Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám úgy megnevelni...

Hogyan tudnám úgy megnevelni a kutyát, hogy ne csak akkor viselkedjen normálisan, ha egyedül vagyok itthon, valamint, hogy tisztelje jobban a cicáimat?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves komondorunk, akit a párom kis korában nem nevelt meg teljesen. Most babát várunk, és idejét érzem egy-két szabály kialakításának. Pl, hogy ne dőljön neki a bejárati ajtónak, mert piszkos lesz és nincs kedvem naponta mosni. Elértem, hogyha csak én vagyok itthon, akkor nem dől neki, de ha a párom is itthon van, akkor az ajtónak dőlve alszik. Tudja, hogy akkor nem vele foglalkozom és nem veszem észre, hogy mit csinál és nem zavarom el. Elértem nála azt is, hogyha elmegyek vagy hazajövök, akkor csak pár méteres távolságból követ, de ha a párom is itthon van, vagy vendégek jönnek, akkor direkt közel jön hozzám és van, hogy a kezemet is megnyalja. Azt is Elértem nála, hogyha a cicák bele szeretnének szagolni az ételébe, akkor nem bántja őket, nem is morog rájuk, valamint ha látom, akkor a cicák közelébe sem megy, de már láttam az ablakból, hogy amikor azt hiszi, hogy senki nem látja, akkor kergeti a cicáimat. Hogy tudnám elérni, hogy akkor is tartsa be a szabályokat, amikor senki sem ellenőrzi. Hamarosan megszületik a kislányom, és szeretném, ha vele is tartaná a pár méteres távolságot és még véletlenül sem döntené fel. Persze, ha megszületik a baba, akkor lesz neki lekerített része, hogy mi nyugodtan tudjunk közlekedni. Szerencsére nagy az udvar. De ha két percre megyünk ki, akkor nyilván nem fogom elzarni, és ilyenkor szeretném, ha nem körülöttünk lebzselne.

2020. máj. 25. 08:16
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
56%

Igen, ez ilyen szeretethiány miatti pörgés, plusz nem ismeri a határokat. Ha megkapja a kellő törődést, fárasztást, sokat fog javulni a helyzet, és következetesen nevelni is kell, hogy kontroll alatt maradjon.

A meghágás viszont a kutyáknál a dominancia jele, azaz anyukád fölé akarta helyezni magát a rangsorban, ezt azonnal világossá kell tenni neki, hogy ilyet nem tűrtök el.

De a leírtak alapján jó természetű kutya különben, úgyhogy bőven alakíthatók ezek a dolgok.

2020. máj. 27. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 komis1 ***** válasza:
16%

Azért javasoltam a kutya fajtamentőknek történő átadását, mert a gazdák láthatóan nem értenek a fajtához. De a kutyákhoz se. Amennyiben nem adják át a fajtamentőknek, akkor azt kérem, olvassanak a pásztorkutyák természetéről, viselkedéséròl! Okuljanak!

A pásztorkutya legjellemzőbb tulajdonsága az őrzési ösztön. Munkája során a nyájat őrzi, a portát, a rábízott területet. Már kicsi kölyökkorban lehet tesztelni, megvan-e benne a pásztorkutyás viselkedés, mégpedig azzal, hogy megpróbálunk a kajájához nyúlni. Már a 7-8 hetes kölyöknek is morogva, vicsorogva kell védenie az ételét. Nyilván ez csak egy része a pásztorkutyás ösztönöknek, de az egyik legfontosabb. Ha ez nincs meg a kutyában, biztosan nem fogja majd őrizni a portát, a családot. Épp ezért a legnagyobb őrültség, mentális kínzás egy pásztorkutyát arra kényszeríteni, hogy eltűrje, a macskák hozzányúlhassanak a kajájához. Még a legfőbb gazdája se nyúljon evéskor a táljához. Veszélyes mutatvány és tök felesleges. Ez csak a gazdiba vetett bizalom elvesztéséhez vezet. Ehelyett inkább érjük el azt, hogy annyira bízzon bennünk, hogy evéskor is lehessünk centikre tòle, azt se bánja! Sőt, ha szólunk neki, akár hagyja is abba az evést. De mindezt csak a szeretett gazdijának teszi meg, egyéb élòlényeknek semmiképp. Ismertem olyan vidéki portát, ahol a komondor pár mellett voltak mudik, macskák, kecskék, lovak stb. Mikor a komondor kan evett, senki sem lehetett a közelében. Saját érdekükben tettek így, nem parancsra. Magyarán, semelyik élòlény nem mert evéskor a közelébe menni. Az én első komondorom egy brutálisan kemény kan volt. Semmilyen élòlényt nem engedett a portára. Már azt sem tűrte volna, hogy bármilyen macskát hozzunk a házhoz, ha pedig bármely élőlény evéskor a közelébe megy, azonnal széttépte volna. Én a kezembòl etettem.

Ha a ti kutyátok kajájába beleütötte a macska az orrát, és mindezt megúszta némi sérüléssel, akkor ez a kutya egy szent, de mindenképp egy visszafogott komondor. De semmiképp ne feszítsétek a húrt tovább, ne kényszerítsétek arra, hogy eltűrje a macskáktól a kajájába való belepofátlankodást!

Ami a kutyával való játékot illeti... Nem arról van szó, hogy

mindenáron játszani kell vele. Persze ha van gyerek, gyerekek a családban, akik maguk is imádnak játszani, akkor ezzel is jól el lehet szórakozni. Alapvetően bőven elèg, ha napközben sokat vagytok az udvaron, a kutya meg veletek lóg, odadugja a buksi fejét, ti megsimogatjátok. Kinti munkák közben mellétek heveredik. Ha lennének más állatok nálatok, az is leköthetné. A macskákkal való kergetőzés is jó lehet. Ha egyébként elfogadja őket, akkor a kergetés csak játék, nem gyilkolni akar. Idegen macskákkal már más a helyzet, nekik tényleg veszélyben az életük egy komondor portáján.

Séta se kötelező naponta. Jó dolog, mert a kutya érzi, hogy ezt az időt vele tölti a gazdi. Valamennyire fizikálisan is leköti, de inkább szellemileg ( új dolgok, új emberek, új kutyák, új szagok, stb). Tehát tényleg hasznos lefárasztás céljából. De igazság szerint nálam se túl gyakori a séta, van udvar, ahol sokat tud rohangálni, a gazditól megkapja a simogatást, puszilgatást naponta. Nálunk szerencsés, hogy a kerítések mentén gyakrán járnak emberek, autók, biciklisek, így a kutyának van mivel foglalkoznia, òket kergeti, ezzel is leköti az energiáit. Ha nálatok megszületik a kisbaba, vele úgyis kell majd sétàlni babakocsival. Ezt össze lehet kötni a kutyasétáltatással. Egyik ember a babakocsit tolja, másik a kutya pórázát fogja.

Szóba került, hogy milyen jól lehet tévét nézni az ölbe kuporodó macskával. Csak szólok, hogy ez kutyával is ugyanilyen jó, sőt, jobb. Melléd heveredik, esetleg a fejét az öledbe hajtja.

A komondor a gyerekeket imádja, semmiképp se zárjátok el tòle.

2020. máj. 28. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy segítő szándékkal írtál, de minden kérés, ajánlás, számomra nagyon durván hangzik. A kutya kis korában még lett tanitva, hogy addig nem ehet, amíg a párom azt nem mondja neki, hogy a tiéd. Aztán velem próbált erőt fitotgatni az elején, de nekem is sikerült megtanítani, hogy csak akkor ehet a táljából, amikor én már bent vagyok a lakásban. Nálunk ez alap, hogy egy kutya az kutya, és semmiképp nem állhat az ember felett. Kis koromban imádtam a kutyatáp illatát, és meg akartam kóstolni, de a lakásban nem mertem venni, nehogy hülyének nézzenek. Tudtam, hogy nem szabad a kutya táljához nyúlni, de mégis amikor evett az akkori kutyánk, el akartam venni egy tápot, hogy megkóstoljam. A kutya odakapott, véreztem. Először nem mertem anyának szólni, mert tudtam, hogy rosszat csináltam, de nem állt el a vérzés, ezért muszáj voltam szólni. Szóval nem szeretném, ha ez megtörténne a kislányommal, ezért is szeretném megtanítani a kutyának, hogy nem morgunk, ha hozzányúlnak az ételhez.

A közös tévézés pedig lehetetlen. A kutya meg van nyírva és megfürdettük egy pár hete, de már megint kutya szaga van. Szoktam látni az ablakból, hogy a fűben hempereg és utána nem tisztítja meg magát. A cicákban azt szeretem, hogy mindig mosdanak. Sőt engem is megszoktak, amikor magukat is mosdatják. Az egész kezemet végig nyalogatják. Nagyon cukik és igényesek. Nem tudnám elkepzelni, hogy a kutya a lakásba tegye a lábát. Amikor volt benne a kullancs és rosszul volt, akkor javasolta a doki, hogy estére legyen melegben, mondjuk a lakasban. November volt, szóval már bundája is nagyobb volt. Mondtam a páromnak, hogy két lehetőség van, vagy betesszük a sufniba éjszakára hősugárzóval, vagy lehet a lakásban, de én elmegyek akkor arra a hétre itthonról, mert nem fogok minden reggel masszív kutyaszagra ébredni, illetve nem vagyok hajlandó azért hamarabb kelni, hogy Domestossal vagy hippoval mossak fel + fertőtlenítsek mindent, amihez hozzáér. Szóval én nem tudnék egy olyan helyen élni, ahol kutya van a lakásban. Mármint olyan kutya, aki alapvetően kint él. Állandóan a fertőzésektől rettegnék. Persze, benti kutya az teljesen más, úgy tudnék kutyával lakásban élni.

2020. máj. 28. 12:34
 34/57 anonim ***** válasza:
80%

Ez alapján az írásod alapján tényleg nagyon cicás ember vagy. Ezzel semmi gond nincs. Viszont azzal van gond hogy nem látod be nem való nektek az a kutya.

Olyan elvárásaid vannak amiket nem lehet teljesíteni főleg hogy nem kölyök kutyáról van szó


Ha a párod ennyire leszarja a kutyát akkor minek neki? Sokkal boldogabb lenne a kutya máshol.

2020. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
26%

1: vagy mondjuk meg lehetne tanítani pl a gyereket is, hogy ne bsztassa a kutyát, amikro eszik. De fondolom, ez nem jutott még az eszedbe.

2: hmm, te kis higiénikus... de cuki és guszta, amikor a macska azzal a nyelvével mosdik és azt a nyálát keni szerte szét az egész testén (és ezek szerint a tieden is, fujjjjbmeg), amivel előtte a szaros valagát nyalta ki. Tudod, a mikroméretű fekáliadarabokat keni így szét mindenhova. Szóval ezek mellett, ha doneatosban fürdenél, az se segítene rajtad, okoska...

2020. máj. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
70%

34: szerintem nem a kérdező ragaszkodik a kutyához, de ő hiába látja be, hogy jobb lenne, ha nem lenne, ha a párja nem, mivel a pasié a kutya. A leírtak alapján szerintem a kérdező is örülne, ha nem lenne ott az a szerencsétlen kutya, de nem sok mindent tud tenni.

35: miért fáj neked, hogy a kutyákat nem szereti, a macskákat meg igen? Vannak ilyen emberek, ettől még nem lesz rossz ember. Nekem kutyám és cicám is van, mindkettőt szeretem, de valóban százszor tisztább egy macska, mint egy kutya, ezzel nem nagyon lehet vitatkozni. Plusz egy ivartalan macska kb. szagtalan, egy nagytestű kutya finoman szólva sem. Mondom még egyszer, én szeretem a kutyákat, az enyém is bent van (mondjuk nem komondor, hanem egy közepes keverék), de ettől még ezek tények.

Amúgy meg nebassz már, hogy én, mint a gazdája, mint FALKAVEZÉR, nem nyúlhatok a kutya kajájához. Ilyen nincs. Igenis hozzányúlhatok, mert fölötte állok a rangsorban. Ha morogni mer rám ezért, ott valami csúnyán el van cseszve, és nem tudja a kutya, hol a helye, ami egy ekkora állatnál elég veszélyes lehet.

2020. máj. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%

Te, mint falkavazér, de nem a GYEREK! Az egy teljesen más kapcsolat a kutya-gyerek versus kutya-gazda. Érteni kéne hozzá.


Ha szükségszerű, akkor a kutya gazdája (aki amúgy nem falkavezér, mert ez egy elavult kinológiai gondolatment volt. Nem kezdem el magyarázni, hosszú lenne) elveheti tőle az ételt. De passióból egy gyerek ne nyulkáljon a tálba, mert az állat megérdemli a tiszteletet!


Hát már ne haragudj, de a macska az minden, csak nem higiénikus és tiszta. Kintiek. Isten tudja, mibe fekszenek, isten tudja, hány férges/tetves/fiv/fertőző egeret zabálnak be. A saját seggüket nyalogatják. Majd azzal a szájjal nyalják végig a bundájukat, az összes retket rákenik. Gusztustalan.

Az én kutyáim ezerszer tisztábban és higiénikusabbak! Soha! Nincsenek kint felügyelet nélkül, látom merre megy, mit csinál, mit szagol meg (nem az. Hogy mint a kinti macska bármilyen dögöt felzabál, mert azt se tudni, merre kódorog, honban iszik, iyenek). Mindden séta után tappancsmosás, 2 hetente kozmetika. Csak szeretnének a macskák olyan tiszták lenni, mint a normálisan tartott kutyák!

2020. máj. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 A kérdező kommentje:
Én is meg voltam tanitva, tudtam, hogy nem szabad a kutya táljához nyúlni, de milyen egy gyerek? Feszegeti a kis határokat..... Nyilván az én gyerekem sem lesz különb. Hát cicázás után mindig kezet mosok, nem veszem a számba a kezem. Idióta nem vagyok, toxoplazmozist nem szeretnék kapni így terhesen. Amúgy meg sehova nem mennek a macskak, mert itthonról dolgozom, napközben velem vannak, este kint, de akkor van kis lakuk, ahol alszanak és kapnak bőven enni, szóval lusták, nem kell vadaszniuk.
2020. máj. 28. 14:55
 39/57 A kérdező kommentje:
Hát pedig ezt a kutyának is meg kell tanulni, hogy a gyerek is felette áll, mert a gyerekem egy Ember, a kutya meg egy Állat.
2020. máj. 28. 14:57
 40/57 komis1 ***** válasza:
27%

Én ezt a nagyon durva diszkriminációt nem tudom megérteni, amit a komondorral szemben képviselsz.

- A kutya az udvaron sem mehet a közeledbe, nehogy véletlenül megnyalja a kezed. Mindeközben a macskák "mosakodnak", és milyen csodásak, hogy téged is "megmosnak" a nyalásukkal. Pedig mint kiderült, te is tudod, hogy pont a macskák terjesztik azt a betegséget, ami a terhes nőben a magzatot károsítja. Nem a kutya, hanem a macska!!!

Ez kb olyan, mintha valaki azt mondaná, hogy ő nem fogyaszt gyümölcsöt, zöldséget, mert akármennyire megmossa is, lehet rajta valami szennyeződés, nehogy megbetegedjen. Viszont napestig dohányzik minden nap, hisz az lezárt csomagolásban érkezik a gyárból, no meg az

kifejezetten jót tesz a tüdőnek meg a keringésnek, szívnek.

Ép ésszel felfoghatatlan.

- A kutya nem mehet a házba még betegen se, mert utána domestossal kéne órákig fertőtleníteni mindent. A macskák tömegével lehetnek benn, utánuk egyáltalán nem kell fertőtleníteni. Pedig òk ugyanúgy kinn tartózkodnak az udvaron, mint a kutya, onnan jönnek be. Ráadásul a kutya egész biztosan nem jár máshol, míg a macskák mindig eltávoznak a saját területen túlra is. Hiába mondja a tulaj, hogy nem. De! Olyan macska még nem született, amelyik sosem tenné ki a lábát az udvarból, már csak kíváncsiságból is.

- A kutya az emberek alatt áll, mindent el kell tűrnie. De mint megtudtuk, a macskák is fölötte állnak, tőlük is mindent el kell tűrnie.

- Egy másik kutya lehetne a házban, mert az oké lenne, csak ez a komondor nem, mert ez kinti kutya. Csak szólok, hogy a benti kutyát kb napi 3-szor ki kell vinni, tehát semmivel nem tisztább, mint az ellenőrzött saját portán élő komondor.

- A kominak masszív kutyaszaga van - állítölag.

Nem tudom, mit csinálok jól, de nálam semmi szaga nincs a

komondornak. Kizárólag a vizes, ázott bundának van szaga. Ameddig meg nem szárad.


Nyilván más lehetne a helyzet, ha a hölgy pici korától nevelte volna a kutyust, akkor talán tudna hozzá kötődni. De nem így történt, ezen már nem lehet változtatni.

Az elképesztő diszkrimináció, kettős mérce, ami a kutyával szemben megvalósul, az viszont a napnál is világosabb. Legalább beláthatná és próbálhatna ellene tenni. Ha már szeretni úgysem fogja.

Mert sajnos az összes probléna, ami a kezdetektől fel lett sorolva, mind abból táplálkozik, hogy nem szereti a kutyát. Sajnos senki nem szereti.

2020. máj. 29. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!