Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem fogadnak az emberek...

Miért nem fogadnak az emberek gyakrabban kutyát?

Figyelt kérdés

A menhelyek telítve, kutyák (macskák) ezreit altatják el évente hazánkban... Rengeteget kínoznak, szenvednek egész életükben, pedig gyönyörűek és szeretetéhesek, egy bajuk van: nem fajtatiszták... Pf. Mire fel ez a fajtatiszta kutyaőrület? Jobb kiadni többtízezer forintot egy állatért, amikor azt egy menhelynek is lehetne adományozni, és egy oltás áráért elhozni egy kis kutyát?

Nekem 7 éves menhelyes kutyám van, és minden napomat szebbé teszi. Semmiért / senkiért nem adnám, nem értem az embereket... Vegyétek csak a yorkshire terriereket, hagy dögöljön meg még párszáz / ezer kutya az utcán, gyepmesteri telepen, vagy menhelyen.


(Mellesleg belegondol valaki néha mennyire hatalmas adomány lenne 50 ezer ft egy menhelynek?!)


2010. júl. 25. 12:56
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Egyrészt nem én vittem menhelyre ezeket a kutyákat, az én kutyáim soha nem kerülnek oda, ha rajtam múlik, tehát nem engem kéne szidni így ismeretlenül. Másrészt én nem csak azért szeretem a kedvenc fajtámat, a mudit, mert pl. jól lehet vele sportolni. Biztosan lehet találni menhelyen olyan keveréket, akikkel ugyanúgy, vagy még jobban lehet sportolni, mint egy mudival, borderrel vagy német juhásszal. A terelőösztön már nehezebb ügy, de juhászkutya keverékeket is lehet menhelyen találni. Ami miatt én mudit szeretnék, az a mudis viselkedés, ami csak a mudi sajátja. A nézése, a mozdulatai, a szokásai... ezek csak a mudira jellemzőek. És ezzel gondolom mindegyik fajta rajongója így van, legyen az border collie, yorkie, malinois... Az egész fajtát szeretjük, minden rossz és jó tulajdonságával együtt. Ilyet menhelyen nem találunk.
2010. júl. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!