Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet a lehető legjobban...

Hogy lehet a lehető legjobban kimaxolni a kutyatartást?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogyan adhatom meg a két leendő 4.generációs 8 fajtából álló keverék testvérpár kutyusomnak a lehető legjobbat mindenből?

Mármint ki mondja meg, hogy mi a jobb, a bio száraztáp vagy a friss, nyers étrend, illetve persze, védjük őket a kullancsoktól, szúnyogoktól, de nem árt-e az asok vegyszer, amiket beadunk nekik, plusz hallottam olyat, hogy a veszettség elleni oltás 3 évente is elegendő volna, így csak túloltjuk a kutyát, főleg, hogy kistestűek és ugyanannyi szert kapnak, mint az 50 kilós kutyák, viszont kötelező.

Na szóval nem vitázni szeretnék, vagyis de, de nem rosszindulatból, hanem komolyan érdekelnek a kutyások véleményei, hol találok arany középutat, ami mindenből a legjobb, de nem "túl jó"?


Köszönöm!!!



#kutyatartás #kutyusooook
2020. ápr. 10. 16:54
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ez mindig az adott egyedtől függ, neki milyen az egészségi állapota, mik az igényei. Például az én mentett kutyámnak 3 élősködők elleni nyakörvre is allergiás reakciója volt (ezek között volt olcsóbb és drágább is), ezért nála ezek nem használhatók, más kutyánál meg semmi probléma nincs ezekkel. Az általános egészsége szuper, más meg vagyonokat költ állatorvosra, mert ezer baja van. stb...
2020. ápr. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Állatorvossal kell konzultálni a gyógyszerekről, de ez a félelem hogy tönkre vágja a májat/vesét szinte olyan, hogy ne ülj autóba, mert ütközhet valaki veled.


Mármint nyilván vannak készítmények, amik igénybe veszik ezeket a szereket, de ezek folyamatosan kerülnek ki a forgalomból, vagy figyelmeztet az állatorvos és ajánl másikat. De egy kutya, ha vesebeteg lesz, lehet bármitől is. Az is lehet, hogy ha egész életemben kímélték volna, akkor is kijön a baja, ennyire egyszerűen nem foghatók a készítményekre.


Lehet azt az opciót is választani, hogy minden egyes séta után átnézed, meg a szúnyogszezont kerülöd, de megéri? Ezt neked kell eldöntened, szerintem abszolút nem...


Oltások: túl sok adalékanyag nincs bennük, hogy tömjük vele a kutyát. Az nem szer, hanem legyengített kórokozók, amik emlékeztetik az immunrendszert. Tudom, hogy más országokban másképp van, de az ország lakosaként nekem ezt nincs jogom felülírni, a veszettség elleni védőoltás kötelező.

Ja és nem tudom honnan jön ez hogy egy 50 kilós annyit kap, mint egy 5 kilós. Gyógyszereknél mindig megmérik a kutyám, hogy hány kiló (pedig évek óta ugyanannyi), mert ott számít a g/ttkg. Oltásnál ha számít, akkor aszerint adják, de valószínűleg azért kapnak ugyananyit, ha ugyanannyit kapnak, mert nem számít. Ez csak egy emlékeztető. Nem gyógyszer!


Etetés: saját belátásom szerint, akár miből is készül az a táp, abban van a legkevesebb "plusz" amit én rakok össze neki. Tehát én veszem hentestől a húst, boltból a lazacolajat, a zöldségeket stb. Persze ehhez kell a hozzáértés, nem non-stop csirkefarháttal tömni az ebet.

A tápok marketingjéről annyit, hogy szerintem egy hús addig friss, amíg az állat feldolgozása óta úgy kb. max 48 óra telt el.


Kétlem, hogy bármelyik táp kevesebb idő alatt készül el, kerül a boltba, majd a kutyám táljába.


A minőségi tápok nagyon jók, de nyilván drágábbak mint a barf, mert azt a kényelmet veszed meg vele, hogy azt csak ki kell önteni a tálba, nem kell vágni, forralni, méricskézni.


A kiegészítőket (Ca, D-vitamin stb.), fehérjét nem szabad túl tolni, ha adott hogy mennyi %-ot kapjon, attól nem szabad túlságosan, hosszútávon eltérni.


Eltúlozni a kutyartást inkább pszichikailag lehet, ami gazdának és kutyának is ártalmas. Ha nincsenek, vagy túl tágak a határok, ha minden a kutyatartásnak van alárendelve, ha a kapcsolat "túl" szoros és egyik vagy mindkét félnél szeparációs szorongás jelenik meg stb.

2020. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Etetés: minden kutya más, nem lehet azt mondani, hogy xy premium táp a legjobb, mert biztos van olyan kutya akinel nem válik be és csak nyers etetéssel van el. Ahogyan olyan is van aki nem birja a nyerset. Döntsd el, hogy számodra mi a legszinpatikusabb és etess úgy. Ha beválik akkor minden jó, ha nem akkor váltani kell.


Parazitaellenes védelem:

Ezt szerencsére nem nekünk, laikus állattartóknak kell eldöntenünk, hiszen minden gyógyszert évekig vizsgálnak forgalmazás előtt, pl a spot-on készítmények tesztelésekor a normál adag 10x-esét alkalmazzák és nem havonta, hanem egymás utáni napokon ismételve. Mindegyik szerről el lehet olvasni, hogy hogyan vizsgálták.


Veszettség elleni oltás:

Ezt sem nekünk kell eldönteni, hiszen törvény van rá, évente kötelező beadatni. A mennyiség azért ugyan annyi, mert a vakcinakat nem testsúlykilógrammra adják. Az imuunrendszert kell stimulálni, ehez pedig ugyan annyi adag kell.

2020. ápr. 10. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Ki pontozza itt le a válaszokat, anélkül, hogy vállalná a saját véleményét és elmondaná, hogy mivel nem ért egyet? Meg miért?


Ebben a kategóriában már nem lehet válaszolni?

2020. ápr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát, én mindenkinek adtam egy zöld kezet.

Az jó a két kutyának, ha testvérek, ellenkező neműek és ivartalanítva lesznek korán? Mármint akkor sosem lesznek egyedül.

Napi 4 órát tudok majd velük tölteni munkanapjaimon. Ebben lesz séta, játék kint és bent, szellemi foglalkozások. Napi 4-6x lesznek lent. Szabadnapjaimon lesz kutyasuli, kipróbálnék velük hobbi szinten kutyás sportokat, ha vevőek rá, meg túrázgatás, úszás, más kutyákkal bandázás.

Etetés terén arra gondoltam, hogy 1 éves korig a legjobb kölyöktápot kapnák, hogy tutira ne szúrjam el az adagjukat, arányokat a barffal, azután áttérnék nyersre. Ha bírják marad, ha nem akkor vissza táp. Vagy ez hülyeség?

Kullancs stb riasztókról meg hallottam egy olyat, hogy idő után elavulnak, immunisak lesznek rá az élősködők, így arra jutottam, hogy 1-2 évente váltanánk, mindig mást használnánk.

Védőoltás meg nagy baj, ha mondjuk másfél évente adatok? Nem akarom túloltatni őket és úgy nem marad ki az éves oltás, csak csúsztatva van.

2020. ápr. 10. 19:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Muszáj évente. Napra pontosan van a dátum. A kombináltnál nem lenne túl nagy baj ha csak 2 évente kapnák de sajnos a leptospira ellen 1 évig sem véd az oltás.
2020. ápr. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ezen a szinten, már teljesen mindegy, szuper gazdi leszel, ne aggódd túl!


Ha egészségesek a kutyák, bármilyen étkezés megfelel nekik, ha 65% fölött van a hústartalom, nem lesz változás. Úgy alakul nálunk mindig, hogy fél-egy évente váltogatjuk a tápmárkát és még semmi szembeötlő változást nem láttam a kutyáimon.


Az élősködők elleni szer váltogatásában nem hiszek, ha a szomszéd Forestot rak már 6 éve a kutyájára és te meg pl pont nex guardról váltasz forestora, nem leszel előrébb. Nem tudom, hogy mennyire érthető, szóval, mindenki különböző szereket használ, mindegyikkel találkoztak már emiatt az élősködők, amit írsz akkor lenne jó, ha a környéken mindenki ugyan azzal védekezne.


Vesét, májat lehet támogatni, van már rá csomó készítmény.


Szerintem a külsőségek helyett jobban megéri a kutya fizikális és mentális igényeinek a kielégítésére fókuszálni. Egy átlag kutyának a legjobb, egy home officeos gazdi, aki megosztja vele az egész házát, egész nap egy légtérbe lehet vele. Fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű séta is, lehetőleg ne minden nap ugyanazt az utat járjátok be, járjatok el messzebbre kirándulni, legszuperebb, ha póráz nélkül is jól megy mindez(erre sajnos nem alkalmas minden kutya és sok munkát igényel). Ha pedig igényli, mentálisan is fáraszd le, feladatokkal, trükkökkel. Egy kutyatesó is sok esetben jó a kutyának.

Szinte sehol sem írják és én is csak mostanában döbbentem rá, hogy nagyon nagyon fontos, hogy a gazdi mentálisan stabil és alapvetően boldog lelkiállapotú legyen.

2020. ápr. 11. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a legjobbat akarod, akkor bizd a valasztast a kutyadra. Szep sorjaban kinalj neki konzervet, szaraztapot, nyers etelt es fozhetsz is a kutyadnak. Figyeld meg melyiket szereti a legjobban es add neki azt a tovabbiakban.

Gyogyszer tekinteteben: eloszor is keress egy jo orvost akiben megbizol es konzultalj vele az ilyen dolgokrol (mi havonta jarunk dokihoz, nem csak ha baj van).


Valojaban viszont a fenti dolgok csak a gondoskodasrol szolnak, ettol meg nem erzi jol magat a kutyad, csak jo sora van.


Kutyad attol boldog, ha te magad boldog vagy. Ha sokat foglalkozol vele, ha sokat setaltok es ha sokat egyutt logtok. Ettol boldog egy kutya!

2020. ápr. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!