittek el mint őt, mert azokat sajnálták, vele ellentétben. Angyalom ott született a menhelyen, 0 trauma, anyukával nőtt fel, 8 hetes korától el lehetett volna vinni, de senkinek nem kellett, még csak nem is érdeklődött senki előttem. Nem értettem, mi lehet vele a baj.

Aztán kiderült, ennek két oka is volt...

Hiába nem nagytestű, (mindössze 15 kg), hiába gyönyörű, hiába okos, kedves, egészséges, szófogadó - viszont kan, ráadásul fekete. Én sosem gondoltam volna, engem is úgy világosítottak fel, de csupán ennyi kell hogy egy kutya beragadjon a rendszerbe.

2022. febr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Már volt egy fekete kistestű kutyánk, családdal úgy döntöttünk, hogy legyen egy világos nagytestű mellé. Kimentünk a menhelyre, néztük őket. Kiválasztottunk egy goldi szerűséget. Mondta az ott dolgozó pasas, hogy nyugodtan bemehetek érte, vigyük el sétálni, ő meg megkeresi a papírjait. Csakhogy továbbléptem a többi kennelt is mégnézni, és akkor megláttam Őt. Kistestű, fekete, bőrgombás, törött orral, törött lábbal. A kennel közepén ülve a szemebe nézett, és tudtam. Kozmikus kötődés. Gondoltam, ha a goldihoz bemehettem volna, hozzá is. Bementem, csóvált, simán ráadtam a nyakörvet és a pórázt, és elindultunk. (Ekkor láttam meg, hogy nagyon sántít, úgyhogy csak a fűig mentünk) A pasas amikor meglátta, odafutott, kikapta a kezemből, és elkezdte mondani, hogy ez a kutya agresszív, eddig hozzá se tudtak nyúlni, kaját is csak kisajtón keresztül kapott. Azt mondta, azért nincs kezelve se, mert támadja a gondozókat, így inkább elaltatják. Dupla árat fizettem érte, hogy elhozhassam, és egy Deákot a gondozónak. Életem legjobb döntése volt. Mindennél jobban szeretem, igazi társak lettünk.
2022. febr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
50%
Elmentünk a menhelyre, elmondtuk milyen kutyát keresünk, de már volt jelöltünk a honlapról. Meg is mutatta őket a gondozó, de aztán mondta, hogy vannak még olyan kutyák, akik kistestűek és rövidszőrűek (ilyet kerestünk), nézzük meg őket is. Hárman voltak egy kennelben, odaraktam a kezemet, hogy megsimogassam őket. Az egyik már az első perctől kezdve nagyon bújt, aztán amikor ki akartam húzni a kezemet, akkor konkrétan ráfogott a kezemre a mancsával és rám nézett. Egyértelmű volt melyiket hozzák ki ismerkedni. Kint is a derekamra csavarodva bújt, ismerősömmel (aki elkísért) ellenben nem igen foglalkozott, teljesen rám fókuszált. A gondozó szerint egyből kiválasztott. Ott már nem volt menekvés :D szóval teljesen más kutyát választottam, mint akit fénykép és leírás alapján kinéztem
2023. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!