Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó döntés megrugni a támadó...

Level 9.1 kérdése:

Jó döntés megrugni a támadó kutyát?

Figyelt kérdés
Focista vagyok tehát jó erőssen fejbe tudom durrantani, vagy ez rossz?

2020. máj. 18. 08:00
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer nekem akart rontani egy kutya. Kihúztam magam, széttártam a karom és ráüvöltöttem. Szerencsére értette a célzást :D


Mázlim volt, hogy bejött. A "B" terv jobb híján a rúgás lett volna, de semmilyen jártasságom (foci, harcművészet, satöbbi) nincs a témában, kétlem hogy elég lett volna.

2020. máj. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
0%

Ha megtamad egy kutya ... megijedsz.


Ha megijedtel ... nem tudsz racionalisan gondolkodni es valoszinuleg rosszul cselekszel.


Nem lehetsz agressziv ... az agresszio agressziot szul es meg kell hogy mondjam: a kutya szajaban levo fogak nagy valoszinuseggel nem az ember javara fogjak eldonteni a kuzdelmet.


Kiskutyanal talan hatasos, de ki rug meg egy kiskutyat? Kozeptermetunel en mar nem rugdosnek.


Mit kell tenni? Nem kell megmozdulni ... kutyatamadas eleje csak provokacio, ha nem reagalsz, nem csapkodsz es nem rugdosol, a kutya valoszinuleg magatol megtorpan. Nem erre szamit. Persze ugat tovabb, meg szitja a tuzet, de nem szabad ra reagalni. Ahogy csillapodni latszik a hangulat, ki kell hatralni a helyzetbol. Nagyjabol ennyi.

2020. máj. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
100%
"Ne mozdulj meg". Remek javaslat. Nagyon értékeltem, amikor a kis dög konkrétan szedte szét a bokámat, és hiába álltam meg, akkor sem hagyta abba. Ne reagáljunk. Ez most komoly!? Támadott folyamatosan! Ez nem egy normális, hanem egy idegroncs, elmebeteg kutya volt, ez támadni is ok nélkül támadott, ergo AKART támadni, és nem fogja abbahagyni csak azért, mert megállok. Jesszus. Zseniális tanács...
2020. máj. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt is figyelembe kell venni, hogy miért támad. Egyszer betévedtem (szó szerint, nem volt semmi kerítés vagy tábla) egy területre, ahol nagy birkaőrző kutyák voltak. És birkák.


Megindultak felénk lépésben, morogva. A testbeszédükből leolvasható volt, hogy csak figyelmeztetnek, és a területet/birkákat őrzik. Itt elég volt szépen, lassan visszahátrálni. Mikor már elég messze voltam (ők végig kísértek) már én is tudtam emberkedni (rájuk kiabáltam, elzavartam őket) mert már nem volt okuk behatolóként kezelni. Nem is volt gond, visszaszaladtak.


Ehhez persze kell, hogy ismerd a kutyák jelzéseit és testbeszédét, és ne fagyj le annyira hogy ne tudj cselekedni. Én speciel be voltam szrva, de muszáj volt észnél lennem, pláne hogy a húgom is ott volt.

2020. máj. 18. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
100%

Persze, az más, amikor egyébként "oka" van. Mert pl. véletlenül betévedsz a területére. Normális kutya még így is csak jelez, ahogy az előző írta. Normál esetben a kutyák kifejezetten okos és intelligens állatok, nem pedig vérszomjas fenevadak. Csak sajnos nem csak normális eset létezik.

Az egész életében láncra vert, direkt hergelt, és ütött/éheztetett/szomjaztatott, teljesen elvadult kutya, ha kiszabadul az utcára (az én esetemben ez történt), akkor ő TÁMADNI fog. Csupa nagybetűkkel. Utálja az embert és meg akarja semmisíteni. Pont. Itt nincs "megállok", meg "rászólok", vagy "magabiztosan lépek fel", mert ez a kutya se lát, se hall. Nem is veszi észre, hogy mit csinálsz, mert elborult az agya.

Nagyon sajnálom azt, amit ezzel a kutyával az úgynevezett gazdái tettek, de ő ebben a helyzetben már menthetetlen volt, és nyilván nem megoldás hagyni, hogy terrorizálja a környéket. A végén akárhogy kötötték meg, mindig kitépte magát a láncokból (vagy a láncot a földből, és azzal együtt szökött el). Olyan vad volt, mintha egy oroszlán szabadult volna ki. Oké, méretre kicsi volt, ez "szerencse", de attól még a tény akkor is az, hogy - főleg gyerekekre nézve - halálos fenyegetés.

El kellett sajnos altatni, de szerintem neki is jobb így. A gazdáit legalább nagyon megbüntették tudtommal.

2020. máj. 18. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
Íjj mennyi sok okos ember van... Egyhelyben áljak meg na csak az kell, ha meg akar támadni megfog. Nekem azt mondták ha egy olyan kutyát rugok meg aki csak szaglászni akar az elfut, de amelyik támadni akar azt csak hergelem. Mind1 kirugom a fogát a helyéröl, akkor nem lesz mivel harapnia.
2020. máj. 18. 12:24
 27/35 A kérdező kommentje:
megfogja a lábom akkor meg a másik lábomtol kap egy KO-t
2020. máj. 18. 12:27
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az azért látszik, hogy egy kutya szaglászni akar, vagy támad... Szaglászó kutyát fel ne rúgj!
2020. máj. 18. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
72%
Azért ha egy szaglászó kutyát rúgsz meg, ne csodálkozz, ha a gazdája egy fejszével hátulról szétveri a fejedet. Csak mondom.
2020. máj. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:

Ugye tudod, hogy egy békés, szaglászó kutya is támadni fog, ha belerúgsz?


Úgy, hogy alapból nem is agresszív, hanem jogosan védi magát.


Még a mentálisan beteg kutya is jelzi, ha harapni fog, hát még amelyik egészséges - mereven bámul, borzolja a szőrét, morog, vicsorog, esetleg ugat. Farka feltartva (dominancia jele) vagy a lába közé húzva (félelem)

Elég egyértelmű.


A barátkozó, szaglászó kutya ugyan a szemedbe nézhet, de nem "bámul". Nem morog, nem vicsorog, farkát csóválja vagy finoman lengeti. Vagy csak lazán lógatja. Sokszor liheg (a támadó kutya ezt nem teszi, a sarokba szorított kutya idegességében nyalogathatja a száját)

2020. máj. 18. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!