Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Összeszoktatási ?

Összeszoktatási ?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Van egy 3 éves Ivartalanított szuka csivavám. Van a háznál meg 2 fiú kínai kopasz kutyus jól el vannak a csivi a főnök többnyire külön esznek szóval ezen nincs vita de a közös evés alkalmával sincsen probléma.

1 hónapon belül bővül a család kislány dobival akit nem terveztem a kiállítás miatt Ivartalanítani.

A probléma ott kezdődik a kistestű kutyákkal el van a csivi viszont a nagytestű szuka kutyák nem a kedvencei morog, vicsorit és oda is kap nem túl veszélyes de azért bennem van az aggódás hogy a Dobi ezt nem

Turné jól 🤷🏼‍♀️

Esetleg vannak tippek hogy kezdjek el majd az Összeszoktatást ? Semmiképp nem szeretném őket felügyelet nélkül hagyni kettesben viszont pár tanácsot megköszönnék


2020. okt. 23. 14:48
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

#20 vagyok

Bocsi az előző kommentért, úgy tűnik egyszerre írtunk.

2020. okt. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta, hogy azért vagy szar ember, mert tenyésztős kutyád van. Sőt, ez itthon nagyon nagy szó, hogy nem szaporítót támogattál, hanem tisztességes helyről hoztad. De hogy valaki ennyire magára vegyen valamit egy ANONIM kérdező oldalon, az vicc kategória. És írhatsz még ötszáz választ amiben eltúlzod amit írtunk, mert senki egy szóval nem mondta hogy rossz körülmények között vannak tartva a kutyáid. Még mindig nem fogtad azt fel, hogy nem csak az a szaporítás, ha állnak a térdig érő dzsuvában a kutyák. De látom hogy te csak megsértődni tudsz mindenen, innentől meg felesleges az egész.
2020. okt. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 A kérdező kommentje:

Azért mert egy tömeg példával jöttem

Nem azt gondolom hogy csak az a szapis akinél a tyúkok között van a kutya mert van hogy a tenyésztő is félelmetes körülmények között tartja a kutyáit .

Úgy gondolom ha ennyi pénzt bele ölök és energiát és hogy 2 éve keresem a legjobb tenyészetet ami a legközelebb áll hozzám akkor úgy szeretnék ezzel foglalkozni hogy országszerte ismert legyek. Tisztában vagyok azokkal nem elég ehez a penz és egy jó kutya aztán bele lehet csapni a lecsóba.

Magas színvonalú papiros kutyákat szeretnék kiadnia a kezeim közül de úgy érzem teljesen elmegyünk már egymás mellett és csak a vita van .

2020. okt. 23. 17:13
 24/31 A kérdező kommentje:

Több energiát ebbe nem is szeretnék bele fektetni .

Nem megsértődtem csak meg elégeltem hogy teljesen levan szarva ha írok valamit .

De inkább megveszem a kutyát gyors kipakoltatom és ennyi :)

Ezzel a témát le is szeretném zárni :)

Legyen meg mind a kettőnk véleménye és ennyi elfogadom hogy érthetetlen és sértődős vagyok .. stb

2020. okt. 23. 17:16
 25/31 anonim ***** válasza:
Na, ez egy király ötlet hogy ivartanalítod. Ez lett volna a cél, köszi.
2020. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
Ha meg csak majd 1 honap múlva fog bovulni a "csalad", akkor honnan tudod mar most, hogy kiallitas kepes lesz a kutyad? Meg azt sem tudod jo kutya lesz-e, de mar tervezed a kiallitast? Fura.
2020. okt. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
34%

Van itt egy normális ember, aki normális helyről vett kutyát, és akkor is szétoltjátok? Feltűnhetne, hogy ő kivételesen pont nem szaporító készül lenni... na mindegy.


Kérdező: a csivinek tiltsd az agresszívkodást, mert a dobi hamar megnő. Mindenféle agresszív megnyilvánulást azonnal tilts, ill. már annak "gondolatát" is a csivinél. Ugyanakkor legyen lehetősége elvonulnia a dobi elől, ahova a dobi nem mehet utána, tehát tudjon kitérni az útjából. A dobinak szintén tiltani kell a csivi zaklatását, ha a csivi nem akar vele ismerkedni, játszani.

2020. okt. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 A kérdező kommentje:

Kedves 26 os.

Valószínűleg az ilyen kategóriájú tenyészeteknél ezek szerint nem vagy jártas.

A kölykök megszületése óta konzultálok a tenyésztővel mikor felkerestem akkor meg vitattuk mik a céljaim a kiskutyával és a tenyésztők nagy része ebben segítőkész :)

Elmondtam terveim és amikor a kiskutya kiválasztása lesz ezeket a szemszögeket figyelembe véve lesz kiválasztva a kutyus .

Mivel külföldről vásárolom ezért nem tudom én személyesen megtenni.

Abban biztos hogy kiállítási minőségű lesz a kutya de fel is kell készíteni .

3 hónapos kortól heti 2-3 felkészítésre fogunk járni ha ezek után nem lesz eredmény erősebb lesz a konkurencia akkor valószínűleg ez nem lesz erőltetve .

2020. okt. 25. 21:50
 29/31 A kérdező kommentje:

Kedves 27.


Köszönöm szépen a segítséget meg hogy kiállt mellettem.


Nem véletlenül fogalmaztam azt Az egyik válaszomban hogy az emberek ezért nem mernek segítséget kérni főleg névvel . Nem gondoltam

Volna hogy ekkora “balhé” alakul ki de egyből a hibát kereste mindenki .


Talán 2-3 válsz volt ami a kérdésemre adott választ a tiéddel együtt a többi mind az akadékoskodás volt.



1,5-2 éven belül szívesen be csatolom ide az első almomat akkor várom majd sok szeretettel ugyan úgy a rosszindulatú válaszokat .

2020. okt. 25. 21:54
 30/31 anonim ***** válasza:

27-es vagyok. Régen nekem is volt dobim, tenyésztési céllal, amiből végül nem lett semmi, többek között mert a második tüzelése után sajnos méhgyulladás miatt sürgősséggel műteni kellett...

Én örömmel megnézném majd 2 év múlva az első almot :) Kedvenc fajtám a dobermann.

2020. okt. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!