Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Annyira vágyok egy édes...

Annyira vágyok egy édes kutyára! Szerintetek vegyek?

Figyelt kérdés
Egyedül élek albérletben,egyetemista vagyok. Nagyon szeretnék egy kutyát babusgatni,de nem tudom,jó ötlet-e ha nincs kert. Sima kétszobás panel. A főbérlő azt mondta hozhatok kutyust ha akarok,csak amikor mondjuk én suliban vagyok,akkor lehet-e egyedül a kutya a lakásban? Mondjuk napi 6-8 órát?
2010. aug. 10. 15:34
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Szerintem macskát vegyél, az sokkal jobban tűri az egyedüllétet, és nem rombol. Egy kutyát nem nagyon lehet egyedül hagyni (az enyémet például 3 óránál hosszabb időre). Főleg kiskorában nem, mert vonyít, mindent szétszed, óránként ürít. És egyetemistáknál pedig főleg nehéz lehet, vizsgaidőszakban például nem hinném, hogy 3szor 1 órát tudsz vele sétálni egy nap. A macskának viszont elég, ha hozzád bújhat, miközben tanulsz :)
2010. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:

En is menhelyrol szereznek be a helyedben, es semmikepp sem kolyokkutyat. Azzal rengeteg a baj eleinte, ido kell hozza.

A lakas nagysaga nem problema, en is panelban tartok, kettot, jol megvannak, csak legalabb haromszor kiviszem oket naponta. Ja, es befogadott kutyak, ami szerintem a leghalasabb, leghusegesebb; imadni fogod. Sok sikert!

2010. aug. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Menhelyen macskák is vannak ;) Ha nem avgy allergiás és engedik meg szereted őket nagyon ajánlom :D képzeld el akkor jót tennél egy szegény kidobott/bántalmazott macskával...
2010. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
Sokan azt gondolják hogy nem lehet egyedül hagyni egy pici kutyát. Dehogynem... Nyugodtan, úgyis azt kell megszoknia. Szerintem jó társ lenne, nagyon sok boldogságot tud okozni egy kutya. Én bátorítalak, vegyél nyugodtan. :)
2010. aug. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Szia!

Panelbe westit vagy valami hasonló termetűt esetleg kicsivel nagyobbat javasolnék. Ha a dolog anyagi része rendben lenne akkor azon kellene még elgondolkodnod, hogy mennyi időd lenne rá. Napi 2 séta a minimum!!! Reggel egy 10 perces és este egy legalább 1 órás de az se baj ha egész este kint vagy vele. Akármilyen ivarút veszel mindenképpen jobb ha ivartalaníttatod, nyugisabb lesz nem fog ugatni, szökdösni, tovább él és kimarad egy csomó betegségből. Ráadásul neked is kényelmesebb lesz mert nem kell vérfoltokat eltüntetned ha szuka kutyát veszel. A lényeg, hogy a kutya eleget legyen mozgatva és ne unatkozzon otthon. Vegyél neki játékokat és tanítsd meg velük játszani, ez fontos mert ha az ágy szélét megrágja mire hazamész nem leszel boldog. Mielőtt elmész otthonról mindenképpen sétáltasd meg és adj neki enni és inni hogy ne haljon éhen miközben egyedül van. A legjobb panel kutya az angol bulldog. Annyira lusta hogy szinte egész nap alszik és eszik, persze a napi 2 séta azért neki is kell. Náluk arra kell nagyon vigyázni hogy el ne hízzanak. Szerintem ez lenne neked a legjobb fajta!

2010. aug. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Figyelj ha nem vagy biztos benne esetleg alávethetnéd magadat egy próbaidőszaknak. Budapesten rengeteg menhely van vedd fel velük a kapcsolatot és jelentkezz ideiglenes befogadónak. Ez azt jelenti, hogy a kutya a menhely tulajdona, de nálad lakik egy ideig (jó esetben addig amíg gazdát nem találnak neki), így segítesz is és kipróbálhatod, hogy hogyan is megy ez a dolog. Mit szólsz hozzá? ha minden rendben megy akár te lehetsz a végleges befogadója a kutyának.
2010. aug. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Ne keseredj el, bátran magadhoz vehetsz egy kutyust. Én is nagyon ajánlom, hogy előbb nézz szét egy menhelyen, mert ott valóban találnál egy olyan kutyát aki rajongana érted, ráadásul nem kerül annyi pénzbe se, mintha fajtatisztát vennél (persze menhelyeken is talász fajtatiszta kutyákat). Ha pedig tényleg eldöntötted, hogy magadhoz veszel egy kutyát, akkor azt addig tedd meg, míg nem kezdődik el a suli. Hogy hozzászoktathasd folyamatosan arra, hogy egyedül is jól viselkedjen, szobatisztaságra, sétáltatásra.
2010. aug. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

hmmm...sok jó tanács érkezett

megfontolandók

akkor ezek szerint nem veszek kölyköt mert azt nehezebb szoktatni

vszek akkor nagyobbat

golden retriever vagy vizsla milyen sztetek?

2010. aug. 10. 16:07
 19/32 anonim ***** válasza:

Vegyél, csak utána viseldd is gondját!!!!

utálom azokat akik vezsnek egy kutyát és csak puszilgatják de enni csak minden második nap adnak neki akkora "skótok"

2010. aug. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:

lakásba egyiket se, mindkettö hiperaktív

vagy hazaviszel egy öregebb ebet (6 év fölött), aki azért már picit lenyugodott vagy oda a lakásod

vagy társasági kutya (bischon, yorkie, papillon, stb.) vagy bármi kisméretű NEM terrier


de szerintem inkább vegyél egy törpenyulat

2010. aug. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!