Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudják felszedni a...

Miért nem tudják felszedni a kutyások a kakikat?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam eddig, hogy pár kutya gazdi szépen elsétál amint a kutya végzett a dolgával ahelyett, hogy felvenné és kidobná. Nem is idős emberekről van szó, akiknél még elnézem, hogy oké fáj a derekuk ilyen meg olyan nyavajájuk van. Lakásom előtt van egy füves terület a park előtt, ahol előszeretettel járnak kutyások és látom sokszor, hogy nem veszi fel a kakit, ott hagyja pedig pár lépésre lenne a kuka is. Pedig jó környéken vagyok 11.kerület, de sokszor kell kutyakakikat ki kerülnöm. Nem is értem, azt hittem, hogy ez elvileg a gazdik kötelessége is nem? Hogy felszedjék a kakikat vagy ennyire lusták lennének? Szerintetek milyen indokaik lehetnek nekik, hogy nem takarítják el a kutyakakit? Sokszor mikor látok kutyakakit utcán, füves területen elgondolkozom, hogy ennyire lusták lennének vagy más oka is lehet? Mit gondoltok erről?

2020. dec. 13. 10:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
52%

Ha otthagyja, majd elintezi a termeszet ... elveri az eso, megeszi valami mas allat vagy bogar ... eltunik egy ido mulva.


Ellenben ha muanyag zacskoba teszed es kidobod, akkor ezer ev mulva is ott lesz valahol a muanyag zacskoban :)


Persze most sokan mondjak, hogy lebomlo zacsko is letezik ...


Madarszart sem szedi ossze senki, a kobor allatok uruleke is ott van ahol van es a vadon elo allatok szara is ugyanugy ott van a mezon, tehat a kisgyerekeseknek az ozikeszarra is oda kell figyelni, nem csak a kutyae zavaro.

2020. dec. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem zavar. Kóbor kutyák mások mint akinek van gazdija aki simán megtehetné érted..nem akarok vitát ebből.
2020. dec. 13. 10:18
 3/31 anonim ***** válasza:
9%
Nem lusta vagyok, de nem fogok sz__rt szedegetni sehonnan. Még a kutyám után sem.
2020. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
72%

1. Haver,az őzikesz*r nem lakott területen belül van,itt most arról volt szó. Láttál már madárürüléket? Ha nem,segítek. Képzeld kb tized akkor mint a kutyáé és percek alatt megszárad+nem is büdös. És akár napok alatt lebomlik(ha nem a járdán van).


Egyébként meg a kutyák ürüléke(mint az embereké)azért káros mert kitudja a másik ember mivel eteti a kutyáját/féreghajtja stb. e.


És már ne haragudj de annyi eszed van hogy nem szeded fel azért mert 'jaaj a műanyagzacskó kàros a környezetre"(képzeld a sz*r is az)? Veszel fel gumikesztyűt és papírzsacskóba rakod/lebomlóba. Ne próbàlj megoldható problémákkal kifogást keresni.

2020. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
20%

Regen is volt kutyaszar mindenhol ... sot akkoriban rengeteg koborkutya volt mindenhol. Akkoriban is problema volt ha kutyagumiba lepett az ember ezert ugy tanitottak a gyereket: "nezz a labad ele hulyegyerek es ne szedjel fel minden kutyaszart a foldrol!"


Amugy is mint korabban irtak ... sokkal organikusabb az otthagyott kutyakaki, mint a zacskoban konzervalt.

2020. dec. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
86%

Primitív sz.rok..azért belelépni ti is utáltok ugye?

Kutyás vagyok, mindig összeszedtem. ( kivéve pl.erdőben a susnyásban).

2020. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
21%
Nézz a lábad elé, és úgy nem lépsz bele! :)
2020. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
19%
En mar talalkoztam loszarral az Arpad-hid gyalogos jardajan (rendszeresen) ... hagyjuk mar a kutyakat.
2020. dec. 13. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
3.nagyon felelőségteljes gazdi lehetsz :) büszke vagyok rád igazán...én simán felszedném ha lenne kutyám..
2020. dec. 13. 10:31
 10/31 anonim ***** válasza:
22%
Citterbaki ... kutyakaki :) ... valami gyerekfilmben volt regen ez a duma
2020. dec. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!