Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám egyre agresszívabb...

A kutyám egyre agresszívabb velem mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval van egy 11 hónapos border colliem. Mostanába ha rosszalkodik a szobámba es epp tanulok addig kiveszem hogy tudjak tanulni és ahogy próbálom megfogni a nyakörvet felhúzza az ínyét és ahogy hozzáérek oda kap és közbe morog és nagyon erősen megharap. Hozzá teszem lassan kötelesek felé és soha nem bántottam még ezért nem ertem miért ilyen. Másokkal elképesztően barátságos de engem nem annyira szeret. Vagy hát hozzám nem szokott oda jönni simogatásért (de mindeki máshoz igen meg az idegenekhez is.) És nem nagyon tűri el ha en simogatom. És ez borzasztóan rosszul esik mert kiskorától en neveltem. Mit tegyek hogy ne morogjon ram es Ne harapjon meg? Na meg hogy szeressen.?

2020. máj. 5. 19:52
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
37%
A sorrendisegi szabalyokat nem tartod be. Abbol jon ra egyedul,h te vagy a vezer!!! Az az egyetlen modja,h kozold vele. A kutaiskolak is ezt tanitjak tobb szazezerert.
2020. máj. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
44%
Ha megharap mit csinálsz ? Határozottabban kéne fellépned ,ne hátrálj meg ilyenkor .Lássa ,hogy nem félsz tőle,és az lesz amit te akarsz,nem fordítva ..
2020. máj. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
42%

Ezért nem kellene border olyannak, aki nem ért a kutyákhoz!


Kérdező, pedig egy ilyenért egy igen komoly büntetés kijárna! De minimum nálam a levegőben repülne ki a szobából!


De gondolom te teljesen bizonytalan leszel, sőt, talán még meg is ijedsz tőle. Tehat valószínűleg a sok rossz reakcióddal te nevelted bele ezt a viselkedést.

Eleve ott kezdődik a gond, hogy nem tudod leállítani a "rosszapkodást", nem tudtad megtanítani pihenni, nem tudtad megtanítani arra, hogy kezelje az energiáit. És még ki sem tudod küldeni a szobádból, hanem úgy kell kirángatnod. Ami az agresszió miatt nem megy. Pfff... Ha ennyire elrontottad a nevelését, nem neked kellene foglalkoznod vele. A kutyaiskola is csak akkor használ, ha a gazdának van érzéke, és ha betartja az ott elhangzottakat. Talán keress egy másik gazdát. Komolyan, agresszívra és kezelhetetlenné nevelni egy bordert...

2020. máj. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim válasza:
38%

Hát én azért ha megharapna akkora fülest kapna sőt.... Egy hétig ha nem kettőig nem jöhetne be a házba.. Ha meg panelba laksz akkor le kéne verni neki kettőt, ordibálni vele egy fél órát utána egy napig nem szólni hozzá....

Úgy nem lehet kutyát nevelni ha nem kap tőled büntit... Miaz hogy megharapna a gazdáját??? A minimum az lenne hogy hozzád bújuk ha valami baja van vagy hozzád rohan nem megharap..milyen nevelés ez? Értem hogy nem akarod bántani mert sajnálod de a kutyus neveléshez ez is hozzá tartozik..

Az én kutyusomat is pofoztam már le párszor és volt hogy egy hónapig nem jöhetett be mert megharapta az anyukámat.. Azóta nem csinál ilyet hozzá is oda bújik.

De nem azt mondom hogy minden rosszaságért verni kell.. Nem, csak ha valami nagy dolgot csinál ha kicsit akkor elég ha úgy le ordibálod a fejét mint a szar és nem szólsz hozzá. Akkor érezni fogja hogy "na b**zdmeg valamit lehet nem kellett volna

2020. máj. 5. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
78%

Amikor a kutya intelligensebb, mint a gazdája.


Ha megtanítod, hogy kérésre menjen ki, mert kimenni a szobából JÓ doog, akkor nem kell fizikailag kilökdösni, konfliktusba keveredni vele.


Sőt, ha megtanítod, mi az elvárt viselkedés a szobádban, akkor maradhat veled amíg tanulsz.


Ja igen, morgásról, vicsorgásról, hasonlókról NEM tiltjuk a kutyát, mert az kommunikáció, hanem a morgást kiváltó OKOT kezeljük. Persze, gáz, hogy morog meg vicsorog, de attól, hogy tiltod az adott szituációval kapcsolatos érzései nem változnak, csak nem szabad kifejeznie őket (aztán majd szó nélkül harap).


Ezek alapján nem csodálom, hogy nem a legrózsásabb a kapcsolatotok. Próbálj olyan sulit, közösséget keresni, akik mélyebben ismerik a kutyák lelki világát, kommunikációját, viselkedés-módosítását. A trükktanulás ide nem elég..

2020. máj. 6. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó, kissé el vagy tévedve. Az agressziót le kell állítani! A morgást is és a harapást is! Nem magát a morgást, hanem azt, hogy a nyakörv fogásra agressziót mutat! Ezt végig kell játszani, ha majd nem mutat agressziót, azt lehet jutalmazni!
2020. máj. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
77%

Megy a lepontozás, mert ismét egy kérdező, akinek nem tetszik, hogy a válaszadók nagy részének igaza van...


Cukik a borderek de nem valók mindenkinek, el kéne végre fogadni.

2020. máj. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
37%
Soha-soha nem szabad eltűrni, hogy a kutyád agresszívan lépjen fel veled szemben. Nem tartottad be a sorrendiséget, nem tekint téged vezérnek. Nagyon nagy hiba, hogy ezt eltűred neki. A következő ilyenél erősen fogd meg a bundáját a nyakánál és cseszd le a földre erőből. Addig tartsd így, amíg el nem hallgat és meg nem nyugszik. Utána elengedheted. Pár alkalom után érteni fogja, hogy nem támafhat rád. A kaját te add neki oda, előtte csinálj úgy, mintha beleennél. Addig nem ehet, amíg engedélyt nem adsz rá. Iskolában nem tanították ezt meg?
2020. máj. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
93%
El se tudom képzelni, hogy egy border agresszív legyen a gazdájával. Főleg, ha ennyit van vele foglalkozna. Valamit nem mondasz el, vagy lódítasz. Ha jártok suliba, a kiképződdel kéne ezt megbeszélés, aki mindkettőtöknek jól ismer, és látja a kapcsolatotok. Ez nem jutott eszedbe eddig?
2020. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Egy agresszív border! Ilyen nincs! Ehhez annyi mindent kellett elrontani, hogy azt számba sem lehet venni! De az az ember, aki ilyenre nevelt fel egy bordert, annak egyszerűen nem való kutya! Pláne ilyen nem.
2020. máj. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!