Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek falkavezér?...

Hogyan legyek falkavezér? Mennyi idő kell ehhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy van egy 5 éves keverék kan kutyám, és szeretném, hogy egy bizalmas kutya - gazdi kapcsolatot tudnánk kialakítani. Már kölyökkorától nálunk van, ő az első kutyusunk. Ivartalanított. Minden nap tanulunk/játszunk/sétálunk.

Már úgy kB. 3 hete - 1 hónapja követjük a falkavezér programot, tehát:


1. A játékait elpakoltam, csak akkor játszhat, ha én kezdeményezem, és én is fejezem be. Játékban én győzök, néha közben utasítom, hogy Kérem! Ilyenkor oda kell adni. Ha ez még van, dicséret, és folytatjuk a játékot.


2. A kapun és a lépcsőkön én jövök fel először, ő csak akkor, ha erre utasítom.


3. Én eszek először, neki ezt ki kell várnia. Imitálom, hogy a táljából eszek. Ha végeztem, az én utadításomra ehet.


4. Eléggé húzott, most szoktatom le erről: a lábam mellett kell jönnie. A retriever nyakörvet használjuk, nekünk ez vált be. Egész szépen megy már neki.


5. Próbálok nyugodt és határozott maradni.


Igazából apukám a falkavezér, de szeretném, ha rám is hallgatna. Másrészt a nála nagyobb kutyákkal agresszív is, a kisebbekkel játszana, ismerkedne. Szerintem ez azért van, mert még akár védeni a nagyobb kutyáktól, mert előtte minden kutyával barátságos volt.


Kutyasuliba készültünk menni, de a járvány miatt most nem tudunk.


Addig is, ez a program így jó? Mert valami eredménye már van, de ez így még messze nem jó. Hány hónap kell ehhez? (tudom, hogy nem megy egyik napról a másikra)


Köszönöm a segítséget!



2020. ápr. 17. 15:13
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

#7

Igen, van, hogy egy dolgot 500x el kell neki mondani, de most már beletörődött, mert nem hagytam :D

2020. ápr. 18. 21:54
 12/25 anonim ***** válasza:
15%

Az energiaja nincs levezetve. Mi retriever porazzal es sima nyakorvvel futunk.


Enyem is vadaszik,ha sun macska vagy mokus van. Nem tudtam leszoktatni rola.

2020. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Hát, még sajnos mindig nem az igazi, pedig már 3 hónapja próbálkozok vele, hamarosan benézünk a kutyasuliba... Pedig ugyanúgy betartottam mindent!
2020. júl. 1. 16:40
 14/25 anonim válasza:
69%
Igazuk van a többieknek
2020. júl. 13. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres kiados futtatast nem valtja ki a kutyasuli. Menjel,de attol meg bicajjal ,rollerral vagy mellette futva farasztanod kell a kutyat. Ha vizsla testaranyu,akkor kb heti 6 nap .
2020. júl. 15. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:

#15 persze emellett szeretnék vele kocogni, meg sokat visszük kirándulni, de az nem fárasztja le, akármennyi időt is töltsünk el.

Ami igazán lefárasztja az az intenzív játék a többi kutyával, de ez a fent említett okok miatt sajnos most nem lehetséges, ezért lenne jó a kutyasuli.


Egyébként whippet-magyar vizsla keverék, whippet mérettel.

2020. júl. 15. 12:37
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Nézz a szemébe bele , mindenképpen el kell fordítsa a fejét! Akkor te vagy a domináns.

Anyósomnál a Golden retriever is a nagyobb kutyákkal agresszív így 8 évesen a kicsiket csak megszagolja.

Falkavezér sosem leszel az apud marad, de lehetsz felette domináns a sorban, mint ahogy a Farkasoknál az afától az omegáig Apud alfa te nemtudom , a kutyus meg omega ,ha így nézzük.


Igazából nem írtad le ,hogy mi a kérdésed és ,hogy mit szeretnél elérni.

Mi a célod?


Tanításnál ,jutalmazni a érdemes nyers virslit imádják picit sós érzete van ,nagyon hamar átmegy rajtuk, nem káros rájuk. Össze kell szeletelni pici szeletekre.

Van kutyus aminek van kedvenc játéka és azzal jutalmazzák, ha megcsinál valamit, (nem annyira szereti a hasát).

Az agár és a vizsla keverék, hát igen

2020. dec. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! :)

Igazából azt szeretném, hogy ha idegen terepen vagyunk, akkor is figyeljen rám, és hallgasson a vezényszavakra, illetve ne húzzon és ne legyen agresszív.


Egyébként a hasát nagyon szereti, így könnyű motiválni, és mikor új dolgokat tanulunk, élvezi és fogékony rá.

2020. dec. 12. 15:58
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Láttam élőben is ,hogy úgy meg tanítják a kutyust, hogy akárhogy ugat mellette a másik kutya akkor sem veszi le a gazdi szeméről a szemét , vagy hogyan fejezzem ki.

Érdekes dolgot tapasztaltam ,ha pórázon viszed(és kormányrendelet szerint kötelező, bármit mond a városi önkormányzati rendelet mert az alacsonyabb hatáskörű) ő sokkal védelmezőbb.

Tapasztaltam már ,hogy ugyanaz a kutya ,agresszívebb pórázon mint nélküle.

A legnagyobb baj ővele, hogy már 5 éves meglehet tanítani ,de előfordulhat ,hogy sokkal nehezebb ,ez olyan mint az embereknél ,a berögzültségeket, nehéz átnevelni. Mmint ,ha rosszul tanult meg valamit ,sokkal nehezebb áttanítani ,mintha alapból ,jól tanulta volna meg.

Anyósom kutyája mivel 8 éves mindig is fog húzni, mert már nem fogja senki sem betanítani.

Bármikor ,ha azt csinálja amit szeretnél érdemes jutalmazni ,mert tudja ,hogy fog utána kapni , és ha nem is tudja ,hogy jót csinál, de a jutalomfalatért meg fogja csinálni.

Ennél többet sajnos nem tudok azthiszem ,mondani.

Szivesen válaszoltam.

17 is én voltam.

2020. dec. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
71%

Kerdezo. Nyakorvon van az ivaros kan amstaffom. Ugy futunk .50 kg-os no vagyok es siman visszatartom,ha ramhuz.

Ja bocs en edzek nagy sulyokkal (nem latszom erosnek se izmosnak) :)


Szoval azonnal pattanj es vidd futni! Nincs kifogas. 1 liter mentes asvanyvizet vigyel a kutyanak. Meg jutfalatnak hustdarabkakat. Kozbe tanitod!!

2021. jún. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!