Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek a 15 éves gyereketekn...

Vennétek a 15 éves gyereketeknek kutyát?

Figyelt kérdés

Már fél éve minden szabad idejében a kutyákról olvas, kutat róluk a neten, kutyatanítós sorozatokat néz, stb. Én magam nem sokat tudok a kutyákról , így kétlem, hogy segíteni tudnák. Keresett neki tápot is a megfelelő árkategóriában (Real Nature Wilderness a neve) és csinált egy időbeosztást, hogy mikor foglalkozik vele. Még az oltások idejét is tudja.

Szerintetek tudná megfelelően gondozni egyedül? Segítenék neki, amennyit tudok csak nem igazán értek hozzá. A kedvenc fajtája a Rottweiler, de azt mondta bármilyen kutyának örülne. Talált fajtamentést is. Egy ilyen kutya nem jelentene túl nagy kihívást? Illetve nem kellene inkább tenyésztőtől választanunk?


2020. szept. 9. 19:24
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
93%

Ti vagytok a szulei, ti tudjatok milyen ember a gyereketek ... nektek kell tudni eldonteni, hogy alkalmas-e ra a fiatok avagy attudjatok-e vallalni a kutyával valo foglalkozást, ha meg is ugy alakulnanak a dolog.


Nem csak a továbbtanulást kell szamba venni, hanem lassan jonnek a nagy szerelmek, jon a munkahely … egy kutya el 10-15 evet, tehat a most 15 eves gyerek mar 30 eves ferfi lesz mire bucsut kell venni a kutyától.

2020. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
76%
#19 vagyok. Első kutyaként rotit nem ajánlanék, tapasztalt és határozott gazdira van szükség a neveléséhez. Nekem a szüleim voltak a szerencsém, és az hogy sokat foglalkoztam vele. Velem aludt, később saját fotelje volt. Soha nem szorult hátra az életemben még akkor sem amikor felnőtt lettem. Ismétlem rotit, első kutyusként nem ajánlom. Később, ha majd tapasztalt lesz, és még mindig szeretne, akkor lehet egy választás a roti. Alapos utánajárással, elkerülhető az a probléma amit az előttem szóló említett.
2020. szept. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
35%
Nem, csak ha én is akarnám a kutyát: mert egy tizenöt évesnél, akinél jócskán változnak a dolgok, borítékolható hogy a szülő kutyája lesz igazából.
2020. szept. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem ha egy kamasz ennyire rá van állva a kutyára, akkor a lehető legjobb gazdi lesz.


De ne rotit.

2020. szept. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
13%
Szabadidejében miért nincsen barátokkal? Nem adnám neki kutyát, rengeteg idő,energia és nagyon sok kiadásba kerül. Tajekozodj kutyás ismerősökkel és majd beszámolnak nektek, hogy mennyi áldozat kell rá ahhoz hogy öröm legyen.
2020. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
93%

12 évesen kaptam kutyát. És jó gazdája voltam. 15 évig!!


Ne nézzétek le a kamaszokat!


Angol cocker spánielem volt.

2020. szept. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
72%

Ha valóban ilyen, akkor vennék neki kutyát, viszont nem rottweilert, hanem valami könnyebb fajtát, pl. labradort vagy golden retrievert, természetesen megbízható tenyésztőtől.

Az egyetemnél a kolesz/albérlet szokott kifogás lenni, de ha vesztek neki saját lakást, akkor ez is meg van oldva. Az meg, hogy egyetem mellett ne lenne ideje rá, max. akkor igaz, ha orvosira tervez menni. Illetve igen, egyetem után valószínűleg dolgozni fog a fiú, de ez miért is kifogás? Persze tudom, itt a gyakorin 8 órás munka mellett nem lehet kutyát tartani, de azért a valóság elég sokszor mást mutat.

2020. szept. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem ez nem életkor függő, hanem érettség kérdése.


Szerintem minden szülő el tudja dönteni, hogy a gyereke elég felelősségteljes-e 15 évesen egy ártatlan gondoskodásra szoruló kisállat gondoskodására. Ha küllőféleképpen felelősségteljes, Ő is akarja és tisztában van a kötelességeivel ami egy kutya gondoskodásával együtt jár akkor persze.

Ha első a bulizás a haverok és még egy egyszerű házimunkát sem lehet rábízni, mert tuti nem lesz megcsinálva akkor nem.

2020. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
79%

#28

+ Nem, Rotit nem vennék neki. Mondom ezt úgy, hogy az első kutyám Német Juhász volt. Valami egyszerűbbel indítson. Golden Retriever vagy Labrador Retriever pl.

2020. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
26%
Felelőtlenség lennék gyereknek venni kutyát, csak úgy vehetsz kutyát hogy magadnak veszel és hagyod gyereknek nevelni,hogy legyen öröme!!! Könyörgöm légy felelős szülő gyerekért és ha lesz kutyatok akkor kutyaert is !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2020. szept. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!