Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell egy yorkival bánni?...

Hogy kell egy yorkival bánni? Hányszor sétáltassam? Stb.

Figyelt kérdés
2010. aug. 5. 09:00
1 2
 1/13 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

UGyanúgy kell vele foglalkozni, mint más kutyákkal.

A szőrét naponta fésüld át, mert könnyen becsomósodik.

Én naponta 4 alkalommal viszem le (van, hogy 5x, ha nagyon ráérek:).

Reggel 6 körül, akkor kb. fél-háromnegyed órát sétálunk. Aztán olyan 12 körül vagy a szüleim, vagy a tesóm, akkor is kb. fél óra séta. Utána amikor hazaérek a munkából 17 órakkor, akkor legalább másfél órát lent vagyok vele, és még olyan 22 óra körül is leviszem, de akkor csak egy negyed órára.

2010. aug. 5. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

legalabb napi 3x vidd le, nagyjabol minden nap ugyanakkor. ha csak rovid idod van,akkor az egyik seta kiados es hosszu legyen,vagy a reggeli,hogy kibirja delutanig aig hazaersz,vagy az esti hog nyugodtan aludjon :-)

allatorvos,rendszeres etetes napi 1x ha felnott kutya, fesules,jatek, sajat kosar parnaval.ha nem fekszik bele,nem jo helyre tetted,oda jo tenni ahol sokat fekszik napkozben v este.

2010. aug. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Bozsikrisz ***** válasza:

Első vagyok. Az én kutyám az ágyamon alszik, de annak idején ezt elszúrtam, ma már jobban örülnék, ha a saját helyén szundizna.

Szerintem ne szoktasd az ágyadba, inkább legyen az ágyad mellett az ő kis fekhelye is.

2010. aug. 5. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Az én kutyám ágyhoz van szoktatva,de így is sokszor ott hagy és nem velem alszik sajnos:S Jó kutyával aludni,pici meleg és szőrös:) Szóval tök jó.
2010. aug. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Mennyi idős?
2010. aug. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy kell vele bánni, mint bármely más kutyával. A yorkie is kutya, nem pedig egy külön faj:D

Az én yorkiem napi 3x sétál.

Napi 2x eszik. Napi 2x játszunk:)) /ilyenkor sokat mozog/

2010. aug. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem külön fajta, de mivel terrier ezért sokkal nehezebb a kezelése mint pl. egy uszkárnak vagy retrievernek.


Ha nincs tapasztalatad (és a kérdésed alapján nincs) akkor válassz másik fajtát.

És nem rossz szándékkal moondom, de tényleg ne yorkival kezdj, mert cuki külseje ellenére, baromi kemény kéz kell hozzá. Tapasztalatból mondom.

2010. aug. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Bozsikrisz ***** válasza:

Nekem is yorkim van, és ő az első kutyám. Rohadt makacs és akaratos fajta. De hát mit várjunk egy terriertől? :)

Nagyon keményen kell fogni, mert hamar az ember fejére nő.

2010. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi és 8hónapos
2010. aug. 6. 18:48
 10/13 anonim ***** válasza:

Fiatalon ajánlatos gyakrabban levinni mint napi 3 séta, ha van otthon aki levigye, felnőttként már elég napi 3 séta, de kicsi emésztőrendszere és hólyagja miatt lehetséges hogy akkor is igényli a gyakoribb sétát. 1 éves kora után már etedheted napi egyszer, de ha szeretnéd a napi adagot 2 részre osztva adjad, így 2x fog kakilni egy nap valószínűleg, de nem lesz éhes annyira és nem fog koldulni az asztalnál(ha nem szoktatjátok rá).

Amúgy a legfontosabb hogy akármilyen kicsi és aranyos is, neveld, döntsd el mi az amit soha nem fogsz megengedni(asztalnál nem kunyizhat, pl.) és azt következetesen soha ne engedd meg neki, akkor nem lesz gond. Amint a családtagokkal szemben védelmezni akar morgással, odakapással, az első alkalommal tedd a földre, ebből megérti hogy ezt nem szeretnéd és nem is fajul el a dolog, amit amúgy már nehezen lehet orvosolni később.

2010. szept. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!