Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg vele,...

Hogyan értessem meg vele, hogy a kutya igényli ezeket?

Figyelt kérdés

Legjobb barátnémék vettek maguknak kutyát, mert ismerősi köreikben is sokaknak van és látták, hogy mennyire jó, ha van egy kis társuk.


Elviszik kutyaiskolába (ahova én is járok), ahol világosan megmondták, hogy a kutyát jutalomfalattal motiváljuk, tehát szükség lesz rá és a többi alap dolgot, hogy miket érdemes venni még.


Én azt hittem felfogták, értik ezt, mert foglalkozás során rendesen csinálnak mindent, amit a tréner mond.


Itt jön a döbbenet! Amint vége a foglalkozásnak, minden felborul. Ők nem tanítják a kutyát, mert jutalomfalatot kell neki adni és attól elhízik. Ők nem vesznek semmilyen nem kötelező felszerelést, játékot neki, mert úgyis szétrágja. Ezek után látom, hogy valami noname táppal etetik. Ők nem fognak prémium tápot venni, mert az ugyanolyan átverés, mint azok a gyógyszertabletták, amikben valójában semmi nincs (ezt így mondta el nekem).


Mondom neki, barátném, szerinted én és a többieknek hogyan lett olyan a kutyája, amilyen? Értsd meg, hogy ez nem így megy, stb. De, de, ez így megy, ő nem fog bedőlni a tréner hülyeségeinek. Akárhogy próbálom neki elmagyarázni, nem érti meg és már ott tartunk, hogy engem is hülyének néz, aki próbálja rátukmálni a hülyeségeit.


Pedig elmondom, hogy nagyon jó kutyát választottak, mert driveos, motiválható szinte mindennel, de olyan szinten féltik mindentől azt a kutyát, hogy az valami hihetetlen.


Hogyan magyarázzam el neki érthetően, hogy ez így nem mehet tovább és a kutya igenis igényel jutalomfalatot, játékot és normális tápot? És hogy a kutyaiskolában a foglalkozás nem elég (de ez is el lett mondva)?


Azért is vagyok ledöbbenve, mert évek óta beszélgetünk már erről, számtalan oktatóanyagot, könyvet, írást, ismertetőket megmutattam nekik, még rendezvényeken is voltunk kint, erre ezzel jönnek, mintha kimosták volna az agyukat.



2020. okt. 11. 01:58
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

És még annyi, hogy tényleg féltik mindentől, mert viszont féreg, élősködők elleni védelmet vettek és az oltásokat is komolyan veszik. Legalább ez rendben van.


Golden retriever.


Napi séta megvan (együtt megyünk), de semmi más nincs rendben.

2020. okt. 11. 02:05
 2/13 anonim válasza:
85%
Engedd el. A tiéd legyen jól nevelt. Nem kell mások életét megváltoztatnod. Nem terhel felelősség: Elmondtad mi a helyes. Ők meg hadd éljenek úgy, ahogyan akarnak.
2020. okt. 11. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
25%

Nekik talatak ki a barf etrendet! Ajanlj nekik henteseket vagy esetleg barf boltokat. ( En se adok tapot a kutyanak,egyetertek veluk. )


Ha hust adnak,akkor a felkockazott reggelit a suliban adjak oda. Meg az etetes is lehet egy tanitas. Pluszban mi se adunk falatot,csak a kiszamolt adagon belul.

2020. okt. 11. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nincs kutyám, de van igazság abban amit írsz. Akinek kutyája van, az foglalkozzon vele rendesen, és ha már kutyaiskolába jár vele, akkor otthon is foglalkozzon vele úgy ahogy mondják. Tápok tekintetében nem mindenki engedheti meg magának a prémium minőséget, én váltakoztatnám a tápokat hogy mindenfélét megkóstolhasson. Játék nem tudom mennyire kell egy kutyának, de akiket látok a parkban rendszeresen, minden kutyának van egy vacka amivel játazik, meg amiről tudja hogy most játszás lesz, meg azzal fejezi ki ha játszani akar, hogy odaviszi a gazdinak.
2020. okt. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
38%

"Hogyan magyarázzam el neki érthetően, hogy ez így nem mehet tovább és a kutya igenis igényel jutalomfalatot, játékot és normális tápot? És hogy a kutyaiskolában a foglalkozás nem elég (de ez is el lett mondva)?



Azért is vagyok ledöbbenve, mert évek óta beszélgetünk már erről, számtalan oktatóanyagot, könyvet, írást, ismertetőket megmutattam nekik, még rendezvényeken is voltunk kint, erre ezzel jönnek, mintha kimosták volna az agyukat." Ezeket NEM a kutya igényli hanem TE!Akinek ennyire a kutya körül forog az élete ott ez valami pótcselekvés...

2020. okt. 11. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem nyilvánvaló, hogy a rábeszélés nem segít. Inkább kompromisszumokra törekedj.


2. Ha nincs jutifalat/játék, akkor mivel dolgoznak a kutyaiskolában?


3. Mondd meg nekik, hogy egyáltalán nem kell jutalomfalatot venni, elhízni sem fog, ha a napi adagjából egy részt jutalom gyanánt kap a kutya.


4. A játékot csak közösen használják, például jutalmazás gyanánt (és ettől hízni sem fog) és akkor se szétrágva nem lesz, jutalom is lesz. Egy jó kutyajáték meg nem megy tönkre egyhamar...

2020. okt. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

Rábeszéléssel sehogy.

Viszont engedj meg pár észrevételt. Nekem mentett kutyám van. Lassan 2 éve, hogy velem van. Nem voltam vele kutyasuliban, mert első évben nagy kiadásaim voltak a lakással, és sok sportrendezvényre, túrára mentünk, és nem volt hely olyan oktatáson, ahol csak a hétvége egyik napján lett volna oktatás. Most tavasszal meg bejött a pandémia, és minden borult. Így nevelem internetes videók, cikkek, fórumok alapján. Majd ha tudunk, megyünk suliba is. Viszont több kutyasulis kutya van a környéken, akik neveletlenebbek az enyémnél. Van, amelyiket kerüljük is, mert nekiment az enyémnek.

Jutifalatot sem kell venni feltétlenül, az enyém a sajtot, májkrémet, sonkát imádja például, a bolti kutya jutifalatok közül csak egy téphető rudacska (mint a mini kolbász) hasonló nagy kedvenc, de bármelyik márkából, a többi legfeljebb a lakásban érdekli.

Kajából meg ki kell tapasztalni, mi jó a kutyának. Valakinek a barf, valakinek a házi koszt (nem moslék meg maradék, hanem a kutyának összeállított), tápból sem egyformák a kutyák igényei. Az enyémnek ment a hasa sokak által kedvelt minőségi táptól, a legolcsóbb szemetet otthagyja, van egy összetétel, amit szívesen eszik és nincs baja tőle, ezen kívül a szemméretet figyelem, mert az sem mindegy.

2020. okt. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%
8-as ismét, a játék lemaradt, de arról is akartam írni. Lelkes kezdő gazdiként én is minden szart összevásárolok, ami tetszik, hátha jó játék lesz majd a kutyának, hát egy frászt. 😒 A legjobb játék a kutyám szerint a bot, a doboz, a papírzsebkendő, a WC papír, és a gazdi elnyűtt, már hordhatatlan ruhái... 😂
2020. okt. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy leírtátok a másik oldal álláspontját, de az a baj hogy ő azt gondolja, hogy így is olyan lesz a kutyája, mint amiket a bemutatókon is látott.


Foglalkozáson látszik, hogy semmit nem haladnak előre, de ő le tudja azzal, hogy rossz az oktató és különben is kölyök még... Azt gondolja, hogy ő jobban tud mindent, mint egy tréner, de ami legjobban bánt, hogy én harmadik kutyámat nevelem, van tapasztalatom munkavonallal is, de még rám sem hallgat, merthogy ha annyira jól tudnám, akkor én lennék a képző.


Felajánlottam neki, hogy gyakoroljunk együtt, mondja jó, de jutalomfalat nélkül, mert nem akarja túletetni. Én meg mondom, hogy jutalmazás nélkül nem lehet tanítani, mert a kutya számára az a motiváció. Játékot is azért kellene vennie, mert driveos a kutyája és így idővel a falatról át lehet majd térni a játékra, de félti, hogy túleteti, a játékot meg szétrágja. Nem akartam vele vitatkozni, rosszba lenni vele, ezért inkább ráhagytam, de látom, hogy ez nem jó így. :\


A válaszokra egy pillanat és külön válaszolok részletesen, nem akarok hosszú írásokkal untatni mindenkit...

2020. okt. 11. 16:20
 10/13 A kérdező kommentje:

#2 Lehet, hogy ezt kéne, de én is segítettem neki kutyát választani, felelősnek érzem magam. Ha tudom, hogy ez lesz belőle, akkor inkább lebeszéltem volna a kutyatartásról. Ő szeretne részt venni bemutatókon velem együtt, trükköket bemutatni a közönségnek és hasonlók. Mivel a legjobb barátnőm, ezért nem tudom neki azt mondani, hogy bocs, de így nem lesz jó. A tréner megmondta neki, hogy így nem vehet részt az iskola bemutatóin, ezen megsértődött egyébként, azóta van rossz véleménye róla...


#4 Köszönöm a véleményt. Igazából a táp még oké, engem annyira nem érdekel, de könyörgöm. A jutalomfalat a motiváció, szép szóra nem fog megtanulni semmit a kutya. Heti egy alkalom nem elég az iskolában (ez látszik is), mert ismételni kellene azon kívül is a feladatokat.


#6 "2. Ha nincs jutifalat/játék, akkor mivel dolgoznak a kutyaiskolában?"

Kezdő szinten nem kötelező játék, csak ajánlott. :) Jutalomfalatot visz az iskolába, mert hát kell, mindenkinél van, anélkül nincs foglalkozás, de azon kívül egy falatot sem hajlandó a kutyának adni...


"3. Mondd meg nekik, hogy egyáltalán nem kell jutalomfalatot venni, elhízni sem fog, ha a napi adagjából egy részt jutalom gyanánt kap a kutya."


El lett mondva neki, hogy a jutalomfalat borsónyi mennyiség, nem hízik tőle, mert amúgy is lemozogja. Válasza az rá, hogy hülyeség.

2020. okt. 11. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!