Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni hogy melyik...

Tudnátok segíteni hogy melyik lenne a legideálisabb kutyus számomra?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni 2 dologban is. Van egy 3 éves palotapincsim és egy 9 éves berni pásztorom, szerintetek a berni meddig fog még élni? Nincs semmi eü. problémája, viszont kicsit már lehet látni, hogy öregszik. Ez lett volna az első kérdésem. A berni kicsi korom óta megvan és sokan mondják, hogy 6-8 év az élettartamuk... Nem is akarok ebbe belegondolni viszont muszáj, de ha ő itt hagy akkor kell megint egy nagyobb testű kutya ugyanis nagy kertesházban lakunk és elég sok erre felé a rosszindulatú cigány, szóval muszáj egy házörző. De, ha ne adj Isten a bernim itt hagy, akkor a pincsi mellé milyen kutyát ajánlanátok? Tudnám vinni sétálni akár naponta is, orvosi ellátás az alap, nagy udvarunk van lenne saját háza és kölyökként vennénk meg. A kutyára nem szeretnénk sok forintot elkölteni (mármint ilyen több száz ezreket) mert nem tenyésztésre/ kiállításra kéne. Tudom, hogy minden kutyának más a személyisége de szerintetek melyik lenne a legideálisabb egy pincsi és a két kis testvérem mellé?
2020. júl. 30. 15:20
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
33%

Ajánlanak itt neked olyan fajtákat, amik nem hogy nem őrzik a házat, hanem még képen is nyalják a betörőt, meg olyat is, amihez kemény kéz kell, nem való gyerek kezébe (mert gondolom gyerek vagy még).


Ha nem kifejezetten ilyen vagy olyan célra kell a kutya, hanem csak szeretnél egy nagyobb testű társat, akkor én azt javaslom kezdd el nézegetni a különböző fajtákat, és amelyiknek a jelleme hozzád közel áll, azzal kezdj el közelebbről is megismerkedni.

Viszont azt tudnod kell, hogy a fajtatiszta kutyák normális tenyésztőtől, törzskönyvvel 150 ezertől kezdődnek, és aki ennél olcsóbban, facebook csoportban, törzskönyv nélkül hirdeti őket, az szaporító, és magasról tesz a kicsik egészségére, előfordulhat, hogy az ilyen helyről kikerülő kölykök nem érik meg az egyéves kort sem.

Másodsorban a munkakutyák munkakutyák. Foglalkozni kell velük, és ez nem a kertben abajgatást, labdázgatást, fogócskázást jelenti, hanem megfelelő szellemi és fizikai fárasztást. Engedelmes feladatok gyakorlását, ami elfoglalja az agyukat. Máskülönben keresnek maguknak "munkát", ami legtöbb esetben a kert felásása, ház lebontása, meg ilyenek.


Ha leginkább te foglalkoznál vele, de nincsenek komoly terveid a kutyával és nem opció a suli, akkor egy könnyebben kezelhető labrador, golden, bobtail vagy skót juhász szerintem remek társad lenne. De a betörőt nem tartják távol.

2020. júl. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
33%
21-es vagyok, azt kihagytam, hogy az még ideálisabb lenne, ha a napi 2-3 órából nem csak fél-egy óra lenne séta. Az új ingerek, szagok, környezetek jelentősen jobban fárasztják a kutyát, mint a kertben akármi.
2020. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
54%

21-es, ezt a kérdező írta, nem tudom, olvastad-e:

"nem kifejezetten házörző kutyára gondoltam, hanem ami azt a szerepet is be tudja tölteni"

Valószínűleg olyan környéken élnek, ahol ez fontos, hogy kevesebben merjenek a kutya miatt próbálkozni.

2020. júl. 31. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
40%

23, olvastam, de mint említették itt nem ketten, a kutya a mai világban nem hatékony, mint őrző-védő rendszer. Nagyszüleimhez háromszor mentek vissza elvinni amit még el akartak, annak ellenére, hogy riasztó és kutya is volt. Az volt a szerencse, hogy a hátsókerten keresztül mentek be, ahova a kutya nem mehetett, így nem tudták megmérgezi, viszont tudott úgy ugatni, hogy felverte nagyapámat. Gyakorlatban nagyon kevés az olyan kutya, aki képzés nélkül megfogja a betörőt, ugatni viszont a palotapincsi is jobban fog, mint a labrador.

Egyébként elég szomorú, hogy ilyen a helyzet az országban, hogy a milyen kutyát ajánlotok kérdésben szinte mindig szerepel, hogy őrizze a házat.

2020. júl. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
54%
Nem hatékony, de a kérdező írta, hogy a mostani öregedő kutyája ezt a szerepet megoldja, és van biztonsági rendszerük, szóval a kutya ezt csak kiegészíti, valószínűleg jól, tehát egy erre a funkcióra hasonlóan hatékony kutya kellene nekik.
2020. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:
Annyira gyerek nem vagyok, egyébként a kutyasulis ismerősünk egyben tenyésztő is és nagyon sok mindent tanultam tőle, és nagyon jól tudom, hogy a labdázgatás nem elég, ők dobermannokat, rottweilereket, tacskókat és németjuhászokat tenyészetenek. :) több nyáron is sokszor voltam kint náluk és tanítottuk a kutyákat. Én nem arra gondolok, hogy ha valaki bemászik az udvarra akkor egyből menjen és harapja nyakon. Itt elég, ha van egy számukra ijesztő kutyád és a házad közelébe sem mennek. Gondolok én itt arra, hogy a pincsim mellé vennék mondjuk egy tacsit, szerintem nem lenne túl ijesztő. :"D Én a sétáltatásnál arra gondoltam, hogy szinte mindenfelé mennénk, szántóföldre is tudunk menni, mellettünk 2 is van. Egyébként egy 1700 négyzetméteres kert mellé szerintem elég neki a napi 1, vagy végülis növelhetjük 2 órára is a séta hosszát. Az ismerősünktől egyébként megoldható lenne bármelyik fajta közül hozni egyet. És még egy fontos dolgot kihagytam, hogy vidéken lakunk, nem egy nagyvárosban, szóval az itteni rosszindulatú cigányoknak mondom elég, ha ráugat egy számukra ijesztő kutya. ^^ Egyébként köszönöm szépen a hasznos válaszokat, de írjatok még nyugodtan mert eléggé szükségem van rá. :p
2020. júl. 31. 19:46
 27/39 anonim ***** válasza:
80%

Hát akkor legyen 1-2 óra séta, + 1 óra játék és mellette még agyi fárasztás.

Ha kint tartod esetleg németjuhász.

A többi inkább kinti-benti

2020. júl. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
71%
Munka vagy show vonalú németjuhászokat tenyészt?
2020. aug. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Munka :)
2020. aug. 2. 16:16
 30/39 anonim ***** válasza:
80%

Az viszont lehet, hogy sok lesz. Egy show vonalas is igényli a fárasztást, a munkavonalasoknak meg munka kell, pont. Ha az ismerősötök vállalja, hogy mehettek hozzá képzésre, és tényleg komolyan gondolod, akkor jó választás.

(Ugyanitt megírnád kérlek a kennelnevet? Gondolkodok én is munkavonalú njben majd a későbbiekben, még nem aktuális.)

2020. aug. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!