Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy megnevelni...

Hogyan tudnám úgy megnevelni a kutyát, hogy ne csak akkor viselkedjen normálisan, ha egyedül vagyok itthon, valamint, hogy tisztelje jobban a cicáimat?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves komondorunk, akit a párom kis korában nem nevelt meg teljesen. Most babát várunk, és idejét érzem egy-két szabály kialakításának. Pl, hogy ne dőljön neki a bejárati ajtónak, mert piszkos lesz és nincs kedvem naponta mosni. Elértem, hogyha csak én vagyok itthon, akkor nem dől neki, de ha a párom is itthon van, akkor az ajtónak dőlve alszik. Tudja, hogy akkor nem vele foglalkozom és nem veszem észre, hogy mit csinál és nem zavarom el. Elértem nála azt is, hogyha elmegyek vagy hazajövök, akkor csak pár méteres távolságból követ, de ha a párom is itthon van, vagy vendégek jönnek, akkor direkt közel jön hozzám és van, hogy a kezemet is megnyalja. Azt is Elértem nála, hogyha a cicák bele szeretnének szagolni az ételébe, akkor nem bántja őket, nem is morog rájuk, valamint ha látom, akkor a cicák közelébe sem megy, de már láttam az ablakból, hogy amikor azt hiszi, hogy senki nem látja, akkor kergeti a cicáimat. Hogy tudnám elérni, hogy akkor is tartsa be a szabályokat, amikor senki sem ellenőrzi. Hamarosan megszületik a kislányom, és szeretném, ha vele is tartaná a pár méteres távolságot és még véletlenül sem döntené fel. Persze, ha megszületik a baba, akkor lesz neki lekerített része, hogy mi nyugodtan tudjunk közlekedni. Szerencsére nagy az udvar. De ha két percre megyünk ki, akkor nyilván nem fogom elzarni, és ilyenkor szeretném, ha nem körülöttünk lebzselne.

2020. máj. 25. 08:16
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
22%

Na, ha elfogytak az érvek, akkor marad a kiszállás. :)


Amúgy elárulom, hogy nem egy ember válaszolt csak neked, én írtam a falkavezérséget, a komondoros meg a toxoplazmózist.


Nézd, tény, hogy a magyar trénerek 95%-ka nem vett részt a 2008-as kinológiai konferencián, amikor megdőlt a flivezer elmélet, és hivatalosan elfogadottá vált az általam bemutatott modell. Ne csodálkozz, hogy itthon nem tudják ezt a trenerek. 1: nem beszélnek angolul, mert nem kultúremberek, így nem értik 2: z az ország mindenben le van maradva, nem csak 12 évvel, inkább 60-nal.


Szóval, igen, jobban tudom náluk. És azokban a kutyasulikban, ahol én oktatok, ott nem ezeket a falkavazér baromságokat tanítom, hanem a legújabb etológiai kutatásoknak megfelelő progresszív szemléletet. :)

2020. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
30%
Nem fogytak el, csak látom, hogy fölöslegesen szajkózom. Amúgy utánaolvastam annak, hogy megdőlt a falkavezér-elmélet, elvileg szaktekintélyek álláspontját olvastam, nos, én ezt csak a fogalmakon rugózásnak látom. Nem vagyok kutya, tehát nem vagyok falkavezér, de azért én vagyok főnök, és ezt a kutya tudja. Szőrszálhasogatás.
2020. máj. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
22%
Nem az, és ezt már el is magyaráztam neked. Az, hogy képtelen vagy felfogni, az már nem az én gondom.
2020. máj. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Ez olyan, mint a pszichológia. Van több megközelítés, ki ennek az elméletnek a híve, ki annak. A párom volt kint a kutyával játszani, adott neki juti falatot, amikor leült, le feküdt, mert ezeket a parancsokat megérti. Kipróbáltam, és nekem is megcsinálta és nem akart ugrálni. Szóval igazatok volt, köszönöm, a figyelem kell neki. Megígérte a párom, hogy délután is kimegy a kutyához. A féltékeny cicukák egyből megjelentek, szóval én őket babusgattam aztán.
2020. máj. 30. 09:57
 55/57 anonim ***** válasza:

Nincs több megközelítés. És ez nem olyan, mint a pszichológia, hanem at. Sllati pszichológia = viselekdéstan = etológia.


Es a lefeküdnit is egybe írják, nem csak a leülnit. Ha esetleg majd elértek a babucikàddal elemi első osztályba, és szükseged lenne erre az infóra. :) jó ciculik babusigatást mucilika :D

2020. máj. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 A kérdező kommentje:
Tudom jól, hogy az igekötőt egybe kell írni az igével, csak átjavította a telefonom. Elnézést kérek a figyelmetlenségem miatt!
2020. máj. 30. 21:22
 57/57 komis1 ***** válasza:

Reméljük, jóra fordulnak a dolgok.

Még annyit, hogy a kutyák hasonlóan viszonyulnak a gazdákhoz, mint a gyerekek a szülőkhöz. Tehát a kisfiúnak is van egy különleges kapcsolata anyukájával, a kislánynak az apukájával. A fiú kutya a női gazdival szemben érzi ezt. A kajaadás mellett ez is lehet oka, hogy a kutyus a női gazdihoz megy először.

2020. máj. 31. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!