Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jogos a kiakadásom?

Jogos a kiakadásom?

Figyelt kérdés

Lefialt a kutyánk és a kiskutyákat elajándékoztuk család tagoknak. (Apukámnak, keresztszüleimnek stb...) így tudtam hogy a kicsik jó helyre kerülnek viszont volt anyukámnak egy nagyon jó barátnője aki kikönyörögte a kutyát és ő neki szüksége van egy lelkitársra aki ott van vele és csak szeretet ad, nagyon rosszul nézett ki az utóbbi időben ezért megesett rajta a szívem és gondoltam jó helyre kerül az utolsó kutyus. Eltelt 5 hónap amikor elküldték nekem hogy a menhelyen van a kutya és azzal az indokkal mert a kertben kiásta a virágait. Nagyon mérges lettem azt hittem jó helyre kerül a kutya annyira kellett neki, még anya is mondta hogy nagyon régóta ismeri megbízhatunk benne. De nem értem ha meggondolja magát ilyen nevetséges indok miatt akkor miért nem nekünk adja vissza? Miért menhelyre viszi? Nagyon kiakadtam és összevesztem vele, letiltottam mindenhol. Ezek után még azt mondta hogy nem érti mi bajom mert nem az utcára rakta ki... nagyon ideges vagyok szerintem nem túlzom el, de kiváncsi vagyok a ti véleményetekre, mit tennétek ilyen helyzetbe?

(A kutya nálunk van és ezek után nem adom senkinek sem)

/mielőtt valaki megtámadna, hogy szaporító akkor mondom, hogy az állatorvos mondta hogy a kutyának jót tenne ha egyszer lefialna és utána lenne ivartalanítva, ráadásul a családba mindenki nagyon szeretet volna kutyát így emellett döntöttünk./


2020. nov. 13. 22:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
43%
Én is kiakadnék. Először is, hallottam valahol, hogy a menhelyi kutyákat egy idő után elaltatják, másrészről pedig onnan is ki tudja, hogy ki fogadja örökbe :/ Én is úgy gondolom, hogy nektek volna visszaadnia.
2020. nov. 13. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom szégyellte visszaadni. Valóban nem szép amit tett, se legalább tényleg nem az utcára tette ki. Lényeg hogy mostmár újra jó helyen van. A kapcsolat megszakitasat megertem. Ha lecsillapodik a (jogos) dühöd, akkor bocsáss meg neki magadban, és felejtsd el őt örökre, így lezárul ez a nem túl szép történet.
2020. nov. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
93%

Én is kiakadnék, egyáltalán nem túlzod el, és örülök hogy visszamentettétek és most már jó helye lesz.

Viszont az a rész hogy az állatorvos mondta hogy jó ha egyszer lefial.. Nos ilyet állatorvos nem mond. Soha.

Ez egy régi falusi elmélet, ami már réges rég megdőlt. Hozzáteszem, amikor ez a butaság terjedt falvakban, az Állatorvosi Kamara akkor is igyekezett megcáfolni.

2020. nov. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
60%
Végül is a kutyusnak jol vegzodott a tortenet, visszakerult hozzatok :) Ez tok jo!
2020. nov. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem az hogy még mentegette is magát azzal hogy nem az utcára tette ki legalább, bizonyítja hogy semmi felelősség érzete s empátiája nincs egy másik élőlény iránt, de ha erre valaha rájön, legalább tudna rajta változtatni. Mindenesetre jogosan akadtál ki, remélem nem volt nagy trauma a kiskutyának ez a sok negatív inger.
2020. nov. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Aha. Es a kolyok kutyat is fialtatjatok majd egyszer, es ha abbol is marad egy kolyok, akkor azt is fialtatjatok? Ertelmes kutyatarto ember pedig tudja, hogy nincs szukseg egy fialasra sem, akármit mond a doki. Akkor inkabb megkerdeztem volna meg egy orvost, ha inkompetems vagyok a temaban.

Egyebkent pedig nem jogos. Nyilvan azert nem adta vissza mert szegyellte volna. Nem a kutyanak akart rosszat, ha akar volna kibaxta volna valahova egy erdobe, neked meg azt hazudta volna hogy megszokott. Raadasul miutan oda adtad es o bechipeztette a sajat nevere, neked semmi kozod a tovabbiakban hozza. Mert az mar nem a te kutyad, akarhogy is mekegsz itt. Ezert nem fialtatunk.

2020. nov. 14. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Az egyszeri fialtatás tényleg baromság, gondolom öreg doki lehet, manapság hálistennek már nem terjed ez a nézet.

Egy ellés is növeli a későbbi méhgyulladás és egyéb betegségek kockázatát.

Ez már megtörtént, de a kicsi(k)nél legyetek okosabbak, mérettől függően 6-8 hónaposan nyugodtan lehet ivartalanítani. :) Anyut is, ha még nincs.

Dokit meg keressetek másikat, ha van rá lehetőség, ha ebben kókler, akkor másban is lehet tájékozatlan...


A fő kérdésre, tök megértelek, én is hasonlóan reagáltam volna. Hatalmas szerencse, hogy a kölyök visszakerült hozzátok. Szuper, hogy ennyire odafigyelsz az elkerült kölyökre!

A nőcinek semmi felelősségérzete nincs, egy aranyhalat nem bíznék rá.

2020. nov. 14. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
82%
Jogos.
2020. nov. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
91%

"állatorvos mondta hogy a kutyának jót tenne ha egyszer lefialna"


Ezt a baromságot. Keressetek másik orvost, még 1x megmérgezi a kutyát, mert algopirint ad a kutyának....


A kérdést meg felesleges volt kiírni is, ez max a költői kérdések kategória.

2020. nov. 14. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
79%
Nem jogos. Felesleges almot hoztatok a világra. Majd a mostani kölyköknek is lesznek kölykei akik menhelyen vagy agyonütve végzik, mert azok is feleslegesek. Ahelyett hogy beirtad volna a gugliba, hogy kutya ivartalanításához kell - e elleni vagy megkérdeztél volna egy másik orvost, most több tucat kölyköt jutattál rossz sorsra. ( ha egyáltalán igaz ez a duma, hogy állatorvos mondta). Úgyhogy ja, jár a keksz...
2020. nov. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!