Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem egyértelmű, hogy...

Csak nekem egyértelmű, hogy ha valaki behívja és leülteti a kutyáit maga mellé, akkor nem kér a másik kutyából?

Figyelt kérdés

3 kutyám van és egyszerűen nem értem, hogy miért nem érzik az emberek, hogy ha behívom a kutyáimat magamhoz és kiadom az "ül, marad" parancsot, akkor nem kell ráengedi a kutyáját az enyémekre?


Ismerem őket, tudom, hogy a vehemens, pofátlanabb kutyákat nem kedvelik és feszültség lenne belőle. De sokan ígyis direkt ránk engedik a kutyájukat. Múltkor már kiakadtam és elküldtem egyet melegebb éghajlatra, mert a lány tüzelt, lehúzódtunk és ígyis hozza ránk a nyomorult flexis kan kutyáját... Egyszerűen nem értem, hogy miért nem jut el a testbeszéd az agyukig.


Persze, cuki, kistestű kutyák, sérülést nem igen tudnak okozni, de akkor is.


Ti is tapasztaltatok már hasonlót?


2020. nov. 4. 00:13
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
96%
Nekem németjuhászom van, nem szereti a kutyákat, tízből egyet, ha elfogad. Ezért mindig pórázon viszem, és nagy ívben kerülöm a kutyásokat. Mindig rámengedik a kutyákat. Már messziről szoktam szólni mikor jön felénk, hogy hívja vissza a kutyát. Legtöbbjük nem tudja visszahívni, kiabál neki, a kutya a füle botját sem mozdítja, van aki még fut is utána. Vannak akik megsértődnek, hogy kérem ne engedje oda, van aki meg meg sem próbálja megfogni, csak mondja nekem, hogy nem bánt... Teljesen retardáltak az emberek.
2020. nov. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
97%
18-as vagyok. 20-as! Én simán megcsináltam egy apukával. Elegem lett nekem is hogy kvázi minden kölyök simogatni akarta a kutyámat, amit a kutyám annyira nem díjazott, fél a gyerekektől. A szülő természetesen a megkérdezésem nélkül, bátorította a kölykét. Meguntam. Egy apuka megkérdezte egyszer, hogy megsimogathatja-e a csimóta a kutyát. Én visszakérdeztem: Megsimogathatom a gyerekét? Azóta kerülnek minket nagy ívből :)))))
2020. nov. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 anonim ***** válasza:
98%
Én szólok a kedves gazdáknak, hogy ne engedje oda hozzánk a kutyáját. Szólok normálisan, majd ingerülten. Ha nem akarja/tudja, elzavarom az adott kutyát. És utána lehet hisztizni.
2020. nov. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/44 anonim ***** válasza:
8%
Milyen antiszoc itt sokak kutyaja. Akkor azokra szajkosarat szoktak tenni,aki egy haverkodasbol problemat csinal. Azert lesz antiszoc egy kutya,mert a gazda nem engedi baratkozni kutyakkal. A 3 kg-os kutya ne akarja mar dominalni a nala nagyobb kutyakat. Inkabb ezt kene megtanitani neki....
2020. nov. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, 30 és 40 kg-os kutyáim vannak. Ivaros kanok. Jól neveltek, nem foglalkoznak egyáltalán más kutyákkal, de a millió neveletlen, agresszív, kezelhetetlen ivaros és ivartalan kant rendszerint ránk engedik. És amikor egy káj, majd egy amerikai bulldog jellegű ment rá és támadt rá a kutyáimra, elegem lett. Azóta nem engedek magunkhoz idegen kutyákat. Játszanak azokkal, akiket ismernek régről.


Mellesleg ha szólok a kedves gazdinak, hogy hívja vissza a kutyáját, de ő nem partner ebben és magasról tesz a kérésemre, onnantól nem vagyok hajlandó egy ilyen felelőtlen, bunkó ember kutyájának kitenni az enyéimet.

Ha megpróbálja visszahívni, de nem tudja (ez a leggyakoribb), akkor pedig azért zavarom el a kutyát, mert neveletlen és ha gond lesz, a gazda nem tudja majd kontrollálni.

2020. nov. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/44 A kérdező kommentje:

24 es nem dominálni akar, csak békében létezni, de a magad fajta alkalmazkodasra képtelen emberek ezt úgy sem érthetik.


Szocializáltak eléggé, van baráti társaságunk, de nem kérünk a neveletlen, pofátlan kutyákból és gazdáikból, mert csak feszültséget teremt.

2020. nov. 4. 09:51
 27/44 anonim ***** válasza:
98%
Pontosan. Az én yorkim is meg van nevelve, szocializált, megvannak a kis barátai, de ne kelljen már tűrnöm sok neveletlen, nagyobb testű kutyát, akiktől fél. Főleg hogy két éve támadta is meg nagytestű kutya. Ha a gazdi ezt nem érti meg, így járt, húzzon haza.
2020. nov. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy egyesek szerint miért csak akkor szocializált egy kutya, ha élvezi, hogy minden kutyát a szájába eregetnek. Nekem akitám van, nagyon nagy gondot fordítottam a szocializációra, mégsem kedveli a többi ivaros kant - főleg, amióta megtámadta egyszer egy rendkívül felelősen tartott bulltype -, ennek ellenére mégis többször előfordult, hogy ránk eresztettek kutyákat.
2020. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/44 anonim ***** válasza:
0%

Márpedig tetszik vagy nem tetszik, az elet mar csak olyan, hogy nem a ti szorakozotasokra van kitalálva! :) Ki mondta, hol van leírva, hogy az eletben nem adodnak aprobb problemak? Miert hiszik egyesek ha vonulnak az utcan akkor a masik alkalmazkodjon hozzájuk?


Es ez a sok szajkarate?! :D … ha odamenne a kutyam es lehugyozna a labadat, csak allnal zavarodottan … en meg halálra rohognem magam :)))

2020. nov. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/44 A kérdező kommentje:

27 es. Igen. De kistestűekkel is van probléma. Flexin befeszülve jön, látszik, hogy ebből sok jó nem sülhet ki, de csak ide engedni a 3 kutyám közé. Aztán összeugranak, mert az idegen kutya beleállt az egyikbe, persze az én k*rva anyámat... Ilyenekhez tipikusan nem szoktam odaengedni, ha kicsi, ha nagy. Látom a kutya viselkedésén, hogy melyikkel nem szimpatizálnak az enyémek, csak hát hiába hívom be őket, vagy jönnek láb mellett, ha a másikat meg közben ránk engedik. Egyébként minimum 6 kutyabarátunk van, hasonló korú és méretű, bőven vannak kutyák között, játszanak is.


Ma is találkoztunk egy teljesen normális malamuttal. Békésen összeszagoltak és mindenki ment tovább.

2020. nov. 4. 10:03
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!