Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem tudják felszedni a...

Miért nem tudják felszedni a kutyások a kakikat?

Figyelt kérdés
Sokszor láttam eddig, hogy pár kutya gazdi szépen elsétál amint a kutya végzett a dolgával ahelyett, hogy felvenné és kidobná. Nem is idős emberekről van szó, akiknél még elnézem, hogy oké fáj a derekuk ilyen meg olyan nyavajájuk van. Lakásom előtt van egy füves terület a park előtt, ahol előszeretettel járnak kutyások és látom sokszor, hogy nem veszi fel a kakit, ott hagyja pedig pár lépésre lenne a kuka is. Pedig jó környéken vagyok 11.kerület, de sokszor kell kutyakakikat ki kerülnöm. Nem is értem, azt hittem, hogy ez elvileg a gazdik kötelessége is nem? Hogy felszedjék a kakikat vagy ennyire lusták lennének? Szerintetek milyen indokaik lehetnek nekik, hogy nem takarítják el a kutyakakit? Sokszor mikor látok kutyakakit utcán, füves területen elgondolkozom, hogy ennyire lusták lennének vagy más oka is lehet? Mit gondoltok erről?

2020. dec. 13. 10:12
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
25%

Normalis eletben ugy szokott lenni, hogy parkosabb kornyeken ha igenyes emberek elnek, akkor osszedobnak egy olyan kertesz/gondnok/parkor emberre, aki naprakeszen tartja a kornyezetuket.


Lakotelepi stilus ez, hogy kinezek az ablakon es egzecirozom a masikat :)

2020. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
88%
Én nekem is van egy kiskutyám. 3x viszem le egy nap, 2x ugyanottvégzi a dolgát és mindig felszedem. Az a hely amúgy is televan kóbor kutyákéval és elég zavaró mikor belelépek. Én például úgyis felszoktam szedni ha a közelbe nincs kuka, inkább keresek egyet. Egyedül esős időben nem szoktam felszedni és ha kiviszük a pusztára, ahol senki se jár.
2020. dec. 13. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
imádom mikor itt mondják hogy ó én nem veszem fel senki kakiját még a saját kutyámét se de mikor kakiba lépnek akkor egyből ugatnak
2020. dec. 13. 10:37
 14/31 anonim ***** válasza:
22%
En egyszer kiszamoltam, hogy a nagytestu kutyam az elete alatt pont egy 24tonnas kamion mennyiseget kakal. Utana arra gondoltam, hogy egy-egy kutyasetaltato helyen sokszazan setaltatjak a kutyaikat ... tehat tobb szaz kamion kutyakakinak kellene mindenhol lennie ... de nincs ... ezek szerint meg sem annyira baj a kutyakaki ... es ezzel le is zartam a temat magamban :)))
2020. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
15%
Holland mufuvet raknak egyesek a kertjukbe normalis fu helyett ... ebbe az iranyba torzul minden ... mar a kutyakakit is zacskozzak egyesek :))) Mu vilag, mu elet, mu anyag.
2020. dec. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
22%

Regebben ez ugy volt:


Minden hazban volt egy 'hazfelugyelo' es minden kornyeken rendszeresen jart egy utcasepro bacsi. Akkoriban alig volt auto es ezert jobban takarithatoan voltak az utcak. Akkoriban nem volt meg vizora, lehetett locsolni ossze-vissza.

Utcasepro bacsi osszehuzta a nagyjat, a hazmester neni meg kiment a slaggal es lemosta az utat es a jardat.

Nem voltak elmebetegek az emberek, senki nem akarta a masikat megvaltoztatni ... valahogy lehetett elni.

2020. dec. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
35%
Minek városba kutya? Panelba? Sosem értettem.
2020. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
38%
Én akkor nem szedem össze amikor olyan helyen vagyok hogy nincs hová kidobni. Budapesten lakom, a II/A kerületben, és simán tudok teljesen lakott területen 1-1.5 órát úgy sétálni a kutyával hogy szemetessel nem is találkozom. És az azért nonszensz, hogy ha mondjuk az 1 órás séta 10. percében kakil egyet a kutya, akkor utána 50 percig egy adag szarral a kezemben kell sétálnom. Nem. Mindig van nálam zacskó és össze tudom én szedni, de akkor legyen kuka ahova ki tudom dobni, magammal hurcolászni nem fogom.
2020. dec. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
91%

1. Szerencsére a városban már nem csak panelok vannak.

2. Nem csak nagytestű, nagy mozgásigényű kutyák vannak.


Szép is lenne, ha a francia bulldogom kint tengetné a napjait egy kutyaházba az udvaron, vagy valami fához kötve. :D

2020. dec. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
18.ez mondjuk érthető és bosszantó is hogy nincs közelben kuka.
2020. dec. 13. 10:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!