Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor fogja vegre megerteni,...

Mikor fogja vegre megerteni, hogy csak kint pisihet?

Figyelt kérdés

9honapos most a kutyus. Most, hogy itthon vagyunk vele egesz nap, nagyon szepen ment a szobatisztasagra valo neveles. De hozza teszem, hogy egy nap 7-8x visszuk le..


De ma eldurramt az agyam, meet levittem 9:30kor es most 10:45kor bepisilt a szoba kozepere..


Komolyan kezdem feladni, nem ertem miert nem kepes tartani, amikor az egesz esetet atalussza balesetek nelkul 10orat is, de napkozben ha nem viszem le 3-4 orankent akkor bepisil. Nem csopogtet vagy jelol, rendesen elengedi az osszeset..


Kint persze dicserjuk kindig ha elvegzi a dolgat bent pedig ha rajta kapjuk akkor meg pisilies kozben leszidjuk, utana soha mert akkor nem ertene.


Mikor fogja mar vegre megerteni, hogy arra van a seta, hogy csak akkor pisiljen. a hazban ez tabu.



2020. ápr. 30. 10:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Pelenkat probaltunk hasznalni de allandoan szettepte es semmi ertelme nem volt, nem is arra pisilt hanem ide oda. Neha sikerul elkapni pont pisi elott es akkor leszaladok vele.


Igen relative sokat iszik, de gondolom nem szerencses eltultani az ivastol.

2020. ápr. 30. 12:53
 12/17 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya ekkorra már rég szobatiszta szokott lenni. Lehet, hogy határozottabban a tudtára kellene hozni, hogy nem végezheti a dolgát odabent: Amint pisilni próbál "híí, nem szabad!!!", felkapod és kiviszed, majd szokásosan megdicséred, hogy ott végezte el a dolgát. Számára kellemetlen lesz, hogy folyton felkapják, ha rájön a dolga, ebből fakadóan talán kialakul benne, hogy a benti pisilés kellemetlenséget jelent, azt pedig jobb elkerülni.
2020. ápr. 30. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
21%

Tehát próbáltátok arra nevelni, hogy bentre, a lakásba pisiljen (a pelenkára).

Ha egyszer ezt kezdted el tanítani neki, akkor miért is várod el, hogy most kintre ürítsen?

A pelenka az egyik legkárosabb (és legundorítóbb) dolog. Főleg azért, mert a legtöbb gazda, mint te is, nulla tudatossággal rendelkezik, olyan dolgokat tanít a kutyának, ami miatt később szidja és bünteti.


Hogy lásd: ha az első néhány hétben, amikor a kutyában a legerősebben rögzülnek a tanult dolgok, te azt kezdted tanítani, hogy bent ürítsen, pont akkor építetted fel, hogy ez a viselkedés sok-sok hónap alatt se szűnjön meg. Ez a része legalább sikeres volt. Úgyhogy ne a kutyát hibáztasd, ő csak pontosan azt teszi, amit te szerettél volna.

2020. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Uram isten te ... utolso.


Sehol sem irtam h pelenkara probaltuk nevelni, annyit irtam h hasznalni probaltuk. Amikor elhoztuk a tenyesztotol volt egy szobakenelje eleinte es abba raktuk VOLNA le de hiaba, mert azonnal szettepte, sose pisilt ra, es ezert sose probaltuk arra nevelni, mivel le se tudtuk tenni a foldre!!! Ha igen akkor fel perc mulva mar nekiesett. Ugy hogy inkabb hagytuk a fenebe es lehurcoltuk, es ha bepisilt akkor bepisilt. Nem akartuk h amig dolgozunk megzabalja a pelenkat mar az elso napjan nalunk..


De mar kezdek beragni h hiaba visszuk le, meg akkor is ha idoben elkapjuk, vagy hiaba szolunk ra mikozben bent pisil, akkor is lesznek balesetek. Egyszeruen nem ertem h miert. Van h egy hetig csak lent pisil, aztan jon egy olyan nap mint ma h 2x is bepisil.

2020. ápr. 30. 18:05
 15/17 anonim ***** válasza:
9 hónapos korára már régen szobatisztána kéne lennie, baleset nélkül. Eseteg egy trénert megkérdezni?
2020. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

7 honaposan vettem az amstaffom es elotte kertben tartottak. Nekem kellett szobatisztasagra nevelni. 1 het alatt meg tanulta.


Nem dramaztam,amikor a lakasban pisilt. Csak egy “Ez nem szeretem” nyugodt kijelentesem volt. Semmi orrbelenyomas vagy uvoltes vagy idegeskedes.

Napi 3x szer vittuk le mindig ossze vissza mas idoben.


Az olyan cselekedetek rogzulnek,amikre eros erzelmi toltesu reakcioid parodulnak.


Vedd lazan es hamar megtanulja. Nem erezhet kenyszert vagy hataridos elvarast. Akkor teljesitmenykenyszere lesz es idegeskedni fog es nem tud ugy teljesiteni!!

2020. máj. 1. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Húha, nekem 4 hónaposan már szobatiszta volt a kutyám.


Ami nagyon fontos,ébredések után és kaja után 1 órával vigyétek le.


Ha bentre végzi a dolgát és látjátok akkor szidjátok le, rajta kapásnál hatásos a leszidás,főleg azért mert 9 hónaposan már tényleg szobatisztának kéne lennie.

Tehát rossz,hogy bentre végzi,ezért kaphat szidást. De ha csak a pisit találjátok utána felesleges a szidás,már nem fogja össze kapcsolni.


Mennyi időt vagytok lent???


Én kezdetben 30-40 perceket voltam legalább 2-3 pisit 1 kakit mindig megvártam. Sőt volt mikor 1 órát.


Most már 20 perc alatt elvégzi a dolgát és mivel kan és már 3 lábon pisil szerencsére 4-5 pisi is van ennyi idő alatt.


Most 5 hónapos és ma pl 15 percet voltunk lent fél 8 kor,játszottunk azóta,most alszik, szóval ha felkel akkor megyünk le többre így hogy nem esik az eső sem. Utána 6 körül lesz egy sétánk meg este 11 kor.


Van kérdésed írj nyugodtan :)

2020. máj. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!