Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A te kutyádnak milyen szabályo...

A te kutyádnak milyen szabályokat KELL betartania?

Figyelt kérdés

Felugrálhat bútorokra, ágyban aludhat, ehet emberi ételeket, felugrálhat vendégekre, összerághat dolgokat?

Még mit tehet meg, és mit TILOS neki?


2010. júl. 21. 15:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
75%

mindig ugat ha jön valaki a lépcső házba ezért erről próbáljuk leszoktatni

tilos neki felugrani az asztali székekre mert feltud

összerágni sem szabad neki semmit aludhat ágyabn és felmehet az ágyra:)

2010. júl. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%
Az enyém ágyban alszik mellettem(minden este lemosom a mancsait,és alulról is megtörlöm) bár ezzel nagy hibát követek el tudom,de ehhez szoktattam pici korában,és nem lenne szívem kirakni az ágyból:) Elrontottam a nevelését,így felugrál sajnos az idegenekre is,most kűzdök,hogy visszavegyem a falkavezér szerepet:D Bútorokra nem ugrál fel,egyszer mászott fel az asztalra,és lelopta a vacsorámat:D Többet nem merte megtenni,megbüntettem,ezt már megtanulta,hogy nem szabad. Házikosztot imádja,ha végeztünk az evéssel,ő is mindig kap egy kis adagot a táp mellé. Sajnos a dolgok összerágásával is akadnak gondok,rendszeresen lop,ha előhagyok valamit:D Hát sajnos nem egy jólnevelt kutya,amiről csakis ÉN tehetek:S
2010. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem ugrálhat bútorokra, sem az ágyra, nem ehet az engedélyem nélkül és semmit sehonnan nem szedhetnek fel, nem rághat, nem mehet át engedély nélkül néhány ajtón, nem ugathat feleslegesen, nem rosszalkodhat másokkal, nem fogadhat szót senkinek, nem fogadhat el kaját senkitől, nem lehet túl kedves akárkivel (bár ez magától is megteszi), nem bánthat más állatokat, nem viselkedhet rosszul, hisztihet más kutyákkal, orvossal, nem kunyerálhat, nem szabad útban lennie, nem eheti a macska kajáját, nem ellenkezhet ha valami nem tetszik neki (pl fürdés), egyáltalán semmi rosszat nem csinálhat... Lehet szigorú de nincs is baj vele soha ellenben más kutyákkal akik elég zavaróak tudnak lenni mert mindent megtehetnek.


Amúgy felugrálhat rám ha szólok, ehet a kajámból amikor én végeztem de csak ha én úgy akarom, játszhat a háziállatokkal, áshat gödröt, játszhat a macskajátékokkal, megeheti a diókat a diófa alól, mindenhova velem jöhet, stb

2010. júl. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém nem jöhet fel az ágyra, kanapéra, stb. Nem ugrálhat ránk.
2010. júl. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Feljöhet az ágyra, fent aludhat. Ezen kívül minden más tilos. Bútorokra ugrálás tilos, hisztizés tilos, pórázhúzás tilos, összerágás tilos, emberi étel (néha egy két kivétellel) megevése tilos, vendégek megugrálása, harapdálása, mindennemű molesztálása tilos, visszafeleselés tilos. Biztosan hagytam ki valamit, de hirtelen ennyi jutott eszembe. Ja igen a lopások is tiltottak.
2010. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Amit nem szabad neki: ha lehajolok, az arcomba kapni, ugrálni, virágokat kirágni, feljönni a felső udvarra, lopkodni, kertben nélkülem lemenni, nyílvesszőimet összerágni. Házba nem jön be.


Minden más szabad neki, amivel nem okoz kárt.

2010. júl. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
15:25 vagyok ja és nyalogatni bármit is rajtam vagy másokon nagyon tilos!
2010. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

TILOS: felugrálni, két nagytestű kutyáról beszélünk, én meg kicsi vagyok. A pórázt rángatni, megrágni a bútorokat, enni a mi kajánkból, előttem enni, ismerősökre, vendégekre morogni, felborítani dolgokat, az emeletre felmenni, a kertben csak a saját házuk körül áshatnak gödröt, vagy ha az erdőben vagyunk velük.

Bárki kezőből kaját elfogadni, bármit amit a földön találnak megenni, kaját csupán a saját táljukból ehetnek, csak az én kezemből, ha esetleg nem vagyok otthon etetéskor akkor az öcsémtől.

Házon belül nincsen ugatás.


KÖTELZŐ/SZABAD: megvédeni a saját területét, megvédeni engem, ha szükséges - volt már rá péda, sajnos - ha póráz nélkül sétálnak kedvükre rohangálhatnak, amíg rájuk nem szólok, a földszinten felmászhatnak néhány bútorra, illetve kint a kertben a hintaágyra, minden esetben rám hallgatni, sétáltatásért könyörögni, az agressziót ha lehetséges kerülni, ismerkedni.


Cserébe napi háromszor sétálnak, hétvégén az erdőbe, hegyekbe visszük őket, soha nem emelek kezet rájuk, szabadon mozoghatnak az egész házban, kertben, az emelet és konyha kivételével.

2010. júl. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Bútorok, gyerekszoba, hálószoba tabu. Csecsemő kisfiam az én kölyköm, szintén tabu, nem megrágandó! Úgy vigyáz rá, mintha a sajátja lenne. Az ajtón mindig én megyek ki először. Vendégekre ugrálni tilos, nyalakodni tilos, szagolni szabad. Asztalról soha nem kap ételt, akkor etetjük, ha mi már végeztünk. Soha semmit nem rág meg, ezt tiltani se kellett. Tányérból kivenni az ételt és úgy megenni tilos. Természetesen szobatiszta.


Cserébe velünk él, az egész napot velünk tölti, csak az ágyba nem visszük magunkkal.

2010. júl. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

TILOS: Fürdőszobába, galériára felmenni, kaját felvenni, pórázt húzni, macskához nyúlni, enni, míg nem engedtem meg, ajtón előttem kimenni, másokat molesztálni legyen az kutya vagy ember, felugrálni rám, vagy bárki másra, ok nélkül ugatni.


SZABAD: gyakorlatilag minden mást.

2010. júl. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!