Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát sétaltattam és beszólta...

Dorcsa54 kérdése:

Kutyát sétaltattam és beszóltak. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma délután kutyát sétaltattam és megrántottam elég sokszor a pórázt...kutyakiképző jár hozzánk és ő mutatta hogy mit hogyan rántsam a pórázt és mikor. Mikor figyelte a kutyát kapott egy rántást. Utána többször is mert nem vette le róluk a szemét. És jött egy gyerekes anyuka hogy miért rángatom a kutyát mert rossz nézni...ez eléggé rosszul esett nekem én se poénból rángatom a kutyát ha nem mert nevelem...nagyon rosszul érezten magam utána. Szerintetek jogos? Nekem is a kiképző mondta.
2020. febr. 18. 17:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak egy tipp, saját tapasztalat, az én kutyámnak a bolti, kutyáknak gyártott jutalomfalatok csak akkor jók, ha egy már megtanult dolgot gyakorlunk, ami amúgy megy, csak rutinból ne felejtse el a tanultakat, ha új dolgot kell tanulni, vagy nehezebben tanul meg valamit, akkor sajtot, sonkát, szalámit, virslit, párizsit használok, mert ezeket szereti legjobban.
2020. febr. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Hamarosan viszem ki Bodzát remélem sikerrel járok😊
2020. febr. 19. 14:45
 13/13 anonim ***** válasza:
Averzív kondicionálás, azaz tiltás. Teljesen jól alkalmazható módszer bizonyos szitukban. Ha a kutyám fixál egy másikat, akkor bizony én is kizökkentem ebből az állapotból egy jól irányzott pórázrántással... ezzel semmi baj sincs. Alapvetően én is a pozitív megerősítésen alapuló kiképzés híve vagyok, de amikor a mentett, harcoltatott pitbullom arcába acsarkodik egy másik kutya, és látom, hogy kezdi nézni, és hiába szólok, akkor bizony kizökkentem. Sőt, mondok jobbat, volt, hogy annyira belecukkolta magát, hogy még a seggére is rácsaptam. Azta, én állatkínzó, lehet utálni. :)
2020. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!