Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakógyűlésen leszavazták a...

Lakógyűlésen leszavazták a szomszédok a kutya tartását. Ez normális?

Figyelt kérdés
2020. jan. 22. 18:53
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
Kihez forduljak akkor az önkormányzathoz?
2020. jan. 23. 06:46
 32/37 anonim ***** válasza:
16%

Már megint állatot hasonlítotok emberrel, besz@rok, komolyan. Ne említsük már egy lapon a gyereket egy kutyával. Mikor fogjátok megérteni, bármennyire fáj, bármennyire képtelenek vagytok elfogadni, a KUTYA EGY ÁLLAT!


"Az állatoknak nincs fogalmuk arról, hogy mi a jó, mi a szeretet, mi a kegyetlenség, mi a hazugság, stb. Pontosabban lehet róla, de azt érzéseikbe ágyazva élik meg. Szeretnek, jó szándékú vagy gonosz tettekre is képesek. Lehetnek kegyetlenek, hazudhatnak, de fogalmaik egészen egyszerű formában lehetnek csak ezekről, mindenkori érzéseiktől függően. Felfedezhetünk náluk is moralitást, ám ez valójában a csoporténben van, amely alig jelenhet meg – a szellemi külvilágból mintegy beleöntve – a földi egyedekben. Nem képes egyetlen állati egyed sem megtagadni magától valamit, amit kíván, vagy amire ösztönei, hajlamai késztetik, és ami a jelenben kínálkozik számára, csak ha valamilyen „kényszerrel”, idomítással vagy másik, erősebb ösztönére apellálva ezt elérjük nála.. Ha én szomjazom, de van egy tevékenység, amire ugyan semmilyen ösztön, szenvedély vagy érzés sem késztet, csupán az, hogy annak végrehajtását magam számára szigorúan előírtam, akkor megtehetem, hogy minden testi életemből fakadó érzésemnek ellenállok, akár szomjazom is, és csak később oltom a szomjamat. Az állat, ha megteheti, ha más ösztönei és érzései nem erősebbek, ha létfenntartása emiatt nem forog veszélyben, mindig szomját oltja. Nincs is soha olyan tevékenysége, amit ne testi organizációjának működésével szorosan összekötve működtetne.


Tehát „Az állatoknak is vannak érzetei, hajlamai, ösztönei és szenvedélyei. Az állat azonban közvetlenül követi ezeket, ösztöneibe és szenvedélyeibe nem szövődnek bele a közvetlen átélésen túlterjedő önálló gondolatok.” [11]"

2020. jan. 23. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
86%

Én azért picit hasonlítanám a kutyát a gyerekhez. Mert megy a nagy észosztás, hogy a kutya nem panelba való, mert el kell viselni. Az én kutyám nem ugat, a légynek sem árt, pár kiló, szerintem nem sok vizet zavar.

Ellenben a szomszéd gyerek reggel már visítva követeli a kakót, este visítva nézi a tvt. Akkor én azt mondom, gyerek panelba nem való!!!


Dehogy mondom, ennyi eszem azért csak van, hogy egy hülye szülő miatt nem ítélem el az összes gyereket. Légyszi tegyetek így ti is a kutyásokkal. Attól, hogy valamelyik köcsög, és rossz mellette élni, nem minden kutya szörnyeteg. Ne akarjatátok már megfosztani ennyi társaságtól, állatszeretettől a panelosokat.

2020. jan. 23. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
100%
Lakógyűlés nem tilthat olyat, amit jogszabály enged, szóval semmiképpen sem jogszerű, de én ilyen helyre nem költöznék, mert csak konfliktusok lennének.
2020. jan. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
A jogszabályok mindenkire vonatkoznak. Tehát ha egy jogszabály engedi a kutya lakásban tartását, azt a jogszabályt egy lakóközösség nem írhatja felül, nem tilthatja meg, sőt, többet sem engedhet, tehát ha a jogszabály megszabja, hogy például csoportban tartott kutyáknál mennyi a minimális egyedre eső terület, akkor több kutyát sem engedélyezhet egy társasház egy lakásban. Szóval ha egy adott lakásméretben a jogszabályi korlátozáshoz képest több kutya van, azért már lehet szólni.
2020. jan. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha netán egy kutya zajt csinál, akkor sem az általános tiltás a megoldás, hanem ki kell vizsgálni, miért csinálja, és arra kell valami egyedi megoldás, ebben persze jó, ha partner a gazdi, de ez az ő érdeke is.

Nemrég volt itt egy kérdés, hogy valakinek panaszkodnak a kutyájára a szomszédok, aztán kiderült, hogy azért zajos a kutya, mert egy másik szomszéd hergeli, szóval ott sem a kutya az alapvető probléma, hanem az a szomszéd, aki kiváltotta ezt a viselkedést a kutyából. Az én kutyám sem maradna csendben, ha valaki mondjuk rugdosná az ajtómat, akármilyen nyugodt egyébként (direkt kérdeztem a szomszédokat, de mind azt mondták, hogy nem hallják hangoskodni, és nem süketek).

2020. jan. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, túlszabályozás. Ezek szerint a lakógyűlés hozhatna olyan döntést is, hogy ha többségben lennének a kutyások, hogy KÖTELEZŐ kutyát tartani? Ugye baromság?
2020. febr. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!