Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem egyértelmű, hogy...

Csak nekem egyértelmű, hogy ha valaki behívja és leülteti a kutyáit maga mellé, akkor nem kér a másik kutyából?

Figyelt kérdés

3 kutyám van és egyszerűen nem értem, hogy miért nem érzik az emberek, hogy ha behívom a kutyáimat magamhoz és kiadom az "ül, marad" parancsot, akkor nem kell ráengedi a kutyáját az enyémekre?


Ismerem őket, tudom, hogy a vehemens, pofátlanabb kutyákat nem kedvelik és feszültség lenne belőle. De sokan ígyis direkt ránk engedik a kutyájukat. Múltkor már kiakadtam és elküldtem egyet melegebb éghajlatra, mert a lány tüzelt, lehúzódtunk és ígyis hozza ránk a nyomorult flexis kan kutyáját... Egyszerűen nem értem, hogy miért nem jut el a testbeszéd az agyukig.


Persze, cuki, kistestű kutyák, sérülést nem igen tudnak okozni, de akkor is.


Ti is tapasztaltatok már hasonlót?


2020. nov. 4. 00:13
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
23%

10.


:))) erre befizetnek! :)))

2020. nov. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 A kérdező kommentje:

#7 es. Van, akinek szólok és akkor is csak bambán néz ki a fejéből, jobb esetben elrángatja a kutyát kis fázis késés után. Mondjuk én, ha látom, hogy valaki kerül, akkor nem kezdem csak azért is megközelíteni.


#9 es akkor ne lepődj meg, ha esetleg egy másik kutya szépen megtépi a kutyádat :D majd abból talán tanulsz


És igen, antiszociális vagyok, mert nem akarom, hogy egy 20 kilós kutya belemásszon az 3-10 kilós kutyáim arcába. Jah és sétálj Budapesten úgy, hogy senkivel se találkozz. Sok sikert.

2020. nov. 4. 07:46
 13/44 anonim ***** válasza:
8%

Felrugdosas? Kutya megtepes? :D


Kemenyek egyesek itt olvasva … valahogy az eletben meg sem ez a tapasztalatom.

Megnyugtatlak: az en kutyámat nyugodtan megprobalhatja megtepni fifike es en is szivesen 'kommunikalok' heavy utcai harcosokkal.


Tanacs: kis szemecsked járjon mint a radar es ha meglatsz, nem szegyen megfordulni es szaporazni a lepteidet ... kulonben megy a kutyam jatszani :)

2020. nov. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
82%
"nem foglalkozom a masik gazdival, valojaban eszre sem veszem csak a kutyajat." Hát elég nagy tahó lehetsz... Az megvan hogy a kutyád ebbe belenyomorodhat, belehalhat, mert szarsz a körülményekre? Ja, és neked s bajod eshet- de ugye ez lényegtelen, hisz csak a kutya számít számodra.
2020. nov. 4. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
6%

14.

Igy-igy! … de most ulj le, mert megpattan egy er az agyadban, ha idaig nem tortent meg :)

2020. nov. 4. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
96%
Nnnna, pontosan az ilyen "gazdikról" beszéltem a 4es kommentemben.
2020. nov. 4. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 A kérdező kommentje:
Fogadni mernék, hogy valami nagytestű kutyája van, aztán "úgysem lesz baja" felfogással él. Csak aztán jön egy nála is nagyobb, agresszív és a kutyája megszívja, lesz sírás :D
2020. nov. 4. 08:41
 18/44 anonim ***** válasza:
84%

A kérdezővel értek egyet én is. Yorkim van, 4 kiló. Néhány nagyobb testű kutyás tényleg nem veszi észre magát, még ha megállunk hogy menjenek el, akkor se. Ilyenkor egy pitbullos ribbbanc is meg szokott állni, a kutya ágaskodik felénk, de nem húzná el. Én is úgy ordítottam rá mikor megelégeltem, hogy húzz már el a rohadt kutyáddal.


Barátnőmmel sétáltattuk a szuka kutyáját, aki tüzelt ekkor. Odajött egy kan kutya, persze hogy mászott volna rá. Én mondtam a gazdájának, hogy jó lenne ha megkötné, mert tüzel a szuka. Hát ő nem köti meg, mert nem.... Mondtuk, hogy ha mi meg eltaszítjuk a kutyát erre fel a kutyát, reméljük nem lesz gond. Erre a faszi elment, a kutya maradt, a behívására sem reagált. Inkább felkaptuk a kislány kutyust és elmentünk. Ilyen emberek vannak....

2020. nov. 4. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
94%
Az én kutyámnak már haraptak párszor a fülébe barátkozós szaglászással indító kutyák, amit persze az enyém sem hagyott szó nélkül, természetesen a másik gazdik ilyenkor bocsánatot sem kértek, de nem is veszik a lapot, ha magam mellé veszem a kutyát. Van néhány normális, aki tekintettel van másokra, meg tudom, hogy a kutyájuk sem az a provokáló típus, vagy inkább kihátrál, ha mégis félreértés lett volna az enyémmel (mentettem van), de sokakat kerülünk inkább. Vagy azért, mert látom, hogy nem kontrollálja a kutyát, vagy azért, mert tudom, hogy nem lenne haverkodós a kutyák találkozása, és csak messzebbről köszönünk egymásnak.
2020. nov. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
98%

Kölyök tacskóm van, kb 5 kiló és nagyon érdeklődő. Séta közben rendszeresen belefutok olyan helyzetbe, hogy a közeli óvodából haza sétáló gyerek+szülő párosok meglátnak, a gyerek elkezd nyígni (anyaaaa, odamehetek? Megsimogathatom?) Anya meg engedélyt ad, a gyerek elkezd szaladni felénk. Uram bocsá, a pórázt tartó gazdát is meg kéne kérdezni erről, nem? Én minden esetben azonnal szólok, hogy ne jöjjön oda, mert nincs oltva, képzés alatt van, stb. Nem hiszem, hogy baja lenne bárkinek, de miért gondolja minden gyereket kísérő szülő, hogy a kutyámat arra akarom szoktatni, hogy haverkodjon minden idegennel? Pont az ellenkezőjére szoktatom, erre a szülők a "cuki kiskutya, simogasd meg" viselkedéssel azt érik el, hogy naponta kell elküldenem őket a sunyiba.

Akkor persze csálén állna a szája anyának, ha odamennék megcsípkedni a gyereke pofiját és elkezdeném behívni egy csokira...

2020. nov. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!