Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem adják olcsóbban a...

Miert nem adják olcsóbban a tenyésztők a tk-s kutyákat?

Figyelt kérdés
Ha olcsóbbak lennének, nem lenne igény a szaporitokra, attól még a tenyésztő dönthetne el akar kornyezettanulmannyal, hogy kinek adja el a kiskutyat. De amíg több 100.000 ezer egy kiskutya, az emberek támogatni fogják a szaporitokat, legyen az magánszemély. Így nem lenne ennyi beteg kutya. Jól gondolom?
2020. dec. 14. 17:27
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
9%

Nem vagyok troll, ellenben ti pokolian naívak vagytok.


Egy utolsó kérdés, és végeztem.


Szerintetek, egy IGAZI TENYÉSZTŐ, mit csinál azon kölykökkel, akik épek, egészségesek, de nem ütik meg a szintet? Mert SZERINTEM, hülye lenne agyonütni, és elásni a kert végében, mikor féláron, papír nélkül elsózhatja. De nyugodtan javítsatok ki, ha szerintetek nem így van!

2020. dec. 15. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
89%
A tenyésztésre alkalmatlan vagy éppen csak alig alkalmas kutyák a hobbi kutyák. Őket ivartalanítási kötelezettséggel adják kicsit olcsóbban. De ugyan úgy körültekintően keresnek gazdát nekik. Te azt sem tudod már miről beszélsz vagy mibe köss bele.
2020. dec. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
92%

Olyan nincs, hogy papír nélkül adja le! A papírt a kölyök születésekor kéri le a tenyésztő! Azt visszamondani plusz pénz lenne, illetve rengeteg plusz idő és energia. Megint csak, ha nem értesz hozzá, nem is kellene beleszólnod.


Hobbi kutyákat (harapáshiba, rossz szőrzet, színhiba, stb) olcsóbban adják el PAPÍRRAL kizárólag hobbi célra. De ugyan úgy szerződéssel, garanciával, nyomon követéssel.

2020. dec. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
3%
Az az érdekes hogy épp a minap olvastam egy mopsz tenyésztő oldalán, hogy ha genetikai betegsége van a kutyábak és ez bizonyítható, akkor a tk-t vissza kell juttatni a tenyésztőhöz a kutyát pedig ivartalanítani kell. Ez nekem kicsit furcsa volt, a tk a kutyához jár, miért kell vissza küldeni?
2020. dec. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

34.-ek


Ez az! Ott vágják át a csomó birkát ahol akarják. Pl.: "Nyomon követés". Nem vagyok köteles tartani a kapcsolatot senkivel, sem ivartalanítatni az állatomat, sem beengedni a lakásomba azt akitől vásároltam. Ezeket csak idióták szopják be.

2020. dec. 15. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
91%

#35 Nem, nem vagy köteles, ha nem írod alá a szerződést. Viszont a tenyésztő sem köteles neked kutyát adni. Ha aláírtad a szerződést onnantól köteles vagy ezeket betartani, mert egy szerződést írtál alá. Ha nem tartod be a szerződésben foglaltakat, pl.: ivartalanítási kötelezettség, egyezés után a kutya megtekintése a tenyésztő számára stb., akkor a szerződésben foglalt szankciók fognak életbe lépni (mint pl.: a kutya elkobzása). És mivel a szerződés érvényes, így a bíróságon nem leszel előnyben. A szerződést sem vagy köteles aláírni, de ugye a tenyésztő sem köteles odaadni a kutyát.

Direkt azért követi nyomon egy kutya sorsát a tenyésztő, mert szeretné tudni, hogy jó helye van. Hiszen nem azért tenyészt, hogy minél gazdagabb legyen, hanem azért, hogy egészséges kutyák szülessenek, és mivel szereti őket, ezért szeretné tudni, hogy jó helye van. Az első néhány válaszban le van írva, hogy miért kérnek olyan sokat.

Te még mindig nem tudod, hogy mi a különbség a tenyésztő, és a szaporító között.

2020. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
0%

36.-nak.


Erről egy ügyvédet is kérdezz meg!

2020. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
93%
#37 Azt ugye tudod, hogyha egy tenyésztő komolyan gondolja, akkor nemcsak valamit ráír a papírra, és odanyomja eléd, hanem van ügyvédje, és jogilag érvényes a szerződés?
2020. dec. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
89%

#34!

Igen, olyan gyakran van, hogy valamilyen "hibás" kölyök mellé a tenyésztő csak a tk másolatát adja. És sokszor kikötik, hogy csak az ivartalanítás után kapja meg az eredeti példányt a gazda. Pont azért, hogy ne lehessen tovább tenyészteni (ebben az esetben papírosan szaporítani) a standardnek vagy elvárásoknak megfelelő kutyákkal.

Ha utólag derül ki a kutyáról, hogy tenyésztésre alkalmatlan, szintén hozhat be ilyen elvárásokat a tenyésztő. Persze ha a szerződésben benne van, hogy tilos az ilyen kutyát elletni/fedeztetni vele.

2020. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
0%

38.-nak.


1.: Te vagy a tenyésztő. Eljössz. Én meg "nem vagyok otthon". Ilyenkor mit csinálsz?

2.: Közlöm, hogy eladtam, majd becsukom a kaput. Ilyenkor mit csinálsz?

3.: Közlöm, hogy megdöglött. Ilyenkor mit csinálsz?

4.: Közlöm, hogy várlak. Címem: Peru. Lima. Ca. Los Eucaliptos 590, San Isidro 15070 Holnap 9-11-ig gyere!

2020. dec. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!