Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki, csivava, máltai, törpe...

Yorki, csivava, máltai, törpe spitz vagy toy uszkár? Melyikkel lehet napi 2-3 órát egyszerre lesétálni?

Figyelt kérdés

A segítségeteket kérném, hogy ilyen kicsi kutyafajtáknál mit is jelent az, hogy: "mozgékony, aktív, energiabomba". Mivelhogy még gyerek vagyok, de nagyon szeretnék már régóta kutyust, anyu azzal a feltétellel egyezett bele, hogy a kutyus felnőttkorára nem lehet több 4 kilónál ..

Értek a kutyákhoz valamennyire, tudnám gondozni és szeretném is meg minden, de én szeretnék délutánonként 2-3 órát sétálgatni vele. De nem tudom melyik bírná ezt. Nem rohanni kell, szimatolhatna meg ismerkedhetne más kutyusokkal, csak annyi, hogy 2-3 órát egyben kint mászkálni.

Azért kérdem, mert mindenhonnan olyan infó jön, hogy napi összesen 1-2 óra, 3-4 sétára szétosztva az átlag. Köszönöm annak, aki segítene.



2020. ápr. 10. 09:57
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Átbeszéljük itthon aztán majd írok mi lesz.

2020. ápr. 10. 13:44
 12/23 anonim ***** válasza:
Hipoallergen tap peldaul a Brit Care Salmon & Potatoja vagy az ND Sutotokos tapja. Ha nem akarod hogy allergias legyrn a kutya akkor BARFozhattok is
2020. ápr. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

5,6 kgos a kutyám Havanese


2-3 órás séta meg sem kottyan neki. 1-1,5 órát labdázunk :D szóval végig mozogja.


Igazából alszik 1 órát és utána simán bírna aktív 1-1,5 órát. és 9 éves!! :D

De persze napi egy hosszabb van beiktatva, illetve a hétvégén a mégtöbb.


Van egy Ír búza terrierem ( ő felnőttkori mérete 18 kg )

Most 4 hónapos.


Nálunk egy hosszabb séta van amúgy 1-2 órás hétköznap. Ebből a parkban szabadon engedem őket,játszanak,labdázunk. Hétvégén többet kint vagyunk. A többi séta rövidebb. Az utolsó 23 órási szokott 30-40 perc lenni.

2020. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszi, nekem közülük kell választani, apu yorkira vagy spitzre szavaz, mert szerinte a máltai, uszkár, csivava nagyon kényesek és csak babusgatni jók. Vagyis úgy érti, hogy a spitz vagy a terrier azért szívósabb.

Kis angol terrier jutott még eszembe, az annyira kemény, de nincs 4kg, de anyunak nem tetszik, mert nem népszerű ..

Szóval ha csak valaki meg nem cáfolja a kényességét a 3 fajtának, akkor yorki vagy spitz lesz.

Köszi a válaszoakt.

2020. ápr. 10. 16:37
 15/23 anonim ***** válasza:

Én az uszkárt sem vetném el, egyáltalán nem igaz, hogy csak babusgatni jók, nagyon energikus, könnyen tanítható, szívós kiskutyák, simán lehet velük sétálni, túrázni, futni. Egyedül a szőrükkel van macera.

Viszont a törpespitz nem tudom, mennyire igényelne ennyi mozgást, én úgy hallottam, hogy annyira nem mozgásigényesek, mint mondjuk az eggyel nagyobb kis spitz. Továbbá hiába kicsi, a spitz típusú kutyákra jellemző makacsság bennük is rendesen megvan, nem biztos, hogy első kutyának egy spitzzel kezdenék.

2020. ápr. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Csivaváim és csivava keverékeim vannak. Nagyon simulékonyak és ragaszkodóak. Kirándulni is járok velük, napi 2 óra séta megvan. Kivéve télen, hidegben, mert akkor fáznak (ahogy a yorki is) Sok yorkit ismerek, nem sokban térnek el a csivavától jellemben, kicsit talán temperamentumosabbak, de ez elég egyed függő. Ismerek halál nyugodt és pörgös, labdamániás yorkit is.


Ezek a fajták elég alkalmazkodóak, ezért elvannak napi 1 és 4 óra sétával is. Csivavában tudok segíteni, ha van konkrét kérdésed.

2020. ápr. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha apukád szerint az uszkár csak babusgatni való fajta, akkor azon kívül, hogy a goodle képekben rákerestetek a fajtákra, a többi tudásotok 0.

Az uszkár pont, hogy az egyik legtaníthatóbb és leg energikusabb fajta.

2020. ápr. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
Én egèsz télen kutyaiskolába jártam a biewer yorkimmal...Kapott egy kabatot, es elvoltunk :D
2020. ápr. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Inkàbb az eső a rossz nekik. Én hosszúszőrben tartom, így hamar fázik ha vizes a fű.
2020. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:

Végül az uszkár mellett döntöttünk és anya belegyezett a nem toy, hanem a sima törpe méretbe. Ő is pici, 3-5 kg, 28-35cm.

Viszont kizárólagosan fehér lehet csak, de ez már nem is számít, a lényeg, hogy egy éven belül kapok egy kutyust!:))) Addig tanulok még.

Köszönöm mindenkinek:)

2020. ápr. 16. 09:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!