Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni kutyatámadás...

Mit lehet tenni kutyatámadás ellen (megelőzésére)?

Figyelt kérdés

Éjszakai túrára szeretnénk menni. Kb éjfél felé érjük el egy kisváros határát, ahol jellemzően mindig van 2-3 kóbor kutya. Én még nappal is félek a kutyáktól....

(Arról, kérlek ne írjatok, hogy ne féljek, mert ez úgysem menne...)

Nem szeretnék egyetlen állatot sem bántani, csak lehetőleg megelőzni az elvadult kutyák támadását.



2013. júl. 31. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél vadászboltban gáz spray-t, ha van nálad, attól nyugodtabb is leszel!
2013. júl. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Túrához magához is kell a bot, én az erdőszélen lakok, imádom a kutyákat, de inkább odasuhintok, minthogy tetanuszért fussak. Spray is jó csak a bot mégiscsak kéznél van...vess meg de így van :D
2013. júl. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Dehogy vetlek meg, mindkét eddigi választ nagyon köszönöm!

(Az más kérdés, hogy nem bírnám/merném megütni a nekem támadó kutyákat)

2013. júl. 31. 15:31
 4/7 Valletta ***** válasza:
100%
Hagyd őket figyelmen kívül és lassan sétálj tovább. Ha szaladnak feléd, akkor velük szembefordulva állj meg és nézz le, szinte biztos, hogy megállnak vagy szaglászódni vagy ugatni, várd meg, amíg elmennek. A botot és hasonlókat nem igazán javaslom, ingerli a kutyát még akkor is, ha nem akart bántani, csak megszagolni. A paprikaspray beválhat. Egyébként a kutyák nem nagyon támadnak járókelőkre, semmi okuk nincs rá, hacsak nem a provokáció (ami lehet agresszív megnyilvánulás vagy éppen elfutás).
2013. aug. 1. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Laktózmentestej ***** válasza:

Nénike! Nagyon egyszerű!

Ne menj éjszaka túrázni.

2013. aug. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó: : )

(de bizony elmegyek!

Én egy stramm Nénike vagyok, csak a kóbor ebektől félek : D

2013. aug. 2. 16:00
 7/7 A kérdező kommentje:

Keddről szerdára virradó éjszaka kirándultunk. Nagy élmény volt! (Bár esett az eső)

Békánál nagyobb vadállattal nem találkoztunk :D

2013. aug. 15. 20:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!