Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakógyűlésen leszavazták a...

Lakógyűlésen leszavazták a szomszédok a kutya tartását. Ez normális?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 18:53
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%

#21, a saját lakásában az tart kutyát, aki akar. Így a kutyának ugyanannyi joga lesz ott lenni, mint a gyerekednek.


(Egyébként itt jegyezném meg csak halkan, hogy vannak olyan fajták, amiket akkor is érdemes bent tartani, ha kertes házban laknak. Lásd rövid szőrű: tacskó, bulldog, pit,staffi, vizsla, dobermann. Tudod, a rövid szőrük miatt könnyen megfáznak. Ilyen formán szerintem tökmindegy, hogy szerinted való e panlba kutya vagy nem.)

2020. jan. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
0%
21-es.Ha magánház,akkor semmi probléma.
2020. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 21-es. Nem vagyok mániás kutyás, annyira nem, hogy még csak kutyám sincs, csak két befogadott macskám. Sőt, a gyerekekkel sincs gondom, csak gondoltam, érzékeltetem a problémát, de hát mit vártam :D Veled ellentétben viszont képben vagyok a jogszabályokkal, meg úgy az alapvető emberi normákkal. Te és a magadfajták senkinek nem mondod meg, hogy mihez van joga és mihez nincs. Senkit nem érdekel a véleményed. És szerencsére ez így is fog maradni.


Mindig ámulatba esek, hogy Hitler hatalomra jutása, a holokauszt, meg meigymások hogyan történhettek meg, ha így utólag meg mindenki akkora szent és senki nem akarta, hogy ez legyen, aztán rádöbbenek a valóságra. A legtöbb ember agyi működése azonnal leáll, ahogy úgy gondolja, egy kis esélye is van eltűntetni a dolgot, ami zavarja, még akkor is, ha ordít, hogy az agyament terv kiöltőjének abszolút ninsc se igaza, se jogi alapja, de semmi probléma... Gratulálok huszonegyes, látens náci vagy.

2020. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
100%

"


"A legnagyobb hiba, melyet nem csak a társasházak, de az önkormányzatok is el szoktak követni, hogy rendelkezéseikben szabályozzák a tartható ebek számát. A kormányrendelet 14.§ (6) bekezdésében foglaltak alapján tartósan csoportosan tartott ebek esetén számukra egyedenként legalább 6 nm akadálytalanul használható területet kell biztosítani. Nem minősül csoportos tartásnak a szuka együtt tartása a kölykeivel, azok hathetes koráig. Abban az esetben, ha ez megvalósul, tarthatunk akár öt kutyát is, ha időnk engedi. Ha efféle szabályozással állítják szembe a lakosokat a társasházak, akkor a fentebb megjelent módon kell eljárni. Ha önkormányzatok hozzák a rendelkezést, a kormányhivatalhoz szükséges fordulni.


Egyes lakóközösségekben a lakók bizonyos százalékának beleegyezéséhez kötik a kutyatartást. Ezt nagyon szigorú megszorításnak érezzük, a házban élőket ezzel megfosztják saját örömüktől, vágyaiktól. Azonban az Alkotmánybíróság kimondta, hogy ezt nem tehetik meg.


Az állattartás birtokháborítása nagyon nehezen bizonyítható, számos feltételnek kell megfelelni, hogy egyáltalán foglalkozzanak a kérdéssel. A Kormányrendelet 14.§ (2) kimondja, hogy a kedvtelésből tartott állatot úgy kell tartani, hogy az állat tartása lehetővé tegye annak természetes viselkedését, ugyanakkor a környező lakóközösség kialakult élet- és szokásrendjét tartósan és szükségtelenül ne zavarja. Amennyiben a négy feltétel nem áll fenn, eredményesen aligha léphetnek fel. Egyéb esetben, egy éven belüli szükségtelen mértékűnek vélt zavarás esetén a jegyzőhöz fordulhat a panaszos, azon túl a bírósághoz. A bírói gyakorlat szerint a birtokháborítás tényét állattartási ügyekben mindig a környezet jellegéhez képest kell vizsgálni. Nem panaszolhat birtoksérelmet, aki olyan környezetbe ment lakni, ahol az állattartás nem tilos. Az egyéni érzékenység érdektelen."

P. A

ÜGYVÉD "

A P.A. Dr. Pozsonyi Anikót fedi, aki évtizedek óta a kutyások érdekeit védi.

2020. jan. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
92%

23, a magánházas gondolat nagyon szép: pontosan, csak a saját tulajdonú ingatlanodra vonatkozóan hozhatsz olyan döntést, hogy nem lehet benne állatot tartani. Máséra nem. Ergo nem mondhatod meg, hogy a szomszédod tarthat-e kutyát és hogy keresztülviheti-e azon a lépcsőházon, ami pontosan annyira a tiéd, mint az övé.

Ha ez nem tetszik, akkor szállodába kell költözni, vagy egy szép nagy telek közepére épített saját házba. Vagy egy olyan bérházba, ahol egyetlen tulajdonosa van az összes lakásnak és nem állatbarát. Rengeteg lehetőséged van. A társasházi lét ilyen, csupa kompromisszum. Szép is lenne, ha egy felbőszült nyugdíjaskontingens betilthatná pl. a hangos szexet, vagy a kopogós cipőt.


Nem hinném, hogy bármiféle értelme van leírni, de az összes kutyás egy kalap alá vétele és lebunkózása elég kontraproduktív, én pl. teljesen normális vagyok, kb. az első dolog amit megtanítottam a kutyának, hogy a lakásban nem ugathat, sőt, nem is hagyom benne szinte sose egyedül, és még az erdőben is felszedem a szart. Ennek ellenére szinte minden héten akad valami hozzád hasonló aki random belémköt az utcán és baszogat, hogy hogy képzelem, hogy nem szedem fel. Ezzel szép lassan el lehet érni, hogy mégkevesebb normális kutyás legyen.

2020. jan. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
4%
26-as.Egyenlőre a kutyások nincsenek tisztelettel a többi lakó iránt.Költözni nekik kell.
2020. jan. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
16%

Itt egy kissé a valóságtól elrugaszkodott vélemények és hozzászólások születtek. Úgy gondolom, a kutyákkal az embereknek általában semmi különösebb bajuk nincs, kivéve azokat, akik valami miatt irtóznak tőlük. Én pl. a pókoktól irtózok, de ez ellen egy mozdulattal tehetek.

Nem a kutyákkal van bajuk az embereknek, hanem a kutyatartókkal. A kutyatartás ugyanis nem csak jogokkal (értsd jogom van kutyát tartani a lakásomban, hanem kötelezettségekkel jár együtt. Családi házas telkeden (bár ott is vannak szabályok) úgy tartod a kutyádat, ahogy neked tetszik. Egy többlakásos társasházban azonban már a tartás feltételei mások.

A kutyát, legyen bármilyen idő, naponta több alkalommal ki kell vinni a szabadba, keresztül az egész lépcsőházon. Ez a tevékenység mondhatjuk, elég nagy kosszal jár, pláne, ha csapadékos az időjárás. A kutyatartó, lakjon akár a legfelsőbb szinten, egy héten egyszer minimum át kellene, hogy takarítsa a teljes lépcsőházat, ott ahol a kutyája jár, mivel a kutya önhibáján kívül több szennyeződést hordoz be a lépcsőházba, mint egy ember, aki a cipőjét a bejárat előtt meg tudja tisztítani (akkor, ha van benne ennyi kultúra). A kutya azonban nem tudja megtisztítani a lábát, tehát utána a kutyatartónak kellene rendet tennie. Tapasztalatom szerint ez sehol sem működik. Innen erednek a problémák, és nem abból, hogy kutyát tartunk, vagy gyermeket! (Ez eléggé durva megközelítése a dolgoknak.)

2020. jan. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
96%

Utolsó, ez hülyeség.


Én még nem láttam sáros mancsnyomot a lépcsőházban, ellenben a cipőnyomokkal. De amúgy ezért fizetik a takarítót :D nehogy szegény megerőltesse magát.


Pont tegnap hányta valaki telibe a lépcsőház falát. Ott állt egy napig...

Nekem a kutyám egyszer fosott be a lépcsőházba, mert véres hasmenése volt és nem ért ki a kapuig. Felvittem a kutyát es visszamentem felszedni. Ennyit erről. De a hányást, valami részeg nyomorék miatt kénytelen vagyok kerülgetni. Fair...

Gyerekek meg pont ugyanannyi kellemetlenséget tudnak okozni, mint az állatok. Én szívesen laknék gyerekmentes házsorban, de mégsem fordult meg a fejemben, hogy el kéne őket űzni innen. Alkalmazkodás. Pedig hangosak és sokszor neveletlenek is. Volt, hogy full szarszagú kisgyerekkel szálltak be mellém a liftbe. Mégis képes vagyok együttélni velük. Na boom.


Kérdésre válaszolva: nem tehetik meg ezt.

2020. jan. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
13%

#29!

Te nyilván egy ún. "kultúrált nyúlketrecben" élsz, ami áll 10 emeletből, meg jó néhány lépcsőházból.

Én egy 16 lakásos társasházban élek. Micsoda különbség!

Ja, a 28. válaszadó voltam.

2020. jan. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
91%

Annyira feleslegesen vitatkoztok hülyékkel...teljesen mindegy, hogy szerinte van-e helye a kutyának panelban vagy nincs, vannak törvények, amik a lakógyűlés és a házirend felett állnak.


Nem arról szólt a kérdés, hogy unatkozó Marika néni vagy a 4 általánossal rendelkező gyári munkásnak mi a véleménye a kutyatartásról, hanem arról, hogy JOGILAG rendben van-e a dolog. Nincs rendben.

2020. jan. 23. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!