Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni hogy melyik...

Tudnátok segíteni hogy melyik lenne a legideálisabb kutyus számomra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni 2 dologban is. Van egy 3 éves palotapincsim és egy 9 éves berni pásztorom, szerintetek a berni meddig fog még élni? Nincs semmi eü. problémája, viszont kicsit már lehet látni, hogy öregszik. Ez lett volna az első kérdésem. A berni kicsi korom óta megvan és sokan mondják, hogy 6-8 év az élettartamuk... Nem is akarok ebbe belegondolni viszont muszáj, de ha ő itt hagy akkor kell megint egy nagyobb testű kutya ugyanis nagy kertesházban lakunk és elég sok erre felé a rosszindulatú cigány, szóval muszáj egy házörző. De, ha ne adj Isten a bernim itt hagy, akkor a pincsi mellé milyen kutyát ajánlanátok? Tudnám vinni sétálni akár naponta is, orvosi ellátás az alap, nagy udvarunk van lenne saját háza és kölyökként vennénk meg. A kutyára nem szeretnénk sok forintot elkölteni (mármint ilyen több száz ezreket) mert nem tenyésztésre/ kiállításra kéne. Tudom, hogy minden kutyának más a személyisége de szerintetek melyik lenne a legideálisabb egy pincsi és a két kis testvérem mellé?
2020. júl. 30. 15:20
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
0%

Kaukazusi juhasz?


Mi lenne,ha ideiglenes befogado lennel? Tobb kutya van nalad,amig nem fogadja mas orokbe vagy akar meg is tarthatod oket.


A cigok ellen tenyleg elrettentoek a nagy kutyak plusz riaszto rendszer.


Meg tarts eleslofegyvert,ha ilyen ferfgek laknak a kornyeken. Ha vadasz vagy,legalisan tarthatsz fegyvert. ...

2020. júl. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
56%
Leonbergi?
2020. júl. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Na, akkor körbeírom, hogy milyet szeretnék. Egy viszonylag nagytestű (bár közepes méretű is lehet, csak kis szobacirkáló ne, abból már van egy :"D) , akár munkakutya. A hosszú szőr sem feltétel. A berni, kuvasz, komondor ki van zárva, szüleim nem szeretik az utolsó kettőt sajnos. Én staffin is gondolkodtam, rottwiler is szóba jöhet. Ilyesmikre gondoltam. (:
2020. júl. 31. 08:37
 14/39 anonim ***** válasza:
87%

Ezeket kinti benti tartásra ajánlom.

Télen egyik se bírja a hideget.

Ha csak kint szeretnéd tartani akkor hasonlón gondolkozz mint a berni: pl.: bernathegyi.

2020. júl. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
És sikeresen kihagytam megint valamit... van egy szobánk amibe a növényeket hoztuk be télre de már azokat másik helyre szoktuk vinni, ez a szoba is fűtött télen és van rajta kutyaajató mert ez pont a konyha és az udvar között van, szóval ez szerintem megfelel a kinti-benti tartásnak, az összes kutyánkat így tartottuk. :) télen 23-26°C körül van ott, akkor mennek ki-be amikor csak szeretnének.^^ Kutya ágy, a kaja, víz meg minden ilyesmi ott van bent nekik, meg szőnyeg és takaró. :)
2020. júl. 31. 09:03
 16/39 anonim ***** válasza:
79%
És mennyit sétáltatnád , foglalkozás , kutyasuli?
2020. júl. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:
Naponta tudnám sétáltatni, napi 2-3 óra foglalkozás, kutya sulivalószínűleg nem jöhet szóba, mert messze van tőlünk a legközelebbi. De van egy ismerősünk akinek van kutyasulija, ha hozzá elvisszük akkor szívesen segít.
2020. júl. 31. 09:53
 18/39 A kérdező kommentje:

*kutyasuli valószínűleg


Amit tudnék neki nyújtani :

Kinti-benti tartás, orvosi ellátás, étel stb (az alap dolgok), napi 2-3 óra foglalkozás, napi fél - 1 óra séta

2020. júl. 31. 09:55
 19/39 anonim ***** válasza:
56%

Hát akkor egy nem hiper aktív kutyát ajánlok.

És nem stefi meg ilyenek, ehez erős kéz kell, kutyasuli.

Inkább egy szelídebb kutyafajtát ajánlok.

Labrador, bernáthegyi ?

2020. júl. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
28%
Labi, leonbergi, goldi, dalmata, magyar agár
2020. júl. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!