Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem adják olcsóbban a...

Miert nem adják olcsóbban a tenyésztők a tk-s kutyákat?

Figyelt kérdés
Ha olcsóbbak lennének, nem lenne igény a szaporitokra, attól még a tenyésztő dönthetne el akar kornyezettanulmannyal, hogy kinek adja el a kiskutyat. De amíg több 100.000 ezer egy kiskutya, az emberek támogatni fogják a szaporitokat, legyen az magánszemély. Így nem lenne ennyi beteg kutya. Jól gondolom?
2020. dec. 14. 17:27
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
0%

20.-nak.


De a villanyszámla és a lakáshitel nagy úr.

2020. dec. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
20%
Nem ez a szint papa, a tenyésztők és a vásárlóik egy más társadalmi osztályba tartoznak. Nyugodj bele.
2020. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
89%

Látom a szövegértés és a logika is megbukott ma nálad.


Lassabban, kevesebb szóval és egyszerűbben.

(Hagyjuk ki, hogy a normális tenyésztők a legjobbat akarják a tőlük származó kutyáknak. Mert látom, hogy az EQ szinted is nulla.)

1.) A tenyésztő megkapja a pénzt a kiskutya után akkor is, ha "Olaszba adja", és akkor is, ha normális gazdának adja.

2.) Hosszú távon sokkal kifizetődőbb lelkiismeretesen tenyészteni.

3.) A normális tenyésztők 95%-nak van normális állása, amiből fizetik a villanyszámlát.

2020. dec. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
0%

22. és 23.


Értem...akkor mint kis senki proligyerek kérdem, az is csak kacsa ami a sajtóban szokott lenni, hogy állatorvosok adnak hamis oltási könyveket, kamu állatútleveleket, és segítkeznek viadalokon, ugye? Én nem tudom, csak kérdem!

2020. dec. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
88%

Haver, te kevered a szezont a fazonnal.


Onnan indulunk, hogy egy tenyésztőnél a következő lépésekből áll a tenyésztés: fedeztetési jegy, alombejelentő, származási kap kérelem, a magyar fajtáknál kötelező dns teszt a nébih felé benyújtandó. A kölykök megszületnek, éldegélnek, a törzskönyvi számok megvannak pár hét alatt, mire mennek az első oltásra, a chipet már az adott tk-i számhoz regisztrálják.


Tehát igen. Rosszul tudos.

2020. dec. 14. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
88%
Én állítom, hogy nem tudod, mi a szapi és a tenyésztő közt a különbség...
2020. dec. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
0%

25.-nek.


Pálinkafőzde. Komoly, nagy, minőségi főzde. Lefőz legálisan, NAV, NÉBIH, Pálinkatanács,...felé lejelentve X litert. 100% hivatalosan, lepapírozva.

Ennek litere X összeg.

DE! Mellette feketén lefőz másik X litert, amit X-50%-ért ad.

Mert tudja, hogy a papíros kell, hogy ne piszkálják, de a nagy pénze a feketén van.


És ez vágóhídon is megy.


Persze én csak hallottam, egy kolumbiai ismerős fodrászánál. :)

2020. dec. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
89%

27.

Az meg mindig szaporito, csak lepapirozva, feketen. Tudjuk hogy van ilyen, allatvedok nap mint nap harcolnak ellene. Igen, azt is tudjuk, hogy sok allatorvos tamogatja ezt valamilyen formaban, mert neki is penze van ebbol. De ez ellen is harcolnak, folyamatosan kutatjak a gocpontokat, naponta szamolnak fel telepeket, naponta fognak meg csempeszeket.

Egy igazi tenyeszto, aki szereti a fajtat, szereti a kutyait, nem a penzre megy. Szeretettel tenyeszt. Ergo nem, egy normalis tenyeszto (nem szaporito) nem szerzodik le semmilen kereskedovel 3 evre elore hogy menjen feketen az uzlet. Aki ezt csinalja, azt hivjuk szaporitonak. Nincs tisztelet a fajta irant, szeretet a kutyak irant, es elhivatottsag. Csak a penz, az letezik nekik.

2020. dec. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy van hamis vagy akár igazi papír, még nem lesz tenyésztő.

De amíg az alap dolgokkal nem vagy tisztában, csak a butaságot szajkózod, addig kár veled beszélni.

2020. dec. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem engedd el, ő az aki sok hasonló kérdésnél akadékoskodik állandóan. Ő az aki szerint a tenyésztőnek több száz kutyája van meg össze vissza adogatja mindenkinek. Nem fog átmenni neki az infó, hiába írod le neki ezredszer is. Vagy mert ennyire korlátolt felfogású, vagy mert troll. Felesleges vele kardoskodni.
2020. dec. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!