Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Nagyon megfontoltan szeretnék kutyust választani, hiszen velem lesz akár 15 évet is.

Huskyt szerettem volna, de nem szeretném népszerűsíteni a szánhúzó kutyák kínzását ezen az éghajlaton:( meg kicsit attól is tartottam hogy nem annyira “köztvetlen” mint mondjuk egy németjuhász

Mindenképpen csak nagy testű kutyát szeretnék.

Valami olyan kutya fajtát szeretnék találni, akire nem annyira jellemző a végeláthatatlan ugatás, és a kielégíthetetlen mozgás igény.

Akinek mondjuk elég naponta egy 1 órás séta, megy egy 80 négyzetméteres kert és nyugton van. Viszont szeretném tanítatni, fontos lenne hogy erre fogékony legyen.



2020. aug. 14. 15:47
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
73%

Ezt a múltkor linkelte valaki:

[link]

2020. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim válasza:
29%
Golden retriver? Dalmata?Bernáthegyi? Dán dog?
2020. aug. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
42%
Labrador
2020. aug. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Gondolom nem volt még kutyád ugye?

Ha jól értelmeztem, kint lenne keveset mozogjon és ugasson? Vannak ilyen kutyák csak nekik vagy nagyobb terület kell vagy nem kezdőgazdások de inkább mind kettő.

Szóval nem tudom.

2020. aug. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
33%

mondjuk ez nehéz,mert általába a nagytestűek nem élnek (átpagba csak 12,13 évet)

Lényeg ,hogy szomszédunknak 40kgs labradorja ugat mint a bront ,tehát inkább kutyája válogatja,nekünk a vizsink 1,2 őzön kívűl nem sokat ugatott meg,de ő nagyon pörög,legtöbbször a vékonysagra hajlamos kútyák pörgősebbek.tehát akkor marad a böhöm aki házőrző ,és az 110% hogy jó hangosan ugat.

Az ugatást legtöbbször a kutya válogatja

ui:a szukak kevésbé ugatósak.

2020. aug. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
27%
Újfundlandi
2020. aug. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
80 négyzetmétert akartál írni? Nem 800?
2020. aug. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
83%

"Valami olyan kutya fajtát szeretnék találni, akire nem annyira jellemző a végeláthatatlan ugatás, és a kielégíthetetlen mozgás igény." - hát akkor jobb is, hogy lemondtál a husky-ról :D egyik legproblémásabb fajta, ha nem a legproblémásabb.

Labradort merem ajánlani, mondjuk az is munkakutya, a napi 1 óra séta minimum, ezen felül nem árt vele otthon is játszani valami labdajátékot, vagy séta közben futsz vele valamennyit, szeret sokat futkározni, cserébe végtelenül hűséges, barátságos és nagyon könnyen tanul, még felnőtt korában is. Ha megkapja a napi mozgásigényt, kenyérre lehet kenni, viszont ha nem, sok fejfájást tud okozni, nagyon sokat, szóval erre majd figyelj oda, ha labi mellett döntesz :D

2020. aug. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
60%
Angol masztiff
2020. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Napolyi masztiff.
2020. aug. 14. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!