Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell csinálni, ha megtámad...

Mit kell csinálni, ha megtámadják a kutyámat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sok az önsétáltató kutya a településen. Ma séta közben találkoztunk eggyel, de nem volt semmi gond, csak felmerült bennem, hogy mit kéne tennem abban az esetben, ha esetleg megtámadná egy kutya az enyémet. Tudom, hogy nem feltétlenül történik meg, csak szeretnék rá felkészülni, ha esetleg. Köszi!



2020. dec. 31. 14:42
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
28%

Attól függ, hogy mik a prioritásaid.


Valaki szerint nem szabad a támadó kutyák közé nyúlni, mert téged is megharaphatnak, meg emiatt felvenni sem... (én mondjuk jó ideig nem tudnék aludni, ha tétlenül végignézném, ahogy meg/széttépik a kutyám...)

Ők pl elengedik a pórázról a kutyát, aki így el tud szaladni, sokszor ez valóban hatásos.


Én megtanítottam a kutyámnak, hogy ne menjen bele semmilyen akcióba, néha ez is elég, amúgy meg ütök, rúgok és sokáig én is bottal jártam sétálni(mostanában szerencsére kultúráltabban tartják a környéken a kutyákat)

Volt, hogy egy csokor orgona védett meg, kb 50m-re volt két kóborló kutya, egyik nagyon hajazot valamilyen bull keverékre, az meglátta a kutyáimat és tiszta erőből elkezdett rohanni felénk, kutyáimat a hátam mögé kaptam és amint a célzó mezőmön belül ért elkezdtem csapkodni a csokorral, meg üvölteni és szerencsére hatásos volt, ahogy jött, úgy el is futott, mi pedig karcolás nélkül megúsztuk(kivéve szegény virágok, RIP :( )

- egy erős, sétapálcának álcázott fémcső azért hatásosabb.


( a spayt nem tudom ajánlani, mert gyerekként évekig a nyakamba lógott kutyasétáltatás közben, de mikor ránktámadott egy nj, eszembe sem jutott elővenni, totál kiment a fejemből :/ )

2020. dec. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
25%
Azért meg lehetne próbálni más környéket is...
2020. dec. 31. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

21.-nek. TE, buta voltál és elfelejtetted a sprayt. Akkor más ezért ne hordja? Ülj le, egyes!


22.-nek. Költözzön is el egyből?

2020. dec. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
26%

Olvasom a valaszokat es kozben halkan mosolygom :) Mennyi hulyeseget tudtok itt osszehordani!? Eszmeletlen ...


Paprikasray? Mar eleve az is nevetseges es beteges, hogy felnott emberek ilyen jatekszerrel a zsebukben maszkalnak. Aki igy el, az gyogyos es gyava ... meg persze rohejes. Az en kutyamat mar fujtak le ilyen baromsaggal, le sem szarta a kutyam.


Sokkolo? Hat ez mar megint egy baromsag! A sokkolot ott kell am tartani ... nehez amikor egy kutya szajaban van a kezed :DDD Marha!


Igazi kutyatamadasnal mindenki csak sikit, meg uvoltozik es csapkod :))) Es pont ezek miatt tortenik a baj. De a felos ember ugy is helytelenul viselkedik, legyen nala barmilyen onvedelmi eszkoz. Nem is tudom az ilyen emberek mitol gondoljak, hogy egy ilyen valamitol tobbek lennenek, vagy batrabban viselkednenek. Nem! Mindenki sikit es uvolt :)))

2020. dec. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
21%

Mit kell csinálni, ha megtámadják a kutyámat?


Eloszor is ilyen nincs. Ha nem nyomkodod a telefonodat, hanem odafigyelsz a seta alatt, akkor eleg nagy biztonsaggal latod es tudod, hogy mi fog tortenni a kornyezetedben. A nyitvahagyott kapunk kirohano kutya sem varatlan, hiszen messzirol latszik, hogy ha nyitva van egy kapu. Szoval elso szabaly, figyelni kell a seta alatt.


De ha mar valami kutya kozelit, akkor a sajat kutyankat magunk moge kell kuldeni es neked kell a hatarozott viselkedeseddel kizokkenteni a kozeledo idegen kutyat. Ha tamad egy kutya az gaz, mert arra nincs recept ... ha felveszed a kiskutyat, a kezedbol szedi ki a masik. Csak ugy tudod vedeni a kutyadat, ha kozejuk allsz ...

2020. dec. 31. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%

27.-nek.


Igen, és akkor rád megy a kutya. Meg mi az, hogy messziről látod a nyitott kaput? Ismeretlen helyen, szürkületben,...?

2020. dec. 31. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
15%

A nemetjuhasz harapott ra a staffimra es ugy fogta,h nem akarta elengedni. A gazdaja nem tanitotta meg az enged parancsot.

En okoel utottem a fejet a nj nek. Mert az enyemnek meg vsn tanitva az enged parancs es meg is csinalja.

Aztan a baratom egy asvanyvizes flakonnal feszitefte szet a nj szajat es gyorsan elhuztuk oket porazzal.

2020. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!