Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyira vágyok egy édes...

Annyira vágyok egy édes kutyára! Szerintetek vegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül élek albérletben,egyetemista vagyok. Nagyon szeretnék egy kutyát babusgatni,de nem tudom,jó ötlet-e ha nincs kert. Sima kétszobás panel. A főbérlő azt mondta hozhatok kutyust ha akarok,csak amikor mondjuk én suliban vagyok,akkor lehet-e egyedül a kutya a lakásban? Mondjuk napi 6-8 órát?
2010. aug. 10. 15:34
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:

Háát amíg kicsi, addig ne. Gondolj bele, míg kicsi, sokkal gyakrabban kel vinni sétáltatni, majd ahogy fokozatosan csökkented a séták mennyiségét, úgy fogja ő is egyre ügyesebben visszatartani az üríteni valóját.

Ha nap közben be pisil, kakil, akkor az ott lesz addig amíg haza nem mész, ráadásul utána már hiába fegyelmezed, hisz fegyelmezni mindig a rossz cselekedet után kell.

Ha nyár elején szerzel egy kölyköt és egész nyáron vele vagy, majd fokozatosan csökkented az együttlét idejét, akkor talán szeptemberre megszokja hogy a gazdi délután 4kor jön haza mindig.

2010. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
Ja és persze számold hozzá, hogy ha mindent jól csinálsz, 10-20 év felelősség. Mi most tartunk a 15nél :)
2010. aug. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
52%
KÖNYÖRGÖM NEKED! Ne vegyél hanem menhelyről hozz ki ha kell! Amúgy lehet hogy nem lesz időd rá a tanulás miatt az meg kínzás...
2010. aug. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:

szerintem fogadj örökbe, menj el menhelyre és vigyél haza egyet.

hálásabb, nem kell nagyon nevelni valószínűleg, mert odalesz érted, jó esetben már szobatiszta, mindenért hálás és vigyázni fog rád (nekem is befogadott kutyám van, igaz az 30kilós harci kutya :D)


ez csak az én véleményem, de több dolog szól egy nagy kutya mellett (ill normális méret, nem zsebkutya, az csak vakkantgat, ráléphetsz éjszaka, mindnekire ugrál és nem jó semmire),

megvéd, mindig biztonságban alhatsz, leviheted éjnek évadján is, ha nem dalmata/vizsla vagy pl argentin dog vagy más aktív kutya keveréke, jó esteben elég lusta lesz, nem olyan aktív, mint a kis kutyák, nem kerül sokkal többe etetni (mi konzervet kevertünk maradékkal, a kuntyi egészséges)


ha leviszed suli előtt és után az elég, meg este, csak a 3 sétából 1 legalább legyen hosszabb.

2010. aug. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
75%
nos sok ember így tart kutyát, kert nélkül és mivel dolgoznak a kutya 8 órát egyedül van. Szóval nem lehetetlen de azért nem a legideálisabb. Külön probléma, hogy albérletben laksz meg hogy egyetemista vagy... Úgy értem mi van ha valamiért felmondják a szerződésedet? Hogy találsz olyan helyet ahova vihetsz kutyát? Vagy mi van ha a kutya folyton ugatni fog és a lakók szólnak a tulajnak, hogy tüntesse el a kutyát? Egyetemista vagy tehát tanulsz, suliba jársz, bulizol... Ráadásul a vizsgaidőszakokban nem sok ideje van az embernek... Akkor is biztosítani tudod majd a kutyusnak a napi 3-4 óra sétáltatást? Mert egy panelkutyának bizony kell ennyi. És különösen kölyökkorba rengeteget kell foglalkozni velük!! Ha veszel akkor azt mindenképp a nyári szünet idejére időzítsed vagy pedig ne kölyökkutyát válasz hanem egy kicsit idősebbet pl fél-1 éveset. Persze ebben is a bökkenő, hogy mit csinálsz nyáron? Bulizol dolgozol? Menyi időd lenne egy kis csöppséggel foglalkozni, akinek bizony majdhogynem 24 órás felügyeletre van szüksége? És mi van az anyagiakkal? Csak mert at egyetemisták állt. nincsenek eleresztve pénzügyileg! Egy kutyának tép kell, ha kölyökként veszed sok oltás, féreghajtás... ez nem valami olcsó mulatság! És ha a kutya beteg lesz? Lesz pénzed elvinni állatorvoshoz és kifizetni a kezelését? Szóval nagyon nagyon jól gondold át ezt a dolgot!!!!!
2010. aug. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
ja és hozzáfűzve(mert miközben pötyögtem jöttek még kommentek) nagyon sok menhelyen nem adnak ki kutyát olyannak aki albérletben lakik, mert tisztában vannak azzal, hogy onnan könnyen megint az utcára kerülhet a kutya
2010. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
15:45 de Bp-n az illatos úton meg úgyis elaltatják őket 2hét után :(
2010. aug. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
Szerintem is menhelyről egy már szobatisztát.Nehezen fogja megtanulni ha nem viszed le 1-2 óránként az elején.
2010. aug. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
Buda pesten az illatos úton (ami már egy éve nem sintér telep) most perpill 150 kutya van 94 helyen!!!
2010. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

igen átgondolom mindenképp! Csak annyira egyedül vagyok otthon meg nem mennesleg imádom a kutyákat,most tegnap is voltam a parkban és megirigyeltem a sok boldog kutyatuljadonost :D

Szóval igen,az a legfőbb gond hogy nem tul sokat vagyok otthon. Félek hogyha elmegyek hazulról,akkor vajon hova piszkit be. Bezárni nem akarom egyik szobába se.

Vagy várjam meg mig elvégzem az egyetemet és dolgozok majd veszek egy kertes házat?? Az még vagy 10-15 év jóesetben :D

Amig otthon laktam addig sem lehetett kutyám mert anyu nem engedte. Most sem lehet...:( el vok keseredve :(

2010. aug. 10. 15:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!