Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elítélendő, ha nem szeretem,...

Elítélendő, ha nem szeretem, ha idegenek simogatják a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van egy három hónapos kicsi tacsim. Sajnos mostanában nem egyszerű az életem, sok rossz dolog történt és próbálok lábra állni, ő nagyon sok erőt ad nekem, az, hogy gondoskodhatok róla, nevelhetem, taníthatom. Én introvertált vagyok, szeretek magam lenni a gondolataimmal, a legjobban az kapcsol ki, ha a kiskutyámmal sétálhatok. Nagyon ragaszkodik hozzám, nem volt még kutyám korábban, és ez csodálatos érzés.

Na a lényeg, amióta ő van, minden egyes sétánál az emberek gügyöknek hozzá, mutogatnak neki, cuppognak, fütyülnek, jujjognak és ami nagyon zavar, hogy simogatni akarják. Ezek a hangok igazából nem is zavarnak már, mert legalább hozzá szokik a kutya, én nem veszek már róluk tudomást, mert nem akarom, hogy elvonják a figyelmét, meg napi 3-4 sétánál nekem nagyon zavaró, ilyenkor mindig magamra terelem a figyelmét. A simogatástól viszont egyenesen iszonyodom, én egyszerűen nem szeretném, ha idegenek fogdosnák a kutyusom, én sem szeretek idegenekhez csak így közeledni, nyitni. Ma is nagy hévvel egy lány elénk ugrott, hogy jaj de cuki, megsimogathatja-e, és nemet mondtam. Nyilván nem szeretnék agresszív kutyát, de arra se vágyom, hogy minden idegennel barátságos legyen, mert engem lány létemre sajnos napi szinten attrocitás ér az utcán férfiaktól (füttyögés, beszólások, felszedő dumák), és ez, hogy ő lett nekem, csak egy újabb lehetőség ezekre.

Még van egy veszettség elleni oltásunk, utána megyünk oviba, fontosnak tartom, illetve családommal, közeli barátaimmal folyamatosan, változatos szituációkban szoktatom emberekhez, de idegenek érintéséhez így napi szinten nem szeretném.

Ez nagyon elítélendő?



2020. jún. 8. 23:03
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%
Neked egy roti vagy napolyi masztiff kellett volna. Azt nem surun akarjak simogatni. 😂 Ha megis,eleg nemet mondani es nem kell magyarazkodni. Egy kemeny kutya mellett barmit felvehetsz es nem fognak zaklatni.
2020. jún. 9. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

Nekem olyan kutyusaim vannak amiket az emberek nem nagyon akarnak megsimogatni. Nem bánom mert nem akarom hogy idegenek simogassák őket. Multkor egy Kaukázusit és egy pitbullt sétáltattam és szembe jött egy anyuka és a gyereke, a kislány megkérdezte hogy megsimogathatja-e és az anyukája mondta hogy ezek veszélyes kutyák lehetnek. Én kiborultam de egyáltalán nem látszott rajtam és kedves hangon csak annyit mondtam hogy: Nem veszéjesek és ha akarja megsimogathatja őket. Ez volt az első amikor valakinek engedtem hogy megsimogassa a kutyáimat, ha megint lesz ilyen szituáció akkor lehet hogy megint megengedem de nem biztos. Meg akarom védeni ezeket a fajtákat a diszkriminációtol meg jajj "harcikutyák". Hát nem, a kau és a pit is nekem, az orvosnak és pár közeli hozzátartozónak megengedi hogy kinyissák a szájukat. Nekem azért mert a gazdájuk vagyok és néha szoktam a fogaikat mosni. Az orvosnak azért mert tudják hogy nem akarja őket bántani. A közeli családtagoknak azért mert volt amikor sürgősen el kellet utaznom és akkor pont gyógyszeres kezelésen volt a kau és megtanítottam nekik hogy kiknek engedjék.


Kérdésre visszatérve szerintem teljesen normális hogy nem engeded az embereknek hogy össze vissza fogdossák.

2020. jún. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönök minden választ!

A kutyám sem szereti az idegeneket, látszik, hogy stresszbe jön tőlük, de ismerősökkel ezért szoktatom folyamatosan.

Egyébként nekem dobermann volt az álmom :) Csak sokat olvastam róla, és kezdő kutyaként egyáltalán nem ajánlották, ezért maradt a "mini dobermann" 😁

2020. jún. 9. 08:08
 14/20 anonim ***** válasza:
25%
Nem kell félni a nagyobb kutyusoktól. Én amstaffal kezdtem, és jólnevelt lett. A nagyobb kutyák jobbak a kistestűeknél, nincsen kisebbségi komplexusuk.
2020. jún. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem ez lenne a normális...
2020. jún. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%

Nyugi, én sem hagyom. Nem azért tartok kutyát, hogy állatsimogatónak nézzenek. 3 kistestű "cuki muki" kutyám van, rendszeresen akarják (sokszor kérdés nélkül is...) simogatni őket. Én már élből rájuk szólok, hogy ne nyúlj hozzá. A legkisebb felnőttként

3 kilós, gondolhatod mennyien akarják fogdosni. Nem érdekel ki mit gondol. Alapból olyan kutyát szerettem volna, aki nem haverkodik mindenkivel, ilyen a természetük is.

2020. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

Vegyel neki ilyen szajkosarat ... azt irjak, hogy akkor majd senki nem akarja megsimogatni a kutyad :)))

[link]

2020. jún. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Bevallom őszintén, rosszul éreztem magam a kérdésem előtt, de ezek a válaszok annyira megnyugtattak :) Tényleg köszönöm!


Vicces lenne a pici kutya a szájkosárban, engem tuti hülyének néznének :D Természetesen nem fogom szájkosárban sétáltatni, de azért vicces egy tacsinak. :)

2020. jún. 9. 20:18
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekünk van egy mentett Amstaff keverékünk. Teljesen bolondnak néz ki, hosszú vékony lábak, egyszerre csíkos, foltos és pöttyös na és persze óriási szétálló fülei vannak aranyos pofival így sokan meg akarják simogatni. Alapból nagyon kedves és barátkozó de a területét azért megvédi. Mi egy teljesen elzárt helyen lakunk, alig jár arra egy-két túrázó. Mi bent voltunk a házban a kutya meg ki volt kötve, (hogy ne ássa ki a frissen ültetett veteményest) aztán hallottuk hogy elkezdett ugatni. Kinéztünk és két lány ott gugolt a kerítés előtt és nyúlkáltak be hogy megsimogassák a kikötött ugató kutyát, fejük fölött meg ott a harapós kutya tábla. Aztán meg ha esetleg mégis megharapja őket, akkor meg még mi leszünk a hibások.


Meg az is zavaró amikor idegenek elkezdik hivogatni és fütyülni neki. Oké hogy pórázon van és úgyse hallgat rájuk de akkor is irrítáló.


Viszont ha normálisan odajönnek és illedelmesen megkérdezik hogy megszabad-e simogatni akkor meg szoktam engedni.

2020. jún. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Nekem szimpatikus a hozzáállásod. Én is rühellem, ha a kutyámat akarják fogdosni séta közben. Egy németjuhász alkatú keverékem van. Nem harapós, emberekkel barátságos, de mégis, ha ijedtében odakapna, én leszek a felelős érte, elvégre ösztönei vannak, védi magát. Plusz egy sztori: nagyi és kisunokája sétálnak, kisgyerek odafut a kutyámhoz, nekiáll ölelgetni meg puszilgatni. Mondom a maminak, ezt nem kéne. Az meg csak vigyorog, hogy jaj de aranyosak. :D
2020. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!