Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek sikerült már meggyőzni...

Akinek sikerült már meggyőzni családtagját arról, hogy engedje be a kutyát, mi volt a módszere? Páromról van szó, tehát 50-50%.

Figyelt kérdés

Ő is imádja a kiskutyánkat,de szerinte kint a helye, ahol egyébként nagyon jó és komfortos helyei vannak, a relax ágytól elkezdve birka takaróval, két féle polár mancsos takarója is van, szigetelt háza is a fedett teraszon, szőnyeg, nyáron hűsítő matraca volt, szóval tényleg mindent megadunk Neki.

Én viszont még az ágyunkba is beengedném annyira kutyamániás vagyok. Párom meg még azért is szól ha "kutyás ruhában" ráülök az ágyra. Kellett egy plusz plédet tennem rá azóta. Szóval a tisztaság az oka,ami ha benti is lenne, nyilván többet lenne fürdetve,de akkor meg a kutyaszőr miatt rinyálna, tudom. Azt mondta egyébként ha majd nagyobb lesz, nem csinál kárt és szobatiszta, beengedjük. Fél éves holnap,de már rég nem piszkít a helyére és okos szófogadó,hisz tanítom. Egyébként óriás testű kölyök egy és két centis vastag bundás fajta. Én mondjuk ezt kétlem,hogy nagyként beengedné,de azért felcsillant a remény. Vagy ezt engedjem el? Én azért szívesen olvasnék sikertörténeteket ilyesmivel kapcsolatban.


2020. okt. 29. 11:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
32%
A kommunikáció csodákra képes.
2020. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
22%
#1 😂
2020. okt. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Ugyanez van náluk is csak macskával. De én egyenesen megmondtam neki, és nem tud vele mit csinálni.
2020. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk az volt az egyezség, hogy az előszobába bejöhet. Aztán hogy a nappaliba. Aztán hogy az alsó emeletre. Aztán hogy oda megy ahová akar. :) Ha már bent van a házban sokmindent megszok az ember, például a szőtt, szóval már nem is lesz értelme az ilyen szabályoknak.

Jelenleg inkább benti, mint kinti. Amikor otthon vagyunk délután kimehet ha akar.

2020. okt. 29. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát nálunk ez úgy volt, hogy én nagyon beakartam engedni a kutyust, de a többiek azt mondták, hogy kint a helye. Végül, amikor elkezdett látszani rajta a kor, akkor mondták azt, hogy télen éjszakára bejöhet. Ez volt olyan 9 éves korában. Rájöttek, hogy sokkal okosabb és szófogadóbb, mint gondolták, mert bár nem volt neki tanítva, bent sosem ugatott, egyből szobatiszta volt, jelezte ha kiakar menni, nem rombolt, nem randalírozott stb. Ahogy ezt látták megengedték, hogy a hidegben napközben is bent legyen az előszobában, de úgy volt, hogy amint beköszönt a tavasz, egyből megy kifelé. Aztán végül úgy megszoktuk, hogy bent van, hogy tavasszal mégsem lett kirakva. Azóta ott tartunk, hogy szabad járkálása van a házban (persze ágyra, bútorokra nem mehet fel), konkrétan a szüleim szobájában alszik, akik eredetileg nem akarták beengedni. Ha kiakar menni jelez, kiengedjük, ha kintről beakar jönni szintén jelez beengedjük. Vagyis gyakorlatilag egy kertesházi szobakutyává vált időskorára a kutyus. Most 13 éves.

Annyira megszerették, hogy a szobában van a kutya, hogy azt mondták, hogyha lesz másik kutyánk, az már kiskorától benti kutya lesz.


18/F

2020. okt. 29. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim válasza:
100%

Nekünk is hasonló volt, mint 5-ösnek. Az előző kutyánkat nem engedték be.


Nálunk van egy-két környékbeli, akik kábelt szoktak égetni illegálisan. Tüdőrákban meghalt.

Nagyon szomorúak voltunk,imádtuk őt.

Amikor megvettük a második kutyánkat, leszögeztem, hogy vagy benti kutya lesz, vagy nem lesz. Már most látszik, hogy tovább fog élni a benti kutyusunk. Ráadásul tényleg sokkal többet tud, mint a kinti. Nem a trükkökre gondolok, azt a másiknak is megtanítottuk. Megérti, amit beszélünk. Mondok egy példát:

Kutyasétáltatás közben beszélgettünk és a beszélgetés közben valamelyikünk azt mondta, hogy:

-Most elkanyarodhatnánk balra...

Erre mit csinál a kutyus? A kereszteződésnél balra fordul...


Szóval viszzatérve erre,szerintem jó lenne, ha ezt elmondanád a párodnak, hogy a kutya egészsége mehet rá, vagy akár az élete...

2020. okt. 29. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
23%
Nyilvánvaló, hogy a higiéniáról való elképzelésetek nagyon különbözik egymástól. A párod vélhetően nagyon szereti a tisztaságot, míg neked ez nem annyira fontos. Nekem személy szerint a véleményem az, hogy nagytestű vastag bundás, hosszú szőrű fajta nem való lakásba. Minden csupa szőr lesz, mindegy hányszor fürdeted, vagy keféled ki a szőrét. Nem mindenki bírja elviselni a szőrt, meg egyéb dzsuvát a kanapén, szőnyegen, hálóban meg pláne nem. A párodnak teljes egészében igaza van.
2020. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
24%
Miért nem tudod azt megérteni, hogy ő nem szeretné, hogy bemenjen a kutya? Miért kéne ráerőltetni? Soha nem fogom ezt megérteni. Ugyanez van nálunk, utálom, egyszerűen rosszul vagyok, hogy ha "kutyás ruhával" ráül az ágyra, amiben alszunk. Vagy ha fetreng a szőnyegen, aztán nekiáll kaját csinálni, minden az égegyadta világon kutyaszőrös lesz. Undorító.. nem beszélve a szagokról, az állandó dzsuváról, hiába van takarítva, meg porszívózva minden nap. Nem kell rávenni, meg rábeszélni, egyszerűen fogadd el, hogy ő nem szeretné és kész.
2020. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én össze sem jönnék olyannal, aki nem tűri meg a kutyát a lakásban. Mellesleg a rövid szőrűeknek mind hullik a szőre, és még szúr is, mint a fenyőtű, a hosszú szőrűeknek nem minden fajtának hullik a szőre, amelyiknek meg igen, az legalább jól látható, nem fúródik bele úgy semmibe, mint a tüsi rövid szőr, és kárpittisztító habbal egész jól lehet takarítani. Nyilván, ha bent van a kutya, akkor a takarításra ennek megfelelően jobban kell figyelni.

Amúgy apróbb lépésekkel akár hozzá is lehetne szoktatni, vannak erről vicces sztorik a neten is.

Nekem a szüleim nem voltak benti kutya pártiak, ők mindketten kertes házban nőttek fel kisebb településen, aztán Budapestre jöttek dolgozni, panelbe költöztek, és rossz tapasztalatuk volt a benti kutyákkal. Én már nem élek velük, lett kutyám pár éve, most már hozzám járnak át kutyázni, és az sem zavarja őket, hogy ha esetleg együtt nyaralunk, akkor a kutya is jön.

2020. okt. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Hát nálunk benti kutya volt, a véleményünk abban tért el, hogy én felengedem mind a 3at az ágyba, ő meg azt már nem akarta.


Mondtam, ott az ajtó. Na, csak nem ment el, és azóta 5en alszunk békességben. :)

2020. okt. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!