Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám miért ölte meg a...

Kutyám miért ölte meg a szomszéd vadászgörényét?

Figyelt kérdés
A szomszédnak elszökött a görénye, és a kutyám, egyszer csak jött, és a szájába lógott a halott görény. A szomszéd szomorú volt, elnézést kértem, a kutyám nevébe is, de nem haragszik, azt mondta az Ő hibája, hogy kiszökött, mert nem figyelt rá, és nyitva hagyta az ajtót. Ez éjszaka volt, a kutyám meg másnap hozta oda nekem a görényt. De, miért tette? Benne van a vadászösztön? Hogy el kell kapnia a kisebb állatokat? És miért hozta oda nekem mutatni? Ilyenről lelehet szoktatni a kutyát?
2010. júl. 29. 14:19
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 14:40

Azt kel lmondanom,hogy nincs igazad! a mai világban a vadászgörény nevezhető "háziállatnak". hisz ennyi erővel a kutya se az.. mert őt is háziasították. a görényt is úgy ahogy megszelidítették.

többieknek: a görény azért egy kicsit más tészta mert a szaga nagyon ingerli a kutyákat. egyébként tényleg megfogdosnak mindent. főleg ha valamiylen vadászkutyaféle. kérdező ne okold magad, tényleg a szomszédod hibája, de valahogy mégis próbáld kiengesztelni. a kutyád csak akkor nem bántotta volna, ha kiskora óta hozzá lenne szoktatva, de még akkor is megvan rá az esél hogy idegen állatot bánt. sajnos a görény nem gyorsabb, hisz ő mégse egy gyík.. a görény inkább kúszik, főleg ha ismeretlen helyen van.

2010. júl. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
0%

a kutya 10 000 éve domesztikált.

és egyik másik háziállathoz sem hasonlítható.

bármilyen állatot befoghatsz, de amint utat talál, szabadulni akar.

egy emberközpontú jól nevelt kutya a gazdájáért tűzbe menne.

elmondható ez egy görényről?


a macska pedig totálisan érdekállat, akárki akármit mond.

ugyanígy furcsának tartom, ha valaki nyulat és egyéb apróságot tart otthon.

nevezhettek bunkónak, flegmának, akárminek, de az ember birtoklásvágya határtalan. mindegy mi az, csak hatalma legyen valami felett...

2010. júl. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Egy vadászgörény 7000 forint, vegyél neki egyet!
2010. júl. 29. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

nekunk gorenyunk es kutyank is van, osszeszoktatva. nem bantjak egymast.nem is puszipajtasok.

oziket is neveltunk (jo nagy a terasz) :)


a kerdesre valszolva, tenyleg a szomszed a hibas, vigyazni kell a gorenyre mert nem egy kutya, mas termeszetu.

attol fuggetlenul leszoktathato a kutyad arrol hogy oljon, a vadaszkutya sem olheti meg a zsakmanyt, sot meg a foga nyoma sem lehet rajta.

2010. júl. 29. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Már van másik görénykéje, kérdeztem, hogy nem szeretne-e valami, mert sajnálom, azt mondja, ne sajnáljam, az Ő hibája, hogy nem figyelt eléggé, és ez lett a vége, a kutyát nem okolja.
2010. júl. 29. 22:28
 16/21 anonim ***** válasza:

A vadászgörény is évezredek óta domesztikálva van, és vadászztak vele, mint a kutyával. Egyáltalán nem újdonság, hogy valaki tart egyet. Nézz utánna.

Az én kutyám is mindent levadászik. Macskát, patkányt, egeret... Még verebet is fogott. Arra nehéz megtanítani, hogy idegen állatot ne fogjon meg, de például a mienk érzi hogy a papagájainkat nem foghatja meg, mert fontos nekünk. Különbséget tud tenni az akváriumban tartott egereim és a kinti káros egerek közt is. Ráadásul a vadászgörény ragadozó is, azt már tényleg nem tűrik, ha egyéb zsákmányoló állat van a területükön.

Nem a kutya hibája volt a dolog.

2011. febr. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Készülj fel ara, hogy a kutyád nála minden kisebb állatot prédának néz, főleg ha vadászkutya. Nekünk elkapta a nyulunkat, majd földöntúli örömmel a képén behozta a konyhába és letette a lában elé. Szegény azt hitte majd agyba-főbe dicsérem, ehhez képest kis híján szívgörcsöt kaptam. Szerettem azt a nyulat... A macskákkal ugyanígy van.
2011. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 zsuzsabazsa ***** válasza:
Érezte a vad szagot és ezért ösztönösen vadászott rá.
2011. febr. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

"a macska pedig totálisan érdekállat, akárki akármit mond.

ugyanígy furcsának tartom, ha valaki nyulat és egyéb apróságot tart otthon.

nevezhettek bunkónak, flegmának, akárminek, de az ember birtoklásvágya határtalan. mindegy mi az, csak hatalma legyen valami felett..."


Érdekes hogy ezt mondod, szerintem pont azok az emberek mondogatják hogy a macska érdek állat, akik nem bírják elviselni, hogy nincs hatalmuk felette, illetve azok, akik még életükben nem éltek macskával. Te éltél már együtt macskával? és most nem arról beszélek, amikor a macska ki van rakgva a kertbe, és napjában 1x ki van vágva vmi kaja, a "gazdájával" meg elvétve találkozik. Ez nem macskatartás.

És már több mint 20 éve tartok macskákat, és állítom, hogy nem érdekállatok:)

Párom vidéken nőtt fel, neki is ugyan ez volt a véleménye mint neked, most együtt élünk két cicával, és bevallotta hogy tévedett, és annyi szeretetet tudnak adni, hogy az nemigaz:)

2011. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Mert prédának tekintette, ösztön.

Szoktak felénk 1-2 görkét sétáltatni az utcán, és az én yorkim is megtámadná őket, ha hagynám.

2011. febr. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!