Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy megnevelni...

Hogyan tudnám úgy megnevelni a kutyát, hogy ne csak akkor viselkedjen normálisan, ha egyedül vagyok itthon, valamint, hogy tisztelje jobban a cicáimat?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves komondorunk, akit a párom kis korában nem nevelt meg teljesen. Most babát várunk, és idejét érzem egy-két szabály kialakításának. Pl, hogy ne dőljön neki a bejárati ajtónak, mert piszkos lesz és nincs kedvem naponta mosni. Elértem, hogyha csak én vagyok itthon, akkor nem dől neki, de ha a párom is itthon van, akkor az ajtónak dőlve alszik. Tudja, hogy akkor nem vele foglalkozom és nem veszem észre, hogy mit csinál és nem zavarom el. Elértem nála azt is, hogyha elmegyek vagy hazajövök, akkor csak pár méteres távolságból követ, de ha a párom is itthon van, vagy vendégek jönnek, akkor direkt közel jön hozzám és van, hogy a kezemet is megnyalja. Azt is Elértem nála, hogyha a cicák bele szeretnének szagolni az ételébe, akkor nem bántja őket, nem is morog rájuk, valamint ha látom, akkor a cicák közelébe sem megy, de már láttam az ablakból, hogy amikor azt hiszi, hogy senki nem látja, akkor kergeti a cicáimat. Hogy tudnám elérni, hogy akkor is tartsa be a szabályokat, amikor senki sem ellenőrzi. Hamarosan megszületik a kislányom, és szeretném, ha vele is tartaná a pár méteres távolságot és még véletlenül sem döntené fel. Persze, ha megszületik a baba, akkor lesz neki lekerített része, hogy mi nyugodtan tudjunk közlekedni. Szerencsére nagy az udvar. De ha két percre megyünk ki, akkor nyilván nem fogom elzarni, és ilyenkor szeretném, ha nem körülöttünk lebzselne.

2020. máj. 25. 08:16
1 2 3 4 5 6
 11/57 anonim ***** válasza:
90%
Így nem lesz nyugodt kutyád. Előbb-utóbb elszakad nála a cérna és megelégeli a szabályaidat, aztán majd nézhetsz, hogy mégis mitől kattant be és lett agresszív. Ajándékozzátok el!
2020. máj. 25. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/57 anonim ***** válasza:
51%

Rajottem: tartasz a kutyatol. Nem felsz, de remiszt a merete. Ugy gondolod attol leszel te a vezer ha uralkodsz felette.


Tanuld meg kezelni a kutyat. Nem kell terrorizalni egyszeruen csak meg kellene tanulnod, hogy kell egy kutyaval viselkedni.


Foleg egy komondor? Micsoda fejedelmi allat! Tiszta egyeniseg! Okosabb az embernel.

2020. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak úgy lehet elérni, ha megkapja, ami jár neki. Rendszeres foglalkozás, séta, szeretgetés. Most azért buzog állandóan mert mellőzve van, és azt a minimális kontaktot igyekszik kihasználni. Ez az, amit az anyám se volt képes soha felfogni. Nála kennelben a kutya egész nap, napi egy sétával, és azt mondja, hogy nem engedi ki, mert felássa a kertet és folyton ugrál, nem lehet semmit csinálni tőle. Persze, mert 24-ből 22-23 órát el van zárva, szeretetéhes és unatkozik. Ha az ember közelében lenne, és napi több óra jutna neki, nem zsizsegne állandóan, ha végre kijöhet hozzájuk. Ugyanez igaz a ti kutyátokra is.
2020. máj. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 anonim ***** válasza:
100%

Az még nem jutott eszedbe,hogy foglalkozásra vágyik az a szerencsétlen állat,azért sertepertél körülötted ??

Sétálni viszitek ? Játszotok vele,mozog eleget ? Ha ezekre nem a válasz, ne is csodálkozz ha (valódi ,nem olyan,hogy nekidől az ajtónak) problémák vannak vele !!

Minek nektek kutya,ha zavar a jelenléte ?

2020. máj. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/57 anonim ***** válasza:
85%

Ha azt akarod, hogy nyugodt legyen egy PÁSZTORKUTYA, akkor a cicádiddal töltött több óra játék (etf?! :D) felében sétáltasd őt, tanítsd teükkökre és engedelmes feladatokra. Utána, talán kicsit nyugodtabb lesz.


De azért nem akarjunk már kutyából szalonnát. Egy olyan fajta, ami a juhász mellett volt egész álló nap és dolgozott, mert feszült figyelemmel őrizte a nyájat, az azért nem kerti dísz àm. Konkrétan kín szenevdés neki az élete veletek, és még egy nyomorult simogatást se kap. Szégyen gyalázat!

2020. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/57 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező ne kerítsétek el,inkább ajándékozzátok el olyan helyre ahol lesz feladata. Ez így nem jó neki és nektek se.
2020. máj. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
50%

Az megvan, hogy nem is az ő kutyája, hanem a párjáé? A párját kéne ezekkel csesztetni, nem őt.


Kérdező: Én is úgy költöztem a páromhoz, hogy világ életemben macskáim voltak, neki egy nagy 40 kg-os kutyája van. Soha nem volt kutyám, soha nem tudtam, hogy milyenek, hogy kell velük bánni, stb. Ezt meg kell szokni... Mondjuk az szerencsésebb, hogy nektek kinti kutya, mert a páromé bent van a házban (wtf??). Nehéz megszokni úgy, hogy soha nem éltél kutyával, mert teljesen mások, mint a macskák, de aranyosak, (bár soha többet nem szeretnék másikat). Próbálj beszélni a pároddal, hogy legyen szíves többet foglalkozni a kutyájával, mert azért ilyen szegény, mert több szeretetre, figyelemre lenne szüksége. És mivel az ő kutyája az ő dolga, hogy foglalkozzon vele. Ez nálunk is így van és nem is várja el a párom, hogy én nyösztessem, főleg úgy, hogy nem vagyok "kutyás".


26N

2020. máj. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:
Már próbáltam beszélni vele, de amióta itt élek, kicsit el van kenyelmesedve. Úgy van vele, hogy amikor a cicáknak adok enni, akkor a kutyának is adjak. Amikor kullancs volt a kutyában, és két napja nem evett, én vettem észre, hogy baj van, én hívtam ki a dokit, én csesztetem mindig a párom, hogy vágja már le a kutya szőrét, de megpróbálok rá hatni, hogy foglalkozzon már szegénnyel. Én tényleg úgy vagyok, hogy a macskákat imádom, értük én vállaltam a felelősséget, és mindent meg is teszek értük, de ahogy utolsó, te is írtad, én sem vagyok oda a nagytestű kutyákért. Etetem, itatom, de a szeretet nem egy olyan dolog, amit ki lehet erőszakolni.
2020. máj. 26. 08:01
 19/57 anonim ***** válasza:
15%

Hát nekem meg macska nem jönne a házamba soha, ha már itt tartunk...


Nézd utolsó, mielőtt felcsináltatta magát, akkor isntudta, hogy van kutya. Mielőtt odaköltözött a napi több órát játszatott cicáival (:D), akkor is tudta, hogy van kutya. Ha nem tetszik, nem kell betenni a seggét a más házába.


A kutya hamarabb volt mint ő. Tudta, hogy a pasija mivel jár. Ha egy kump, és nem törődik a kutyával (hiába egy hitvány dolog), azt is tudta évek óta. Most akkor mit pofázik?

2020. máj. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 A kérdező kommentje:
Hát hozzám is lehetett volna költözni, csak az azzal járt volna, hogy elaltatatja a kutyát, és még sajnáltam, és ezért költöztem ide. A lakásom ki van adva, dolgozom, szóval úgy gondolom, hogy jogom van egy olyan környezetet kialakítani, amiben én is és a gyermekünk is jól érzi magát. Mert azért maradjunk annyiban, hogy a gyerek az első, aztán mi a férjemmel és aztán jön a kutya. A cicákat különben meg a párom egyik rokonától kaptuk, és az egyik cicával együtt szokott tévézni a párom.
2020. máj. 26. 08:08
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!