Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a kutyám...

Mit tegyek, ha a kutyám nagyon fél a tűzijátéktól, petárdától?

Figyelt kérdés

Most a tűzijátékra kimentünk a kapu elé és elengedtük a kutyust, hogy velünk legyen és ne féljen annyira. Amikor elkezdték a tűzijátékot elkezdett össze-vissza szaladni ezért én felvettem az a kezembe, hogy megynugtassam és mindvégig a nyugodságot próbáltam mutatni. Nem volt baj addig míg a szomszédban nem kezdék el azt a fajta tűzijátékot fellőni amelyik mintha kialudna és amikor felér akkor szétmegy(remélem érthető). Úgy megijedt kettő után, hogy bekakált és mikor letettem akkor össze-vissza szaladt és a falnak bújt.

Mit tegyek, hogy ez ne történjen meg többet?


2020. dec. 31. 23:40
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
100%

Pár dolog: elvileg gazdinak mondod magad. El kell hogy keserítselek, de ilyen mértékű felelőtlenség mellett én nem használnám ezt a címet jó szájízzel.

Pontosan tudod, hogy ilyenkor mi van kint, és akkor kiviszed, és elengeded...komolyan mondom, eszem megáll. De a tűzijátékozókat szidni van eszetek, mocsoklódni van eszetek, de odafigyelni, na az nem megy.

Mindenhol IS írják iylenkor: a kutyát vidd be (leszarom, hogy kinti, autót is kint használod mégis bejársz vele a garázsba vihar előtt), húzd le a redőnyt, kapcsolj be valami zenét (van olyan, ami más frekvencia, így a kutyát teljesen leköti) és chillelj. Ha nagyon vészes a helyzet használj természetes alapú nyugtatót, nem, nem lesz tőle semmi baja. Ha ezekre mind képtelen vagy, vidd el a jószágot menhelyre, alkalmatlan vagy gazdinak. Na, menni fog?

2021. márc. 29. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
100%

31-es, mar nem aktualis a kerdes, es a kerdezoeknel soha nem is lesz az.

Jovore is eppugy szarnak majd a kutyara, ahogy eddig is :D

Majd aztan megszokik, eluti egy auto, igy jartak.

2021. márc. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

32-es!

Így van, sajnos minden évben megismétlődik ugyan az, csak az a gond, hogy ezeknek a felelőtlen embereknek a legnagyobb a szájuk. A Main Stream Media meg még adja is alájuk a lovat, rengeteg fals és hergelő infót közölnek rólunk, tűzijátékozókról.

2021. márc. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
0%

Nincs semmi fals információ.

Eszméletlen pénzt puffogtattok el, és eszméletlen nagy környezeti terhelést okoztok merő egoizmusból.

Kb. 5 évesen túljutottam azon a a szinten, tyű de jó, ha puffog. Egyesek meg felnőttként sem tudnak elsülni rajta.

2021. márc. 30. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:

Kedves 34-es!

"Eszméletlen pénzt puffogtattok el". Te írtad, hogy nem tűzijátékozol. Van valami fogalmad arról, hogy mennyibe megy a tűzijáték, ki, hol vásárol vagy akármi?

"eszméletlen nagy környezeti terhelést okoztok". Látom te sem jártál kémia órára. Bár tény és való, hogy fémsókkal működnek, amik nem teljesen környezet barátok, de az adott helyen, ahol tűzijátékoznak nagyon maximum 2-3 héten belül a környezet önmegújító folyamatai által teljesen kitisztul az adott hely. A Földön körülbelül 1 olyan hely van, ahol ez a szar, általánosító, mellébeszélő duma megállja a helyét, ez pedig Disneyland. Ott nyugodtan harsoghatod ezt a mondvacsinált propaganda dumát.

2021. márc. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

“ Te írtad, hogy nem tűzijátékozol. Van valami fogalmad arról, hogy mennyibe megy a tűzijáték, ki, hol vásárol vagy akármi?”


Van. Neked csak arról van fogalmad amit magad is csinálsz? Elég beszűkült látókörre vall.

Én sem dohányzom több mint 10 éve, azért tudom, hogy mibe kerül egy dohányosnak.

Helikopterem sincs, mégis tudom mibe kerül repülni, és nagyságrendileg van fogalmam az üzemeltetési költségekről.


Témához visszatérve pedig volt olyan ismerősöm, aki boltokba terített, és láttam mi pénz forog ebben decemberben.


“ Látom te sem jártál kémia órára.”


Ezzel mit szeretnél mondani? Nem keletkezik az anyagok elégetésénél, berobbanásánál széndioxid és szénmonoxid? Ne haragudj, de aki nem járt még az is tudja. Nem beszélve a részecske/porterhelésről.


“ maximum 2-3 héten belül a környezet önmegújító folyamatai által teljesen kitisztul az adott hely.”


Tehát adott helyen mindenki szívjon szutykot 2-3 hétig. Rendben. Megint csak az egoizmus.


U.I.: Te meg a nyelvtanóráról hiányozhattál, környezetbarát egyben.

2021. márc. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ugyanaz is egy szó.
2021. márc. 30. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

Nagyobb a baj, mint azt elsőre gondoltam, mert ha nem tudod az árakat és úgy beszélsz ordas f@szságokat az kevésbé utal retardáltságra, de így, hogy képben vagy, még elkeserítőbb. Mindenkinek szíve joga, hogy mikor, mire, mennyit költ, aranyos, de ne te aggódj értü(n)k.

Kémiai rész: nagyon nem keletkezik szén-monoxid, ezt most hadd ne kelljen itt taglalnom, hogy miért nem, nyugodtan olvass utána, egyébként a szén tökéletlen égésével hozható kapcsolaba. Szén-dioxid természetesen keletkezik, de ez evidens.

Neked a szutyok az mit takar? Mert szerintem nagyon nem vagy képben, hogy egy adott fémsónak mi az esetleges környezetre gyakorolt hatása, mi az egészségre gyakorolt hatása stb stb...A füstöt meg szeptember végétől április elejéig szívód az utcán, ne húzd rá ezt is az egy évben 2x használatos tűzijátékra.

UI: előfordulhat, hogy valamit elgépeltem, örülök, hogy neked ez annyira tetszett, hogy egyből nyelvtan órára akarsz küldeni, ez legyen a legnagyobb örömöd. :)

2021. márc. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

“ az kevésbé utal retardáltságra, “


Nézd, hogy egy ismeretlen milyen következtetésre jut az alapján amit nem ért, nem igazán szokott érdekelni. A közvetlen környezetemben és a munkámban van annyi visszajelzés ami számomra elegendő.


Kémia: szinte minden égésnél keletkezik szénmonoxid is. Mindnél tökéletesebb az égés, annál kevesebb. Ok, hanyagoljuk el ha szeretnéd. A széndioxid ugye kimondottan hasznos. Amikor más országokban CO2 adót fizetünk a fűtésre meg benzinre, te meg mondod, hogy az ugye nem számít ami itt keletkezik.


“Neked a szutyok az mit takar?”

Mondjuk amikor nem látom a szembe-szomszédot? Biztos egészséges.


“A füstöt meg szeptember végétől április elejéig szívód az utcán, ne húzd rá ezt is az egy évben 2x használatos tűzijátékra”


Maximum te, ha valami borsodi zsákfaluban laksz. Nálunk maximum gázzal fűtenek, amióta a kandallót meg hasonlókat megsarcoljál keményen, és kemény előírások vannak rá.


Nyelvtan: nem tetszett, csak próbáltam rávilágítani, hogy ha a saját hiányosságaiddal foglalkoznál másé helyett, nagy eséllyel sokkal sikeresebb lennél a való életben.


P.S.: tanult ember személyeskedés, lenézés, és trágárkodás nélkül is fölénybe kerül. Na ez nem sikerült neked.

2021. márc. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:

CO2: írta valaki, hogy hasznos? Ne forgasd ki a szavaimat.

Tüzelés: írd elő egy szegény, az életben maradásért fűtő embernek, hogy mikor és mivel tüzeljen. Nem, nem egy borsodi zsákfaluban élek, egy viszonylag nagyváros kertvárosi részén.

Egyébként meg nem tudom mit sír a szád, mindent megtesznek a tűzijáték gyártó cégek, hogy állatbarátok (csendes telep) és környezet barátok (letisztított kémia, műanyag teljes kivonása...) legyenek, csakhát ugye ezekről nem esik szó sehol, a sárdobálás az megy felénk, ez nem.

Amúgy meg egy jó ideig még sajnos szívnod kell a szutykot, ha tetszik, ha nem, mert az Európai Únió törvényrendszere tiltja a pirotechnikai eszközök betiltását, ugyanis ez nem csak ""pár elvetemült"" szórakozása, ez egy iparág. Gondolom ezt sem tudtad, nem lepődök meg, nem beszélnek róla a fogalmatlan, alulinformált, szar propaganda médiumok.

2021. márc. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!