Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetésre számíthat?

Milyen büntetésre számíthat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm a napokban elütött egy kutyát. Hirtelen ugrott ki elé. Fiatal srácról van szó, 18 éves, nagyon megijedt, így nem állt meg, hanem tovább hajtott. Nyilván utólag ő is tudja, hogy hiba volt.

Facebookon megtalálta a család kiírását, sajnos a kutyus elpusztult. Javasoltam, hogy keresse fel a családot, de igazából magam sem tudom, hogy ez jó ötlet lenne-e?

Hiszen hiába fizetné ki a kutya árát, egy életet, családtagot nem lehet pénzben megfizetni. Attól sem lenne nekik könnyebb, ha azt mondaná sajnálja.

Ráadásul ahogy olvastuk, fel akarják jelenteni, amitől nagyon fél. Most menne egyetemre, rendes, jólelkű fiú, aki tudja, hogy hibázott.


2020. jún. 23. 10:43
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Előbb küldtem el, bocs.


Szóval ha megkeres, hogy én voltam, bocs, nem direkt volt. De ez én vagyok, tényleg ha ilyen agyatlan idióta emberek, lehet még meg is verik. És hát ja, nekik kellett volna vigyázni a kutyára.

2020. jún. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Semmi keresnivalója a kutyának közterületen póráz nélkül... gondolom, nem a kutyafuttatóra hajtott be a kocsival a srác.

Ezek után, ha feljelentik, inkább a gazdának lesz gondja a póráz nélkül sétáltatott, kocsi elé kiugró kutya miatt, mert veszélyeztetés...

2020. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék, ki tudja hogyan reagálnak. Jelentsen fel. És akkor mi lesz? Az ő kutyája volt az utcán.
2020. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Itt nem a srác a hibás, hanem a kutya gazdája. Ha feljelentik, ő is jelentse fel őket, miszerint a kutya közterületen póráz nélkül (ami tilos) féktávolságon belül ugrott az autója elé, melyben kárt okozott.
2020. jún. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha egy pici gyerek kirohan az utcára és elütöd"


Csakhogy a kutyákat közterületen kötelező pórázon vezetni. Tudom, sokan leszarják, ilyenkor meg megy a nagy siránkozás, hogy jaj, elütötték. Ha pórázon lett volna, még élne.


Kérdező, én azt javasolnám, kérjen tanácsot egy ügyvédtől, mert a kutya gazdái is szabálytalanságot követtek el azzal, hogy a kutyának volt esélye kiszaladni az útra. Póráz nélkül sétáltatták? Önsétáltató volt? Kiszökött a rossz kerítésen, amit csesztek megjavítani? Átugrotta a magas kerítést, és nem foglalkoztak ezzel a problémával? Nem egy ilyen történetet olvasok állatmentők oldalain.


A haverod bepánikolt és elhajtott, ennyit hibázott, nincs több évtizedes balesetmentes vezetési rutinja. Egyébként egy hirtelen kiugró állat előtt lehet, hogy egy rutinos sofőr sem tudná időben megállítani a kocsit baleset nélkül.

2020. jún. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, de mi alapján tesznek feljelentést? Látta valaki? Tudják a rendszámot? Tudják egyáltalán hol/mikor ütötték el a kutyát?


Én tuti nem mennék el bocsánatot kérni és ellenkező esetben nem akarnék találkozni a kutyám gyilkosával. Csak még jobban gyülne a feszültség meg a tehetetlenség. Kitudja hogy reagálnának.

2020. jún. 24. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
0%

Se kutyat, sem kiszalado gyereket nem szokas halalra gazolni ... illik ugy kozlekedni, hogy ne okozzunk semmi gondot meg akkor sem ha eppen elenk szalad valaki/valami!!!


Szoval ez a "rendes jolelku ember" nem is annyira jo mint gondolod. Felelotlen es meg gerinctelen is!

2020. jún. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
"illik ugy kozlekedni, hogy ne okozzunk semmi gondot meg akkor sem ha eppen elenk szalad valaki/valami!!!" - Ha féktávon belül szalad eléd valaki, lehetsz te akármilyen jó sofőr...
2020. jún. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:15

Van neked jogsid?

Autót vezetsz?

2020. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!