Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak én törölném el ezt a...

Csak én törölném el ezt a póráz törvényt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szóval a törvény szerint közterületen kutya csak pórázon sétáltatható, kivéve az erre kijelölt kutyafuttatók. Na most, hogy a fenébe várják el, hogy a kutyások betartsák ezt, ha összesen 2db futtató van az egész kerületben? Azok is csivavára lettek méretezve.


De több szempontból sem állja meg a helyét a dolog. Ki az, aki bevinné a futiba a kistestű kutyáját a németjuhászok, meg amstaffok közé játszani? Véletlenül is, de fellöki, nem figyelnek rá heves játék közben és megsérül stb. Már pedig a nagykutyásoknak is ugyanannyi joga van a futtatót használni, mint bárki másnak. Nem küldheti ki őket az ember, hogy "most én jövök, ti húzzatok el"...


A kutyák habitusa eltérő. Nem várható el, hogy egy tizen éves, nyugodt kutyát bevigyenek a kölykök közé. Már pedig nekik is jár a szabad, póráz nélküli mozgás, még ha csak békésen szaglászik vagy napozik is. Szóval folyamatos konfliktus helyzet alakulna ki. Mert ugyebár ezek a fufattók nem park méretűek, hogy mindenki el tudjon különülni, de a kutyát le kéne mozgatni.


Ha meg ott egy szép park a lakhelyed közelében, ahol van szabad rész és senki nem használja (nem játszótér stb), miért is ne engednéd el a kutyádat mozogni? Vagy majd futsz a kutya és labda után pórázzal a kezedben? Esetleg flexin labdázol, hátha túl fut és visszarántja izomból? Vagy ezt hogy képzelték? Egyszerűen nem értem, hogy mi ez a nagy póráz mizéria. A kutyák elvileg az ember leghűségesebb társai. Miért is kéne pórázra verve leélni az életét?


Elvárják, hogy a kutya minden helyzetben behívható legyen és jól szociálizált. Ezt hogyan is képzelik el? Hogy legyen behívható, mikor maximum 2 méterre van tőled? Mitől lenne jól szocializált, mikor a póráz köztudottan gerjeszti a feszkót a kutyák között?


Balesetek és idióták mindig lesznek. De attól, hogy egyszer egy kisgyerek megdobott kővel minket, még nem tennék mindegyikre bilincset, azért mert 1 kedves szülő a 100ból cseszett megnevelni a gyerekét.


Nem értem miért hoznak olyan törvényt, amihez nincsenek biztosítva a feltételek lásd futtatók.


Felétek mi a helyzet? Vannak futtatók?


2019. nov. 10. 20:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
18%

Szerintem nagy kutyát az tartson akinek van kertje is. Lakásba kisebb kutyát. Azzal nincs baj ha a nagy kutyát is beengedi valaki de egy nagy kutyának igenis kell kint szaladgálnia. Logikusan gondolkodva ha van kerted tarts nagyobb kutyát ha nincs akkor kisebbet.


Ès máris nem problèma ez amit te leírtál.

2019. nov. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%

Ez ilyen elborult gondolat, de ha nem adottak a feltételek, mondjuk nincs a közelben futtató, nem tudod lemozgatni, nincs kutyasuli, meg nem értesz a kutyákhoz, akkor tartsál cserepes virágot. Kutyát tartani nem kötelező.


Mondjuk nekem van kettő is. Igaz, csak a kert 4000 nm, tehát bőven van helye mozogni. (Sétálni, kirándulni, és nyaralni is visszük őket.)

2019. nov. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
A kutyát meg lehet tanítani, hogy bármilyen környezetben "jól viselkedjen", azonban egy város az embernek is veszélyes üzem, nem hogy egy kutyának. Valamitől megijed és autó elé ugrik.
2019. nov. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem értek egyet. Nekem egy mailm és egy németjuhászom van. Behívhatóak, láb mellett sétálnak, soha, semmilyen körülmények között nem szaladnak el. Mégis pórázos séta van. Rendszeresen rohan oda hozzánk labrador, golden, boxer stb póráz nélkül, a gazda meg 1 sarokkal odébb óbégat.


Ha nem támadnak nem baj, de tegnap pl.egy szetter nekirontott a malimnak, a gazda meg 20 méterről visítozott mint egy disznó, a kutya meg rá sem bagózott.


Nálunk van 2 futtató, de ritkán járunk oda. Mi általában hétvégente elmegyünk kirándulni (ha jó idő van úszni), túrázni.

Elengedni egy nagy füves területen szoktam őket, ott labdáznak, szaladgálnak stb. A futtatóban is szoktak szaladgálni meg bandázni, de jobban élvezik amikor túrázunk.


Azzal egyet értek, hogy több, nagyobb és jobban felszerelt futtató kellene.

Azzal nem értek egyet, hogy ne legyen kötelező a póráz, mert így is sok hülye van, úgy meg senki nem használná és még több alkalmi süket kutya rohangálna össze-vissza.

2019. nov. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, valóban nem kötelező. De mivel már adott 2 kistestű kutya és nyilván nem válnék meg tőlük, így bizony probléma.


Nekem mindegy, hogy nagy, közepes vagy kistestű kutyát tart valaki. Amíg nincs konfliktus. Ő figyel a nagykutyára, én is figyelek az enyémekre. Nem egy 40 kiló körüli teljesen békés kutyát ismerünk, de mivel közel sem egy súlycsoport az enyémekkel, ha elkezd 2 nagyobb kutya játszani, akkor mi arrébb megyünk. Simán átfutnak rajtuk, ha picit is figyelmetlenek. Ők sem jönnek a kiskutyásokhoz direktbe, szóval nincs probléma. Ez azért lehetséges, mert van elég hely. A parkban. A futtatóban nincs.

2019. nov. 10. 20:29
 6/14 Lizolu ***** válasza:
80%

Kutyasuli a legjobb hely a szabadon engadésre.

Parkokban tereppórázzal szoktam őket elengedni.Így szabadon is vannak meg senki nem tud belém kötni.

2019. nov. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%

Láttam már Pesten jó néhány futtatót, amelyek, ha nem is park méretűek, de el vannak választva kétfelé. Egy kisebbeknek, egy rész pedig a nagyobb testűeknek. Valójában az adott körzet / pl Bp. ker.vezetőitől /függ, milyen módon akarnak foglalkozni a kutyások futtatói igényével. Sajnos, a legtöbb nem foglalkozik vele.

Én csak a pesti oldalt ismerem kissé.

2019. nov. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
67%

Válaszold meg te magad a kérdésedet: Ha neked kellene leadnod a törvénymódosítást, akkor előtte nyilván csinálsz egy tanulmányt, hogy várhatóan mit fog eredményezni a póráz elhagyhatósága. Ebben a tanulmányban mik fognak szerepelni, objektív szemmel nézve? (Szerintem olyasmik, hogy több lesz a támadás, több lesz az autó elé futó kutya, nem lehet majd felelősségre vonni a pórázért a gazdákat, a vadászok támadni fogják a törvényt) Ezek után mi a következtetésed a törvényjavaslatról? Megéri benyújtani?


Más: Értem a leírt problémát, de erre már most is van egy köztes megoldás: Használj automata pórázt. Egyébként ha kihalt mezei területen elengeded pórázról, akkor a kutya sem fog megbüntetni téged, persze minden felelősség a tiéd, ha elszalad vagy kilövi egy vadász. Tudom, hogy le leszek pontozva emiatt, de aki azt hiszi, hogy felelős kutyatartók közül soha senki nem engedi el pórázról a kutyát, az valószínűleg szemellenzőn keresztül szemléli a világot...

2019. nov. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
42%

Azt azért ugye tudjuk, hogy Magyarország kicsit nagyobb, mint Budapest, és a törvények vidéken is ugyanazok?

Itt van futtató a városban. Nem is kell messze menni. Ellenben állandó probléma, hogy kutyák szöknek el, elüti a kocsi, ráugrik egy gyerekre, a játszón kakil, a bicikli útra szalad, stb. Teljes káosz lenne, ha még a póráz se kéne. A kutya az meg kötelező, 2-3 is él minden nyamvadt lakótelepi lakásban, és nincs idő velük foglalkozni.

Én inkább azt szabályoznám, hogy hány nm felett kell lennie a lakásnak, hogy ott valaki állatot tartson.

2019. nov. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Itt nincs mező meg ilyesmi. Szóval ilyen lehetőségem nincs. Marad a park. Automata pórázt 2 kutyával szenvedés használni. Azon túl balesetveszélyes is. Rátekeredik a lábadra vagy a másik kutyára, csúnya sérüléseket tud okozni.


Úgyse fogják betartani a törvényt, mivel az ahhoz szükséges feltételek nem biztosítottak. Amelyik kutya sosem mozoghatja ki magát, egy idő után bekattan. Szóval ez sem jó.

2019. nov. 10. 21:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!