Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki, csivava, máltai, törpe...

Yorki, csivava, máltai, törpe spitz vagy toy uszkár? Melyikkel lehet napi 2-3 órát egyszerre lesétálni?

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérném, hogy ilyen kicsi kutyafajtáknál mit is jelent az, hogy: "mozgékony, aktív, energiabomba". Mivelhogy még gyerek vagyok, de nagyon szeretnék már régóta kutyust, anyu azzal a feltétellel egyezett bele, hogy a kutyus felnőttkorára nem lehet több 4 kilónál ..

Értek a kutyákhoz valamennyire, tudnám gondozni és szeretném is meg minden, de én szeretnék délutánonként 2-3 órát sétálgatni vele. De nem tudom melyik bírná ezt. Nem rohanni kell, szimatolhatna meg ismerkedhetne más kutyusokkal, csak annyi, hogy 2-3 órát egyben kint mászkálni.

Azért kérdem, mert mindenhonnan olyan infó jön, hogy napi összesen 1-2 óra, 3-4 sétára szétosztva az átlag. Köszönöm annak, aki segítene.



2020. ápr. 10. 09:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem bármelyiket választhatod. Fokozatosan vezesd be a hosszabb sétákat, ne erőltesd túl amíg kicsi. Kb 1 éves korától mehettek simán, addigra kifejlődik az összes csontja.

Magánvéleményem, hogy a yorkit ajánlom, mert nekem is az van.:D Mi agilityzünk is + obediencet tanulunk. (Mondjuk ő biewer. Nekem jobban bejön ez a színváltozat. Tudok tenyésztőt is ajánlani, nála van máltai és biewer is) Szóval hajrá!

2020. ápr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
És tapasztalom, hogy energiabombák. Néha le kell őket állítani, úgy bepörögnek.
2020. ápr. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
21%

Ennyit az összes felsorolt fajta le tud sétálni :) de: nem télen, nem szakadó esőben, nem nyáron a melegben, és csak felnőtt korában, ha egészséges és nem dagi.


Viszont szerintem ez a kritérium édeskevés a kutya kiválasztásához. Egy kutya drága mulatság, ezt is tudnia kéne anyukádnak. 10-15 évre szól, ott lesz akkor is, ha te bulizni mennél, vagy elköltözöl. Anyukád tudja vállalni a kutyát? Mert elsősorban az övé lesz, hiszen ő a felnőtt.

2020. ápr. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk yorki keverékünk van, lazán lesétál több órát. Szoktunk járni kutyás falkasétákra, mindenféle fajtájú kutyák vannak, lazán bírják a picik is, pedig 2-3 órát megyünk egyszerre. Csak fel kell őket emelni ha nagyobb valahol a fű, mert nem látszanak ki :D Szóval szerintem bármelyik jó választás lehet.


VISZONT

OFF: Átgondoltátok honnan lesz a kutyus? Van anyukádnak több százezer forintja ahhoz, hogy megbízható tenyésztőtől vegyétek? Ha nincs, akkor a fajtamentéseket ajánlom. Ha a jófogáson és társain nézegettek kutyákat 50-60 ezerért, azt felejtsétek is el, mert azok akik ott árulnak kutyát, nem tenyésztők, hanem szaporítók. Az onnan vásárolt kutyák sok esetben meg sem érik azt a kort, hogy több órát sétálhass velük.

2020. ápr. 10. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Igen, neki ezek a fajták tetszenek, ezért mondta, hogy ezek közül válasszak. Nyilván olyat mondott, amit ő is szívesen vállal, ha úgy van.

Még a menhelyest is mondtam neki, de nem akar.

Nem csak ennyi a kritérium, de ez érdekelt most elsősorban. Mert ismerek több embert ilyen kis kutyákkal, pl egyik osztálytársamnak yorkija van: reggel 4-kor az anyukája leviszi 5 percre a ház mellé pisilni, kakilni, délután 4-kor megint ugyanez, aztán este 7-kor viszi az osztálytársam 20 percet sétálni. Meg van aki 3x20 percet viszi meg 2x 10 perc és egy fél órás séta meg ilyenek. Azt hittem elég nekik, de ha bírni fogja, akkor oké. Természetesen majd ha megvannak az oltásai, akkor kezdem el fokozatosan egyre több időt sétálni vinni.

Lenne még egy kérdésem, azt hallottam, hogy csak hypoallergén kutyatápot ehetnek, melyek ezek? És ilyen kicsi kutyánál hányszor kéne kiskorban és felnőttként etetni. Valaki azt mondja ne adjak sokszor, mert attól elhízik, valaki meg, hogy sokszor keveset kell, mert leesik a vércukra. Most akkor?

2020. ápr. 10. 10:53
 6/23 A kérdező kommentje:

Kennelből, igazi tenyésztőtől fogjuk venni, anya ragaszkodik a fajtatisztához.

Anya amúgy mindenben ilyen, márkásat meg drágát.

Apu szüleinek van 3 keverék kutyusa kertes házban, normál méretűek, imádom őket, jókat lehet velük játszani, szívósak, egészségesek, én előre félek, hogy beteges, gyenge lesz, vagy félős nem tudom.

2020. ápr. 10. 10:58
 7/23 anonim ***** válasza:
Ilyen kutyát csak és kizárólag tenyésztőtől (tk tartozék, hobbyra olcsóbb) vásárolj! Majd ő elmondja, mivel/hányszor eteti. Én napi 2x etettem Josera táppal. Szerencsére jó a gyomra, kutyasuliba pl. sült májat viszek neki. De ehhez szükséges, hogy ne a J0f0gásról legyen a kutya vásárolva egy nemkívánt szaporulatból.
2020. ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Pont, hogy a genetikai betegségeket, és az ideggyengeséget úszod meg azzal hogy tenyésztőtől vásárolsz.
2020. ápr. 10. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Szerintem te azért félsz ettől, mert nem volt toy kutyád. Gondold át jól, ne bándd meg! Ugyanolyan kutyák, mint a többi. Semmi sem másabb.
2020. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Sztm bármelyik alkalmas erre.

Nekem van egy Német juhászkutyám (tk-s munkakutya és egy Palotapincsi jellegű (ő nem tényesztőtől van, örökbe fogadott, tiszta olyan mint amit gyerekkoromban kaptam, azért is hoztam el. Amit anno kaptam 10 évesen, ő 17 évig mellettem volt, ha költöztem jött velem.) , a Pincsi ugyan úgy bírja a hosszabb túrákat, utakat.

Nem igazán csípem a kistestű kutyákat, de innen én pl a Yorkit ajánlom.

2020. ápr. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!