Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akik tenyésztőtől vettek...

Akik tenyésztőtől vettek kutyát, titeket is megszóltak, miért nem menhelyről fogadtál örökbe?

Figyelt kérdés

Vettem egy rendes tenyésztőtől kutyát törzskönyvel,adásvételivel,garanciával 1200 euróért.

Tehát nem egy 20 ezres beteg szaporított kölyköt vásároltam!!


Leginkább azért is esett a választás tenyésztőtől való kölyök kutyára,mert jelenlegi megörökölt kutyámnak nem az igazi a kommunikációja a többi kutyával. Voltunk kutyasuliban,sokat javult,de nem 100%os Oktatók elmondták,hogy 7 éves kutyánál a berögzült viselkedést nehéz átbillenteni,nem lehetetlen,de ne várjak csodát. Korlátaim vannak 2 suliba vittem el, de a 2.bizonyult jobbnak.


Kölyök kutyákkal jobban el van. Természetesen nincs is gond. De kezdeti kirohanásait egy felnőtt kutya tuti nem tűrte volna el, abból meg verekedés lett volna!! Olyat meg nem akartam,hogy felügyelet nélkül nem hagyhatnám őket együtt,mert mikor nyírják ki egymást.


Így egy lutri származású felnőtt kutya nálunk kilőve.


keverék kölyök kutyánál meg lutri mekkora lesz,meg mi van benne.


Ismerősék is örökbe fogadtak egy zsemleszínű gombócot,felnőve látszott,hogy staffi és sharpei mix lehet, állandóan menne neki a másik kutyájuknak. Teljesen elborult az agya,pedig normális nevelést kapott!!


Vagy barátnőméknek panelba adtak örökbe egy óriás snaci mixet ami 45 kg lett... menhelyen azt mondták 15 kg-nál nem lesz nagyobb. Végül elajándékozták kertes házba.


Panelban lakok így nálam egy ilyen kutya is kizárva,nagytestűt nem akarok panelba.


Választott fajta 20 kg alatti,nem hullik a szőre(ami nekem fontos,hogy ne fulladjak meg a szőrbe)


Kiállítást is kipróbálnám vele.


Ismerősök úgy írtak rám kb,hogy tele van a menhely minek vettél?? Sok helyen ezt megkapom.. Kicsit rosszul esik,mert nem szaporítókat támogattam,elítélem őket.


Nem győzöm mondani az érveket,hogy nekem egy menhelyes totál lutri,jelenlegi kutyámhoz nem hozhattam akármilyen kutyát,nekem fontos a jó idegrendszer,ami egy menhelyesnél megint csak lutri.



Tudom szarjam le a véleményüket,nem is érdekel,csak mostanra kicsit felgyűlt a dolog.


2020. febr. 21. 15:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem fajtamentéstől van kutyám, nincs belőle még egy, nem beteges, és nagyon élvezi, hogy belecsöppent a jóba. Van fajtatiszta törzskönyves haverja is, meg hasonló sorsú mentett is. Eddig 1 gazdiba futottam bele, aki lenézett más kutyásokat, csakhogy neki törzskönyves kutyája van, és pont a menhelyeseket nézi le. Gondolom, azt a sztereotípiát vallja, hogy a menhelyesekkel csak probléma van, betegesek... stb.
2020. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Nálam ez pont fordítva van. A kutyám cimborái mind mebtett kutyusok vagy örökbefogadottak. Ivartalanítva természetesen. Nagyon nehezen értik meg, hogy az enyém azért nincs és nem lesz ivartalanítva mert az van a szerződésben, hogy a tenyésztője fedeztethet vele mikor úgy alakul. Tudod; van sapka nincs sapka.. túl kell lépni a megjegyzéseken és annyi.
2020. febr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nálunk a tenyésztő anyukám kolléganője. Jó viszonyban vannak tőle van a kutyánk. Senki nem szólt meg érte.
2020. febr. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
84%

Engem meg azert b*sztat a csalad mert mindket kutyam labat muteni kellett es en megmuttettem oket, nem hagytam h santak maradjanak egesz eletukre es meg ezen felul ivartalanok is. Szoval “feleslegesen” hordtam oket mutetekre... :D

En erre annyit mondtam, hogy a kutya csaladtag, anyamat is beengedem a hazamba+ megkapna a szukseges orvosi ellatast, miben mas egy kutya akkor? Ezen altalaban annyira meghokkennek, hogy anyamhoz hasonlitom oket, hogy befejezik :D probald ki

2020. febr. 22. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
88%

Engem marhára nem érdekel ki mit gondol. Én azért választottam munkavonalas kutyát, mert el akartam menni vele dolgozni, sportolni. Fontos volt a jó idegrendszer, hogy ne féljen a petàrdától, hangos zajoktól. Fontos volt, hogy ne legyen ösztöngyenge, mert ki akartam használni a tulajdonságait, járunk őrző-védőzni, sportolni stb.


Ettől függetlenül van mellette egy mentettem, akit nyilván imádok és ugyanúgy részt vesz a programokban, de ég és föld a két kutya a teljesítmények és az egészségi állapotuk terén.

2020. febr. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Én nem nézem le a menhelyes kutyákat. Sok mentettet ismerek jó fejek. Nincs megkülönböztetés.


De nekem jelen helyzetben nem fért volna bele egy menhelyes kutya.

2020. febr. 29. 15:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!