Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsra lenne szükségem mudi...

Tanácsra lenne szükségem mudi kiskutyával kapcsolatban.?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Van egy 4 hónapos mudi kutyám, mivel én külföldön élek igy 2 hónaposan a húgom el hozta nekem és nála maradt 1 hónapot, azóta viszont nálam van,szóval friss még a kapcsolatunk.

Problémám a következő, ha leviszem sétálni, el kezdi a pórázt rágni és szólok neki hogy eressze, de nem ereszti és agresszív lesz, oly annyira hogy odakap nekem, ilyenkor megfogom a nyakánál és le nyomom a földre. A másik pedig a sírása, folyamatosan sír utánam, tegnapi nap vonyított is oly annyira nem bírja nélkülem. Mit tehetnék? Lehet hogy azért nem hallgat rám és azért sir mert azt hiszi, hogy ő a falka vezér?



2020. okt. 11. 13:51
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
72%
"Lehet hogy azért nem hallgat rám és azért sir mert azt hiszi, hogy ő a falka vezér?" Nem azért, hanem mert még kisbaba. Tanítani kell. A szeparációs szorongást lehet edzeni, rövid időre egyedül hagyod, hagysz neki játékot, amikor visszamész megdícséred, ha jó volt. Az időtartamokat fokozatosan kell növelni, meg fogja szokni, és tudja, hogy mindig visszamész. Ha rágja a pórázt leülteted, csak akkor mentek tovább, ha megnyugszik.
2020. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
0%

Fontos kérdés: tényleg mudid van vagy fajtajellegű keveréked? (Tehát van tk vagy nincs?). Ha van tk, azonnal jelezd a tenyésztőnek, hogy ez az agresszió benne van, mert akkor rossz a vérvonal, a mudi ugyanis soha!!! nem lehet agresszív, na pláne nem a gazdájával szemben.


Alomtestvérei milyenek?


Ha nem tk-s, akkor nem mudi, tehát ki tudja, honnan hozza ezt a viselkedést.


(4 hós mudi gazdija)

2020. okt. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

1 válaszoló.

Igen, tanítom a kutyusomat, már elég szépen haladunk, ugyanakkor ez a probléma áll fennt. Próbáltam egyedül hagyni kis időre én is de iszonyat sír.

2020. okt. 11. 17:00
 4/24 A kérdező kommentje:

2 válaszoló.

Tk nélküli, viszont az állatorvos is megállapított hogy mudi, sőt az útlevelében is így szerepel.

Tudom hogy nem szabadna agresszívnek lennie, de mivel még állni nem szeretnék tőle, ezért szerettem volna tanácsot kérni.

Egyébként egy nagyon rossz helyről hozták el.

2020. okt. 11. 17:08
 5/24 anonim ***** válasza:
A kutyával semmi baj nincs! Túl korán hoztátok el, utána 2x változtattatok az egész életén. Adni kell időt neki.
2020. okt. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
55%

Egy 4 hónapos kölyök nem gondolja, hogy "ő a falkavezér"! (Egy felnőtt kutya sem, ugyanis ez a falkavezéres hülyeség rég megdőlt., Kicsit utána olvashatnál a kutyáknak...)


Kezdő gazdának pont ezért nem való mudi. Ahhoz meg pláne gratulálok, hogy szaporítót pénzeltél, hogy ennyire nem tiszteled és szereted ezt a fajtát. Mit is várunk ilyen felelőtlen emberektől, mint te?


Megtanítottad a kutyának az ereszd vezényszót? Nyilván nem, különben értené és hallgatna rá. De ha nem tanítottad meg, miért várod el, hogy teljesítse?

Az kevés, hogy magyarázol neki, ha olyat tesz, amit nem lenne szabad. A nevelés abból áll, hogy eléred, azonnal és végleg hagyja abba azt a viselkedést!

A szeparációs szorongásról pedig fokozatosan kell leszoktatni. Hogy szoktattad az egyedülléthez?


Mondanám a kutyaiskolát, de jellemzően azon felelőtlen állattartók, akik szaporítótól vesznek kölyköt, mert "occsón kell kutya most azonnal", a nevelésre, szocializációra sem akarnak energiát, munkát, pénzt fektetni.

2020. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
17%

Es hogy állapította meg az állatorvos, hogy mudi, lézerszeme van?! :D dns teszt 37 ezer, fajtameghatározásra. Ezt megcsinàlta a doki és ez alapján mondta? Vagy csak magadat akarod nyugtatni, hogy a szapis keveréked mudi?


Válasz a kérdésedre: mivel a kutyád NEM mudi, hanem keverék, így nem tudni, honnan jön az agresszió. Járj vele kutyaoviba és aztán suliba, ha már ilyen ostoba voltál, hogy szapit pénzeltél! 😡

2020. okt. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Sétálgassatok otthon, nyugodt környezetben és ha megfogja a pórázt, szólj, rá, ha elengedi, dícsérd meg. Ha ez már megy, akkor az utcán is hasonlóan várd el tőle.

A szomszédomnak pumija van, ő is ezt csinálta, de valahogy nem érzett rá a gazdi, hogy kéne rászólni a kutyára, kölcsönadtam neki egy hámot, a kutyának nem lógott annyira a látómezejébe a póráz, így alig fogott rá, azt a kevés, sokkal kisebb intenzitású alkalmat pedig már tudták kontrolálni. Később pedig elfogadta, hogy nem rághat pórázt és nyakörvvel is gond nélkül közlekedik.


Bár nem láttam a szituációt, de tapasztalataim szerint, a kutyád szerintem játszani akar, mikor erővel akarod megoldani a helyzetet. Ez persze átmehet aggresszióba, ha nem jól kommunikálod le vele.


A szeparációs szorongásról pedig egy halom cikk és videó van a neten.


A helyedben keresnék egy kutyaiskolát, ott mind a három problémán tudnak segíteni.

2020. okt. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Honnan veszitek hogy felelőtlen állattartók vagyok, gratulálok ehhez a megállapításához!!!! Csupa rossz indulatuak vagytok, erről ennyit. Köszönöm a semmit!
2020. okt. 12. 12:20
 10/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó. Pont a mai nap vettem hámot, azzal kipróbálom hátha. Egyébként köszönöm a tanácsokat 😊



Előző kommentelőknek meg annyit,hogy lehet ők nem ismerik a fajtákat de nem mindenki olyan mint ők...!

2020. okt. 12. 12:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!