Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya éjszakai ugatása ellen...

Kutya éjszakai ugatása ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Van 2, 2 éves szuka Border Colliem és az utóbbi fél évben nem hagynak aludni éjszaka. Ma hajnali 2 kor keltettek fel, le mentem addigra abba hagyták de vegülis rájuk szóltam és abba maradt egy darabig, kb rá 1 órára újból, nagyon szeretem őket de ha nem változik akkor itt nem maradhat ak szomszéd is jelezte hogy kezdjek velük valamit.Nem igazán hiszek az ilyesmiben de valaki használt már ilyen kutya ugatas gátló nyakörvet mik a tapszatlatok?

2020. ápr. 23. 06:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Mennyit fárasztod őket? Hogyan? Egy olyan kutya, akinek le vannak vezetve az energiái, nem kezd el feleslegesen ugatni éjszaka.


Mellesleg a border benti kutya a gazda közelsége iránti igénye miatt. Se tenyésztő, se fajtamentés nem ad csak kintre bordert. Az más kérdés, hogy nevelni is kell...

2020. ápr. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
0%

Holdat ne takarja el valaki, hogy ne vilagitson be az ablakon?


Kinti kutya dolga, hogy jelezzen ha tortenik valami. Ha az utcaban csak a Te kutyaid jeleznek, akkor pont Neked vannak jo kutyaid es azok a rosszak akik csendben vannak.

2020. ápr. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

12...nem pont, hogy az az egy a rossz. Hisz nem történik semmi 😅 nálunk is van egy ilyen kutya az utcában...na ez az utca a nyugalom maga, kivéve ha rákezd a...se kocsi, se ember, se macska szerintem unatkozik...csak ne az ablakunk alatt ugatna 🙃

De itt kérnék meg mindenkit, hogy próbálkozzon legalább a neveléssel. Ha rászól sokszor, kitartóan, akkor abbahagyja, attól még fog ugatni, ha lesz történés, de ok nélkül és órákig nem normális az ugatni...mi is megneveltük a kutyánk, jelez ha bki jön ...de ők nélkül nem kezd rá vagy csak azt mondom neki jólvan gyere, vagy csönd...és abbahagyja, pediv csak egy "buta" korcs.

2020. ápr. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
11 es mostanában elmaradt, de volt hogy napi 1 órát futattam őket azért akkor is ugattak, le akarom őket szoktatni róla, előzőleg kaptam is tanácsokat hogy hogy kell, a Border Collie k nem juhász kutyák, munka kutyák?köszi a valaszod
2020. ápr. 23. 21:23
 15/25 A kérdező kommentje:

12 és eltakarhatnád, menj fel nagy levegővel és takard el, meg köszönném🤣


De valóban jó ha jelez, csak az a bökkenő hogy a kamerán azt láttuk hogy nincs ott semmi, sőt a szobám felé is ugatott...errol azért le akarom szoktatni.

2020. ápr. 23. 21:31
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

A jelzés nem azt jelenti, hogy folyamatosan ugat a kutya. Azt a hülyeséget meg hagyjuk már, hogy csak kintre nem adnak kutyát. Elég szomorú lenne azért.

Kérdező. A kutyák vagy unatkoznak, vagy látnak valamit, esetleg messze hallanak ugatást.

Nálunk is régebben viszonylag többet ugatott a kutya (nem minden este, és nem órákig, de minket zavart).

Ő sose ok nélkül tette. Mindig megnéztük. Vagy macska volt, vagy süni... De mindig kimentünk , rászóltunk. Idővel kevesebbet ugatott, elég volt kiszólni az ablakon.

Ma már tényleg csak jelez. Ha ugat, akkor oka van, és megnézzük, mi az.

2020. ápr. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2020. ápr. 24. 07:19
 18/25 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó, kicsit elvitted magad. Fogalmad sincs hogy tartja a kérdező a kutyát, mennyit foglalkozik velük. Nem a te dolgod ítélkezni, főleg ilyen stílusban. Segítséget kért, mert látja, hogy valami nem jó.
2020. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Utolsó, a kérdező írta, hogy régebben is egy óra séta volt, most már ennyi sincs.

Ha meg nem értesz a fajtához, pont nem kellene beleszólnod!

2020. ápr. 25. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 zebulon66 ***** válasza:
100%
Tudom ez sem a leghumanusabb de én egy este ötször mentem ki szólni, most már jó az idő hatodikra leontottem egy pohár vízzel. Harmadik este ha raszoltam már többször nem ricsajozott. Én falun élek, viszont soha nem szóltam ha más állat miatt ugatott sőt akkor megdicsertem.
2020. ápr. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!