Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csak nekem egyértelmű, hogy...

Csak nekem egyértelmű, hogy ha valaki behívja és leülteti a kutyáit maga mellé, akkor nem kér a másik kutyából?

Figyelt kérdés

3 kutyám van és egyszerűen nem értem, hogy miért nem érzik az emberek, hogy ha behívom a kutyáimat magamhoz és kiadom az "ül, marad" parancsot, akkor nem kell ráengedi a kutyáját az enyémekre?


Ismerem őket, tudom, hogy a vehemens, pofátlanabb kutyákat nem kedvelik és feszültség lenne belőle. De sokan ígyis direkt ránk engedik a kutyájukat. Múltkor már kiakadtam és elküldtem egyet melegebb éghajlatra, mert a lány tüzelt, lehúzódtunk és ígyis hozza ránk a nyomorult flexis kan kutyáját... Egyszerűen nem értem, hogy miért nem jut el a testbeszéd az agyukig.


Persze, cuki, kistestű kutyák, sérülést nem igen tudnak okozni, de akkor is.


Ti is tapasztaltatok már hasonlót?


2020. nov. 4. 00:13
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
73%
Először szépen szólsz, hogy hívja be a kutyáját, mert a tied nem akar haverkodni. Ha ezek után is jön a hiszti, hogy jajj de az enyém barátságos, akkor mehet hangosabban, csúnyábban. Én ezt egy séta alatt el szoktam játszani vagy 5x, mert a környék tele van flexin sétáltatott kistestű kutyákkal, akiknek a gazdájuk agyatlan felelőtlen. A végén már kiabálni szoktam, hogy hívd be, ne engedd ide!!! Az ilyenek azt sem tudják egyébként, hogy pórázon nem is szabad barátkoztatni kutyákat, mert akkor sokkal agresszívabbak...
2020. nov. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
38: KÁJ van neki, mindig itt veri a nyálát meg vagánykodik vele. Közben sok pesti leírta már, aki látta őket már előben is, hogy a kutya olyan, mint a gazdája: neveletlen, bunkó paraszt. Mellesleg tök hülye a kutyákhoz. Csak épp úgy van vele, hogy az övé úgyis nagyobb, mi baja lehet. Hja, nehogy egyszer legyen egy még nagyobb, vagy valaki sokkolóval, ahogy az egyik előző írta. Egyszer tuti szájba fogják csapkodni.
2020. nov. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim ***** válasza:
100%
42-es, tényleg nem üres fenyegetés volt amit a sokkolóról írtam. Sajnos volt egy olyan idióta ember mint ő, csak az illető két németjuhászt sétáltatott póráz és szájkosár nélkül. Feljelentettem a rendőrségen veszélyeztetés jogcímen, azóta pórázzal sétáltatja őket. Egyszer tényleg használnom kellett, védtem a kutyámat és magamat is. Ha kellett volna, biztos végleg meg is rázom vele.
2020. nov. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés nélkül ráengedni a kutyát szerintem is gáz, de önmagában az, ha valaki maga mellé hívja a kutyáját találkozáskor az én szememben még nem jelenti feltétlenül azt, hogy esélytelen, hogy barátkozás legyen. Én is magam mellé szoktam hívni, ha szűkebb helyen találkozunk, mert sokszor úgy kezdené az ismerkedést az enyém, hogy lép párat a másik felé és lefekszik. Na most ez egy nagy kutya esetében felér egy útblokáddal, emellett főként a kiskutyások között van olyan, aki beparázik tőle. Akkor már jobb, ha több teret hagyok nekik. Egyébként nem egy veszedelmes vadállat, ha tehetné, akkor ismerkedne.

Amitől viszont hülyét kapok, ha nem lehet egy gazdával beszélni. Be van dugva a füle, rám sem néz, hogy a bánatba kommunikáljak vele? Felénk alapból szoktak egymásnak a kutyások köszönni, legfeljebb egyből tisztázzák, ha nem barátkozós valamelyik. Ezt tiszteletben kell tartani, de ettől még örülök, ha a kutyámnak séta közben lehetősége van legalább összeszimatolni másokkal, mozogni a kertben is tud. Elvárják tőlem (jogosan), hogy szocializáljam a kutyámat. De ha nem hagyják, hogy másokkal találkozzon, akkor hogyan csináljam? Szerintem kicsit drasztikus és nem is elegendő, ha csak az oviban/suliban találkozik kutyákkal, ott viszont egyszerre sokkal. Úgyhogy ezért keresem a lehetőséget séta közben is. Nem tolakodásból, hanem mert nagyon nem mókás egy nagytestű, alulszocializált kutya... egy kicsi sem, de rajtuk mégis mosolyognak.

OFF: A nagy, sötét kutya előnye, hogy többnyire megkérdezik, hogy lehet-e simogatni ;). Egyébként lehet.

2020. nov. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!