Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám nagyon fél a tűzijátéktól, petárdától?

Figyelt kérdés

Most a tűzijátékra kimentünk a kapu elé és elengedtük a kutyust, hogy velünk legyen és ne féljen annyira. Amikor elkezdték a tűzijátékot elkezdett össze-vissza szaladni ezért én felvettem az a kezembe, hogy megynugtassam és mindvégig a nyugodságot próbáltam mutatni. Nem volt baj addig míg a szomszédban nem kezdék el azt a fajta tűzijátékot fellőni amelyik mintha kialudna és amikor felér akkor szétmegy(remélem érthető). Úgy megijedt kettő után, hogy bekakált és mikor letettem akkor össze-vissza szaladt és a falnak bújt.

Mit tegyek, hogy ez ne történjen meg többet?


2020. dec. 31. 23:40
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
66%

Egy kistestű kutya hogy lehet kinti kutya?

És ha már kinti, miért nem lehet erre az egyetlen estére felelősen viselkedni és bevinni a rettegő kutyát?

Minek kell még jobban beletáplálni, hogy rettegjen azzal, hogy ölbe veszed és dicséred, jutalmazod a rettegését?

Miért nem figyeltél oda, hogy jó idegrendszerű kutyád legyen? Ez ugyanis csak az idegrendszer kérdése, hogy egy kutya hogyan viselkedik lövések mellett!

2021. jan. 1. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
63%
Szóval, ha jól értem, fogtad a kinti kutyát, akinek (remélem) van saját, számára biztonságot jelentő háza, ahová el tudná bújni. Majd kivitted magaddal és megálltál vele a durrogtatástól kb 5 méretrre. Mostmeg csodálkozol, hogy egy ÖSZTÖNLÉNY ÁLLAT összeszarta magát? Már bocs, de te tényleg ilyen hülye vagy? Miért rángatod közel a tűzijátékhoz? Miért nem maradhat a helyén? Esetleg ki is köthetnéd erre a 2 éjszakára (természetesen elég hosszú láncra, hogy tudjon mozogni, elérje a tálját és bemehessen a házába) és még van oldva, nem szökik el, be sem kell vinned.
2021. jan. 1. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
50%
Jovore szilveszter elott beszeljetek meg a szomszedokkal, hogy vagy ne durrogtassanak, vagy menjenek ki a falu szelere es ott uldozzek tovabb az arto szellemeket.
2021. jan. 1. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim válasza:
90%

21-es

"Miért nem figyeltél oda, hogy jó idegrendszerű kutyád legyen? Ez ugyanis csak az idegrendszer kérdése, hogy egy kutya hogyan viselkedik lövések mellett!"

És ezt honnan kellene tudni?

Nekem nőstény Bernim van és történetesen nem fél sem a petárdától, sem a vihartól. Nem is érdekli, teljesen nyugodtan sétálgatott tegnap éjjel a kertben. A szomszédomnak hím Bernije van és fél a petárdától, tűzijátéktól és a vihartól, villámlástól is. Többször megszökött már otthonról, annyira fél. Tavaly szilveszterkor én hoztam be az utcáról, mert a gazdái nem voltak otthon és valahogy kiszabadult a kennelből(!) is. Remegett a félelemtől szegény pedig nem is volt nagy zaj a környéken (mert ez egy kertvárosi övezet). Az enyém meg akkor is unottan feküdt a teraszon.

Szóval kutyája válogatja.

2021. jan. 1. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
82%
Azzal hogy olbe vetted, csak fokoztad a felelmet. Porazon kiviszed, hogy kapasbol ne szaladjon el, es nyugodtan semlegesen, hatarozottan korbejarjatok a kornyeket, es csak akkor simogatod, jutalmazod esetleg kajaval, ha mar kelloen nyugodtan viselkedik.
2021. jan. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:

21 és 22 válaszoló.

Ő egy Tacskó keverék, az anya Tacskó az apát nem tudom, de neki vastag szőre és így vastag szőre van az enyémnek is.


"És ha már kinti, miért nem lehet erre az egyetlen estére felelősen viselkedni és bevinni a rettegő kutyát?


Minek kell még jobban beletáplálni, hogy rettegjen azzal, hogy ölbe veszed és dicséred, jutalmazod a rettegését?"


Kezdem azzal, hogy nem vagyok felnőtt még 16 sem vagyok, illetve a kutyus 2 éve van nálunk és tavaly nem voltunk itthon szóval még nem vagyok jártas a dologban.


22 válaszoló.

Azért vettem fel, mert ezt gondoltam helyesnek és, ha lehülyézel azzal nem segítesz.

Van a kutyámnak egy 20m sodrója amire rávan csatolva a lánca és igen van egy óriási panel háza.

Megköttem, hogy ne tudjon elszökni, most itt mondjátok, hogy jutalmazom, mert simogatom, de ugrált fel rám és, ha lehajoltam hozzám egyből belült elém.

2021. jan. 1. 11:21
 27/41 anonim ***** válasza:
61%
Tehat, csak hogy osszefoglaljam: Van egy kistestu kutyad, akit kint tartotok lancon? Es tavaly szilveszterkor meg csak otthon se voltatok, hogy vigyazzatok ra? Szep. Hiaba mondod, hogy vastagabb a szore, nem tartunk kint picike kutyat!!! Nem vagy 16, de gondolom akkor 14-15 korul lehetsz, azert mar nem vagy csecsemo. Utana is lehet olvasni a kutyatartasnak am.
2021. jan. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
83%

Nekem egy mentett keverékem van, ő nem fél, jobban érdekli a szilveszteri virsli. Viszont jól zárnak az ablakaim, alig hallatszik be a kinti zaj, ha pedig zajban kell kivinnem dolgát végezni, akkor hám + nyakörv, és mindkettőn külön rövid erős textil póráz, esélye sincs meglépni akkor sem, ha megijedne. Ilyenkor a kinti kutyákat is be kellene engedni, kistestűt meg eleve nem lenne szabad csak kint tartani.


Nem lett teljesen betiltva a tűzijáték. Közterületen lett betiltva, erkélyről eleve tilos tűzvédelmi okokból, mert lehetetlen a biztonsági távolságot tartani, magánterületen udvarban az előírt biztonsági távolság betartásával lehet használni azokat, amiket amúgy is egész évben lehet.

2021. jan. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
84%

Te most komolyan a koroddal akarsz mentegetőzni? Az, hogy gyerek vagy, nem mentesít a tetteid súlya alól.

Ezt jól jegyezd meg. Nem takarózhatsz azzal, hogy te még gyerek vagy. Nagyon csúnyán pofára fog ejteni az élt ilyen felfogással.

2021. jan. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
85%
Amit csinàltok, az àllatkínzàs kategória konkrètan... szègyelje magát az egèsz díszes pereputty. Amúgy olyan szó, hogy “megköttem”, olyan nincs. Mi vagy te, valami tenyeres-talpas parasztgyerek, vagy mi?!
2021. jan. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!