Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legokosabb fajta...

Melyik a legokosabb fajta szobakutya?

Figyelt kérdés
Közepes méretű (tehát nem azok az egér méretűek) érdekelne, hosszú szőrű legyen nagy bundával.
2020. szept. 8. 09:31
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%
Közepes termetű, hosszú szőrű, lakásba? Hát nem nagyon van. Valamibol engedni kell kicsit. Egyebkent én tudom ajánlani a pudlit. Uszkár, 3 méretben is létezik, olyanra vágatod a szőrét amilyenre akarod, és okos is. Munkakutyat, pásztor kutyát nem ajánlanék annyira lakásba, hacsak nem vagy nagyon aktív életű, napi rendszerességgel. Még egy amstaffot is eltudok képzelni kanapé kutyaként, sok sétával, de az nem hosszú szőrű. Ha lejjebb adsz a méretből, akkor lehet egy édes westied, shihtzud, vagy épp corgid. Makacsok, de okosok.
2020. szept. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten szoba kutya közepes méretben nem nagyon van. Mondjuk az attól is függ, hogy neked mi számít szoba kutyának és mekkora a lakás.

Valakinek a német dog a szoba kutya, mert elfér a szobájában is.


Kevésbé aktívat értessz szoba kutya alatt (pl: Angol bulldog)? Nem szőrhullajtót (pl: közepes uszkár)? Nem szaglót (pl: samoyed)?

2020. szept. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
24%
Persze, lehet sok mindent, csak aztán győzd kielégíteni a mozgásigényét pl egy pásztorkutyának...
2020. szept. 8. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

A sheltie milyen? Kinézetre nagyon tetszik

Házban élünk van kis kert is, napi egyszer kivinném

2020. szept. 8. 12:02
 15/23 anonim ***** válasza:
14%

Mindent lehet lakásban, persze. Kérdés, hogy jó-e a kutyának? (nem feltétlen.)

Uszkárt javaslok, egyébként. Nekem sosem volt, de úgy tudom, kifejezetten okos kutyák, persze minden nevelés kérdése. És emellett több méretben létezik, bár kifejezetten nem hosszúszőrű.

2020. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy kiállítási vérvonalú sheltie simán elvan lakásban,kert mellett ha ki is viszed sétálni és mozogsz is vele otthon a kis kertben.
2020. szept. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
82%

Mit szeretnél csinálni a kutyával? Mit foglalkoznál vele? A sheltie gyönyörű kutya, de vele szoktak járni agilityzni például.

Nekem mentett kutyám van, részben border collie, hogy mi van még benne, nem tudom, feleakkora, mint a fajtatiszták, szóval már ebből is látszik, hogy más is van benne. Én nem vagyok otthonülő típus, azért élek panelben, mert ezt tudtam megfizetni tömegközlekedéshez, munkához közel. Viszont szeretek sportolni, kirándulni, járni a természetet, kocogni, ami nekem kényelmes gyaloglótempó, az sokaknak gyors, papagájokkal foglalkozom több évtizede, akiket lehet erre-arra tanítani, csak kirándulni nem jöhetnek velem. Kutyában azt kerestem, aki lakásban jól érzi magát, de partner az aktív szabadidős tevékenységeimben is. Szóval nekem ez a kis mentett tökéletes választás volt, és őt nem is lehetne kertben tartani, mert minden rést felkutat, és ki is próbálja, hogy átfér-e rajta. Én élvezem azt a foglalkozást, amire szüksége van, de egy otthonülőnek nem lenne jó választás.

Ha te otthonülő vagy, ne válassz aktív, agyas kutyát, mert a fejedre nő, ha aktívan töltöd a szabadidődet, akkor jöhet aktív kutya, ha szívesen tanítod, lehet olyan kutyád, aki ezt igényli, és jól tanítható, de ha neked ez nyűg, és csak az alapokra tanítanád, nem neked való egy ilyen, mert rossz szokásokkal fogja lefoglalni magát.

2020. szept. 8. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Show vonalas sheltie teljesen jó.


Azt tudd, hogy az ára még egy közepesen rossz minőségűnek is, magyar tenyésztőtől 200-200 ezertől kezdődik.

2020. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%
200-220 ezer, így. :)
2020. szept. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
nem sok ,egyáltlán nem drága, veszek kettőt.
2020. szept. 8. 14:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!