Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vennétek a 15 éves gyereketekn...

Vennétek a 15 éves gyereketeknek kutyát?

Figyelt kérdés

Már fél éve minden szabad idejében a kutyákról olvas, kutat róluk a neten, kutyatanítós sorozatokat néz, stb. Én magam nem sokat tudok a kutyákról , így kétlem, hogy segíteni tudnák. Keresett neki tápot is a megfelelő árkategóriában (Real Nature Wilderness a neve) és csinált egy időbeosztást, hogy mikor foglalkozik vele. Még az oltások idejét is tudja.

Szerintetek tudná megfelelően gondozni egyedül? Segítenék neki, amennyit tudok csak nem igazán értek hozzá. A kedvenc fajtája a Rottweiler, de azt mondta bármilyen kutyának örülne. Talált fajtamentést is. Egy ilyen kutya nem jelentene túl nagy kihívást? Illetve nem kellene inkább tenyésztőtől választanunk?


2020. szept. 9. 19:24
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
84%
Csak ha a család többi tagja is akar és szívesen foglalkozik mindenki a kutyával, akkor is, ha esetleg a gyereknek valamiért (érettségi, felvételi, vizsgák) nem jut elég ideje a kutyára.
2020. szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
62%

Vannak tenyésztő pártiak, vannak mentett pártiak, a szélsőséges véleményekből ne indulj ki, mindkét oldalon van ilyen. Nekem mentettem van, aki egészséges, van a kutyámnak mindenféle haverja, tenyésztős is, mentett is, ahol én lakom, ott elég vegyes a kép, és a gazdik többsége normálisan áll bármilyen kutyához, mindegy, honnan jött. Mentettek között is vannak ígéretesek, ott is vannak kölykök, akik még könnyen elfelejtik az őket ért rosszat, meg felnőttek, akikkel több meló lehet, attól függ, milyen előéletük volt. Nem mindegy, hogy azért gazdikereső, mert meghalt az előző gazdi, aki maximálisan gondoskodott a kutyáról, vagy azért, mert harcoltatták, bántották, szaporítótelepről mentették, kidobták egy zsákban... Vannak nehezebb esetek, és könnyebb esetek is.

Az egyik kölyökmentésnél amúgy pont vannak roti mix babák (anyakutya roti mix, a kölykök még inkább), ha picik érdekelnek, velük is felvehetitek a kapcsolatot, és segítenek, hogy passzolnának-e hozzátok, vagy ha nem, akkor tudnának-e más kutyát javasolni, ha gondolod, írj, és átdobom az oldalukat.

2020. szept. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
49%

Én személy szerint tényleg azt ajánlom hogy menjen el a menhelyre öntkénteskedni vagy legyetek ideiglenes befogadók.

Semmi baj nincsen azzal ha a lányod rotit szeretne, viszont nagy mozgásigényű, okos, akaratos kutya.

Mivel kezdő gazdi is ezért KUTYAISKOLA MINDENFÉLEKKÉPEN kell!!!!

Mivel a tenyésztőknél általában kell várni fél-1 évet mire lesz kiskutya, ez idő alatt bebizonyíthatja a menhelyes vagy befogadós dologgal hogy érett a feladatra.

2020. szept. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy arra nem gondoltok hogy milyen rossz a kutyának hogy ide- oda dobálják, ideiglenes befogadókhoz? Mire megszereti a gazdit, már adják vissza a menhelyre, hogy egy fajtatiszta jó sorsú kutyára cseréljék. Ez max akkor jó, ha az ideiglenesen befogadott kutya az már olyan, aki tetszik, aki neki aranyos ( ha ez szempont) és akit már kiválaszt hogy na, ő lesz a kutyája. És mivel valószínűleg jó gazdija lesz, ezért egy idő után amikor ez kiderült, már nem csak ideiglenesen hanem végleg befogadjátok
2020. szept. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
73%
34-es, az ideiglenes befogadás nem azért van, hogy eldöntsék, megtartják-e a kutyát, vagy mehet más gazdihoz. Vannak olyan egyesületek, akiknek nincs telephelye, ezért minden védencüket önkéntes ideiglenes befogadónál helyeznek el, amíg azok gazdira nem találnak, illetve részben a túlterhelt vagy kis telephellyel rendelkező menhelyeknek lehet így segíteni, illetve az adott egyed rehabilitációjában, szocializációjában is segít, ha idinél lehet, nem egy menhelyi kennelben.
2020. szept. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
0%
Oké, de ez akkor is olyan izé... már rég megszereti amikor elviszi más szegényt. Akkor már fogadják be rendesen
2020. szept. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
44%
Vagy altassák el, mert nincs hely neki, és csak ideiglenesen tudnák befogadni, ugye...
2020. szept. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire rá van egy ideje függve a dologra akkor miért is ne.Még most kell felelősséget tanulnia és azért már annyira nem kicsi,hogy ne fogja fel mit vállal.

A mai gyerekek már sokkal értelmesebbek mint az én generációm volt,az enyémekre egy csirkét nem bíztam volna (persze biztos volt kivétel).De a mostaniak többségére simán,sokkal nyitottabbak a profi kutyatartók és a tenyésztők intő szavaira is.

Ha ivartalanítani kell zokszó nélkül viszik,kutya suliba is viszik ha kell,a többség tudja hogy pénzért (meg úgy amúgy se) nem szaporítunk,jó ételt kell venni a kutyának,és ha bármi gondja van kikeresi a netről vagy viszi állatorvoshoz.

Itt már csak neked kell tudni,hogy mit vállalsz anyagiakban és mit vagy hajlandó finanszírozni.Ha beteg a kutya akkor is vinni kell,és ott sok pénzt hagysz ott.

Oltani kell évente,egy olyasmi testű kutyának mint a roti kb 10-15 ezer havonta a táp,1-2 havonta féreg-és szívféreg tablettát kell adni.A felszerelések sem olcsók és valamit többször is cserélni kell (hám,póráz,ágy,szoba kennel,stb: kinövi,szét rágja,elhasználódik).


Ha költségekben tudod vállalni,ő pedig felelősséget vállal érte (persze annak tudatában,hogy ha nem jön be a dolog utána az rád maradhat..) akkor nincs miről beszélni.


Én rottweilert nem ajánlanék,mert az még nagy falat egy gyereknek,főleg ha első kutya,de egy kezdőknek való fajtát simán megpróbálnék (például a golden retriever,uszkár,és ehhez hasonló fajták :)).

Amolyan családiasabb,barátiasabb kutyáért szerintem kereshettek egy tenyésztőt vagy fajta mentést,esetleg menhelyet.


Mindenképpen a választott fajtának nézzetek alaposan utána,mert vannak nagyon aktív kutyák is akiket nem lehet letudni azzal,hogy kiengeditek a kertbe (ha van).Kert mellett is szinte mindennek kell séta,aktív mozgás naponta amit tanulás mellett tudnia kell vállalni.

2020. szept. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyenlőre úgy tűnik ideiglenes örökbefogadók leszünk, utána meglátjuk mi lesz. Én egy törzskönyves kutyára hajlok inkább.
2020. szept. 11. 14:57
 40/40 anonim ***** válasza:
51%

Jobb is az. Életet menteni jó dolog, de én azt mindig tapasztalt gazdinak ajánlanám akinek már "minden mindegy", mert egy esetlegesen problémás kutyát is el tud látni. :)

Hiába a nagy hév, ha egy viselkedés problémás kutyát magához vesz és mégsem tud vele mit kezdeni első kis gazdiként csak ráunna az egészre és a kutya is megszívná.

2020. szept. 13. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!