Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy megnevelni...

Hogyan tudnám úgy megnevelni a kutyát, hogy ne csak akkor viselkedjen normálisan, ha egyedül vagyok itthon, valamint, hogy tisztelje jobban a cicáimat?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves komondorunk, akit a párom kis korában nem nevelt meg teljesen. Most babát várunk, és idejét érzem egy-két szabály kialakításának. Pl, hogy ne dőljön neki a bejárati ajtónak, mert piszkos lesz és nincs kedvem naponta mosni. Elértem, hogyha csak én vagyok itthon, akkor nem dől neki, de ha a párom is itthon van, akkor az ajtónak dőlve alszik. Tudja, hogy akkor nem vele foglalkozom és nem veszem észre, hogy mit csinál és nem zavarom el. Elértem nála azt is, hogyha elmegyek vagy hazajövök, akkor csak pár méteres távolságból követ, de ha a párom is itthon van, vagy vendégek jönnek, akkor direkt közel jön hozzám és van, hogy a kezemet is megnyalja. Azt is Elértem nála, hogyha a cicák bele szeretnének szagolni az ételébe, akkor nem bántja őket, nem is morog rájuk, valamint ha látom, akkor a cicák közelébe sem megy, de már láttam az ablakból, hogy amikor azt hiszi, hogy senki nem látja, akkor kergeti a cicáimat. Hogy tudnám elérni, hogy akkor is tartsa be a szabályokat, amikor senki sem ellenőrzi. Hamarosan megszületik a kislányom, és szeretném, ha vele is tartaná a pár méteres távolságot és még véletlenül sem döntené fel. Persze, ha megszületik a baba, akkor lesz neki lekerített része, hogy mi nyugodtan tudjunk közlekedni. Szerencsére nagy az udvar. De ha két percre megyünk ki, akkor nyilván nem fogom elzarni, és ilyenkor szeretném, ha nem körülöttünk lebzselne.

2020. máj. 25. 08:16
1 2 3 4 5 6
 21/57 anonim ***** válasza:
32%

19: Mi az, hogy felcsináltatta magát, te paraszt? Nem az a problémája, hogy van kutya, hanem hogy nincs megnevelve, nem foglalkozik vele a gazdája. Ő egy szóval nem írta, hogy tegyék ki vagy bármi ilyesmi.. hanem próbál valamit kitalálni, hogy mit lehetne tenni, hogy mindenkinek jó legyen, szerencsétlen kutya se szenvedjen és ő se érezze magát kellemetlenül, mert éppen a párja nem foglalkozik a kutyával. Mondjuk azt nem értem, hogy miért fáj az neked, hogy napi több órát játszik a cicáival. Miért nem tudjátok megérteni és felfogni, hogy nem mindenki kedveli a kutyákat? Van aki más állatokat szeret, más áll hozzá közelebb. Ezt miért nem lehet felfogni?

És mi az, hogy pofázik? Szerintem kettőtök közül te pofázol inkább... az, meg hogy a te házadba ki megy, senkit nem érdekel. Bár ilyen stílussal nem hiszem, hogy bárki is akarna, ha már így megy a személyeskedés.

2020. máj. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/57 anonim ***** válasza:
29%

1: Nem próbál érte tenni, hanem felrój egy állatnak, hogy az ajtóhoz ér, és megnyalintja a kezét Szeretetből!

2: tudta előre, milyen a párja! Miért ktözött akkor oda? Miért nem oldottàk meg ezt a problémát a költözés, ill. a gyerek előtt?

3: pofázik, azt jelenti, jár a szája. Tenni nem tesz semmit. Se nem viszi sétálni, se nem ad ultimátumot a palinak. Se nem áll neki megfelelő gazdát keresni. Csak pofázik. Kérdező, tényleg úgy gondolod, hogy olyan jó ötlet lesz gereket szülni egy olyan faszinak, aki ad 1: egy kutyáról is képtelen gondoskodni ad 2: annyira nem tartja a terhes nőjét, hogy neki többletmunkát azzal ne okozzon, hogy a kutyát nem mozgatja le és emiatt napjában hajlongat takarítani nagy hassal az ajtót? Vagy simán veszélybe sodorja azzal, hogy a kutya ráugrol majd és a gyereknek baja esik?

4: elaltattatni (kettő darab t betű). Nem csak az az egyetlen út. Fajtamentő, menhely, pásztornak munkára hátha kell, facebook-on meghirdetni. Az altatás a lehető leutolsó opció ilyen esetben. Csak hát, az elajándékozáshoz is tenni kéne, és akkor kevesebbet lehetne trenírozno a macskákat :D


Terhes, vagy nem? Terhes, akkor csak meg kellett valakinek csinálnia. Mit mondjak rá, ha egyszer felcsinálták? :D

2020. máj. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/57 A kérdező kommentje:
Jól van, ezen kár vitatkozni 😊nekem az éppen elég, hogy rólam gondoskodik a párom, a három unokatesóját rajongásig imádja, szoktunk rájuk vigyázni, játszani velük. A kutya házőrzés miatt kell neki, hatalmas udvarunk van, ahol tud rohangálni. Én macska rajongó vagyok, nem tehetek róla. Különben meg addig nem is érdekelt ez az ajtónak dőlés, amíg nem lettem terhes. Csak belegondoltam, hogy nem lesz erre minden nap időm, és tök ciki, amikor jön hozzánk vendég és látja, hogy koszos az ajtó.
2020. máj. 26. 16:50
 24/57 anonim ***** válasza:
41%

Nem ciki ha egy kutyás embernél koszos az ajtó. Az nem ciki hogy cica szőrös a ruhád? Az állat az ezzel jár.


Viszont egy kutya nem való házőrzésre. Olyan házőrzésre meg végképp nem való ahogy a párod gondolja. A kutyának kell tőrödés, napi minimum 1 óra séta és játszás.

Ha ez nincs meg a kutya boldogtalan, magányos ezért keresi a társaságot.


Ajándékozzátok el és vegyetek kamerákat házőrzés céljából.

2020. máj. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/57 komis1 ***** válasza:
53%

Döbbenetes történet.

Van egy kutya, aki szerinted neveletlen, lehetetlen vele együtt élni:

- mert éjjel az ajtónak dőlve alszik. Egyrészt ott van benn a szeretett családja, akikhez minél közelebb szetetne lenni, másrészt védeni is akarja a portát, hát a ház bejáratához helyezkedik, elvégre ott tudna bejutni az idegen behatoló.

- mert néha szeretetbòl megnyalintja a kezedet, miközben általában a közeledbe se mer menni, mert elkergeted.

- mert parancsodra még azt is elviseli, hogy az utálatos macskák az ételébe dugják az orrukat.


Egy elképesztően jóindulatú, kedves, intelligens kutyátok van, aki mindent megtesz, hogy legalább egy minimális szeretet kapjon tőletek. De hiába, mert ti alkalmatlanok vagytok erre. Olyasmit is megtesz neked, amit épeszű komondor sosem tenne meg, engedi, hogy a rohadék macskák az ételéhez nyúljanak. De szerinted NEVELETLEN. Emlékszem,

korábban már volt egy hasonló írásod, látom, azóta csak még jobban

utálod szegény kutyust.

A Frakk című mesét láttad? Ahol Irma néni és Károly bácsi él együtt a lusta, utálatos macskákkal. És ott van még Frakk, a vizsla. Ott Irma

néni imádja a macskáit, de van szíve és az okos, becsületes, jószívű kutyát is szívébe fogadja. Pedig idònként Frakk is kópéskodik.

A különbség az, hogy ott Károly bácsi szereti és tiszteli kutyáját, Irma néni pedig egy meleg szívű valaki, aki a kutyust is tudja szeretni a macskái mellett. Nálatok a párod egy olyan alak, akit látlatóan csak magával foglalkozik, te pedig egy szívtelen nő vagy, aki egy elképesztően aranyos kutyát is csak utálni tudsz.

Igazad van, a szeretet nem lehet kierőszakolni. Hiába tesz meg bármit a kutya, a párodat nem fogja érdekelni, tőled pedig csak utálatot fog kapni. A leendő gyerekedet is félted tőle, azért is csak bántanád, ha a kicsihez odamenne. Pedig semmi sem jobb egy pici gyermeknek, mint ha egy hatalmas macival nőhet fel, sok olyan komondorost

tudok, ahol a gyerekek úgy nőttek fel, hogy a komondorba kapaszkodva tanultak meg járni.

A komondor egy hihetetlenül intelligens, érzékeny, családszerető kutya. Igényli, hogy a családjával közeli kapcsolatban lehessen. Teljességgel érthetetlen, hogy a macskáknak adott rengeteg szeretetbòl, törődésbòl miért nem jut legalább egy kicsi a komondornak is. Ja, macskát, ráadásul többet lakásban tartani? Na, ott aztán van piszok rendesen. A kakájuk mindenhol megtalálható, a szőrükròl nem is szólva. De te közéjük akarsz újszülöttet telepíteni, viszont a komondor kinti ajtónak dőlése elfogadhatatlan.

Minél többet gondolkodom, annál jobban elborzadok ettòl a családtól.

Mindenkinek az lesz a legjobb, ha a komondor elkerül tőletek. Egy komondornak rendszeren nézni kell a szemét, a belógó szőröket kitépkedni, esetleg levágni. A fülét is, évente min. egyszer kitépni a szőrt. Ezen felül évente egyszer meg kell kapni a kötelező oltást is. Kb 5 éves korára megnő annyira a szőr, hogy földet sepri, ekkor le kell vágni. Mivel a párod rá sem néz, tòle ezeket biztosan nem kapja meg. Te utálod, a kezedet sem nyalhatja meg, tehát tòled sem. A kutya sem érzelmi támogatást, sem egészségügyi ellátást nem kap. Itt mindenképp lépni kell. Nálam a komondor naponta puszilgatást, babusgatást kap, erre van szüksége.

Létezik "komondor fajtmentés", az interneten rájuk találsz. Magam is ismerek olyan családot, akik a "komondor fajtamentés" csoport révén kaptak komondort. Hidd el, segíteni fognak!

2020. máj. 27. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/57 komis1 ***** válasza:
72%

Egyszer a Balatonnál láttam egy "családot". Mellettem voltak, így órákon keresztül figyelhettem őket. Egy idős házaspár volt egy 8-9 éves kislánnyal. Az asszony volt a főnök, ő dirigált a férjének is. A nő láthatóan utálta kislányt, 3-4 óra alatt egy jó szót nem kapott, rosszat viszont folyton, mindenért. A férjet pedig láthatóan egyáltalán nem érdekelte az egész, meg a gyerek sem. A nő folyton bántotta a gyereket ( szóban), a férj meg mindezt közönyösen fogadta.

Tudni kell, hogy a gyerek egy gyönyörű kislány volt, aki semmi rosszat nem tett. Még olyasmit se, amit szoktak gyerekek (hiszti, kiabálás, fagyi követelése, stb.). Szépen építgette a homokvárát a vízparton szó nélkül. A nő meg folyamatosan gonosz tekintettel méregette.

Kívülròl egyszerűen nem értettem az egészet. Miért gyűlőli ez a nő ezt a gyönyörű, nagyon jól viselkedő aranyos kislányt, miért bántja mindenért, a férje miért nem védi meg a kicsit, miért nem mutat szemernyi részvétet, jóindulatot... ki és miért bízta ezekre a gonosz öregekre ezt az ártatlan kis gyermeket?

Legszívesebben elvettem volna tőlük. Rengeteg jó ember van, aki mindenét odaadná, hogy egy ilyen szép, aranyos, jó kisgyermeke lehessen. Òk meg láthatóan gyűlölik és csak bántják.

Ugyanezt érzem veletek kapcsolatban. Ha minimális jóérzés van benned, megkeresed a komondor fajtamentőket, akik megszabadítanak ettől a rettenetes, neveletlen szörnyetegtòl, aki ezt követően olyan emberekhez kerülhet, akik méltóak rá. Akik értékelni fogják, ha odabújik, a buksi fejét simogatásra nyújtja, szeretetbòl megnyalja a gazdi kezét.

Komolyan kérlek, hogy jelezz vissza, megkerested a komondor fajtametőket!

2020. máj. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/57 A kérdező kommentje:
3 hete nyírta meg a párom a kutyát, két hete kapott oltast. Jövő héten ivartalanítják a fiú cicámat, itt háznál, akkor is meg szeretném mutatni a dokinak a kutyát, mert van két elkapart sebe, de már nő vissza a szőr. Minden nap adok neki enni, szóval sem kinézetileg, sem egészségügyileg nincs elhanyagolva. Az igaz, hogy foglalkozva nincs vele rendesen, csak amikor kimegyünk a kertbe, a párom megsimogatja, de aztán csinálja a kinti munkákat a párom. Tegnap beszéltem vele, megkértem, hogy játsszon többet a kutyával, mert szeretetéhes. Megbeszéltük, hogy addig én macskázom, ő kutyázik, és beszélgetünk közben. A cicák kintiek főként, csak behozom őket sokszor. Kint végzik a dolgukat.
2020. máj. 27. 06:06
 28/57 A kérdező kommentje:
Meg nekem nem voltak ellenérzéseim a kutyával szemben, de amikor még nem laktam itt, és atjöttem, a párom így fogadott:ne ijedj meg, csak egy kicsit vérzik a macskád feje. Hát kiderult, hogy az a szerencsétlen, 2 kg-os állat meg szerette volna szagolni a kutya ennivalóját, erre a kutya raharapott a fejére, és úgy tette arrébb szegény cicát. Szerintem érthető, hogy azóta tartok tőle, és féltem tőle a cicákat.
2020. máj. 27. 06:31
 29/57 anonim ***** válasza:
60%

Nem értem, hogy miért a kérdezőn van számonkérve, hogy nem foglalkozik a kutyával, nem akar vele játszani. Világosan leírja, hogy NEM az ő kutyája, NEM ő vállalta, akarta. Ő macskás, ami teljesen rendben van, nem kell mindenkinek kutyarajongónak lenni. Ennek ellenére nem szarik ngy ívben a kutyára, ellátja. De szerintem sem elvárható egy nem kutyás embertől, hogy ő vegye a nyakába a kutyával járó felelősséget, foglalkozást, mert a párja, aki akarta, lusta vele foglalkozni. Így is többet tesz, mint amennyit kellene neki. Mondom mindezt kutyás-macskásként, én szeretem a kutyákat, de felfogom, hogy nem mindenki van így ezzel.

Kérdező, látom, hogy időközben próbáltál hatni a párodra, ez tök jó, csak ne engedj belőle! Cseszegesd, hogy menjen sétálni, játszani a kutyával, mert amúgy a leírtak alapján tényleg egy főnyeremény kutyus, szuper természettel, megérdemli. Csak vannak emberek, akik hajlamosak ellustulni, ha megtehetik, úgy látszik, a párod ilyen. Ha elfogadsz egy tanácsot, figyelj erre oda, nehogy így legyen a gyerekkel kapcsolatban is, ne hagyj teret ennek. Nem lesz itt gond, csak foglalkozzon a kutyájával.

2020. máj. 27. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/57 A kérdező kommentje:
Igen, így lesz. Köszönöm a segítséget! Lefárasztja a párom, és akkor hátha lenyugszik a kutya. Mert így tényleg olyan kis idétlen. Ha valaki simogatni kezdi, akkor bepörög, ugrál, majdnem feldönti az adott embert. Mindenkit szagolgat alul, és anyukámat meg is akarta hágni 🙈🙉 Azóta is ki van akadva anyu, de gondolom ez is a kutya hiányos neveléséből fakad. Van, aki úgy jön be hozzánk, hogy ki kell vinni a seprűt, hogy azzal érje el, hogy a kutya megtartsa a seprűnyi távolságot. És úgy szokott örömében futkosni, hogy még az autónak is nekimegy. Egyszer a sípcsontomnak szaladt úgy neki, hogy bezöldült.
2020. máj. 27. 09:05
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!