Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek a helyemben?

Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nem túlzás ha azt mondom, hogy mióta tudom hogy van külföld, azóta odavágyom. Ez az oka, hogy 10 éves koromban elkezdtem franciául tanulni(amit sajnos bizonyos okok miatt abbahagytam) és hogy francia kéttannyelvű gimnáziumba jöttem végül. Így abban bízom, hogy amint leérettségizem valami francia nyelvterületre költözhetek. Ám! Minden megváltozott egyetlen cikkel, egyetlen képpel, napokkal amit olvasással töltöttem. Ő a border collie. Még alsós koromban olvastam róla először, egy Tappancs újságban, mint a "világ legokosabb kutyája". Őszintén, akkor még csak annyira hatott meg, hogy egyszer biztosan lesz egy ilyen kutyám, de nem ismertem a fajtát egyáltalán. Viszont pár éve megint szembefutottam vele azzal a bizonyos cikkel. "Szerelmes" lettem. Eldöntöttem, hogy ahogy leérettségizem veszek egyet. Csakis törzskönyvvel, fajtatisztát, megadom neki a tökéletes életet, annyira kényeztetem el, amennyire nem szégyellem. Én felelősségteljes leszek és sosem hagyom el. 15 éves koromban csak miatta mentem el diákmunkázni, és ez idén sem lesz másképp. Elterveztem mindet: az összes pénzem átváltom euróba, így izé.. nem lesz kevesebb az értéke az évek alatt, amíg eljutok az érettségiig. De ekkor eszembejutott a másik álmom. Külföldön akarok élni, boldogan, a francia riviérákon nyaralni, olyan életet élni amit anno a francia barátnőm mesélt nekem. Lehetséges hogy két álom megférjen egymás mellett? Szerezzek be egy kutyust, úgy hogy nem biztos a jövőm, hogy hol is fogok pontosan élni, lesz-e munkám, megyek-e egyetemre..? Mert én megveszek, de minden egyes év várakozással úgy érzem, időt vesztek. Hogy elmúlik a fellángolásom. Hogy végül semmi nem lesz belőlem, és minden gyerekkori álmomat eldobom, és unalmas életem lesz az éhhalál és a valóság közt.

Annyira lehetetlennek érzem a jövőm, beszéltem már a barátaimmal, osztálytársaimmal, együtt költözünk ki, együtt könnyebb, de tudom hogy ugyanúgy szét fog esni, mint ahogy általánosban is szétesett. (bár velük én nem szerettem volna találkozni) Tehát így.. ti mit tennétek a helyemben?



2021. jan. 15. 21:49
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

"Hogy elmúlik a fellángolásom. "

Ha csak fellángolás, jobb is, ha elmúlik.

Ha pedig valóban akarsz majd álmaid kutyáját, akkor józanul gondolkodva előbb felépíted az eljövendő életedet és amikor már van biztos pont az életedben, akkor jöhet az álomkutya.

Az érettségivel mégis mit akarsz kezdeni egy idegen országban? Csak a nyelvtudás nem elég . Abból nem lehet megélni.

Neked még most kellene eldönteni milyen pályát válassz.

Még korai a kutya neked.

2021. jan. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%
Miért nem jó neked ott,ahova születtél? Azt hiszed külföldönolyan, mint a mesékben? Nőlj fel
2021. jan. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez csakis attól függ, hogy melyik fontosabb neked. Persze, megfér a kettő egymás mellett, de ha egyszerre nem lesz pénzed mindkettőre akkor választanod kell, hogy először melyiket szeretnéd. Azon gondolkodj, hogy először kimennél Franciába, lenne egy biztos lakhelyed és akkor vennél kutyát, tehát hosszú évek múlva lenne kutyád, vagy inkább megveszed most a kutyát, de még nincs kint lakhelyed, a kutyát át kell költöztetni, és az egész franciás terv tolódik esetleg éveket is. Nehéz, én is hasonló cipőben voltam/vagyok (csak más dolgokkal, de olyan szempontból ugyanaz hogy vagy megvan az álom lakhelyem vagy valami más), de csak úgy lehet dönteni ha mérlegelsz, hogy neked melyik a fontosabb és melyik az, ami várhat mondjuk 2 évet. Nekem így sikerült döntenem. Remélem egyszer boldog leszel, ahogy ülsz a francia kecóban a borderrel :D Hajrá.
2021. jan. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hat kutyat nem vallalnek ha nincs miből, hol eltartanom. Bocsi de.. Nekem elobb kene egy haz, aztan a kutya bele. Marmint ertem en amit mondasz de ha neadjisten megveszed aztan kovi evben költözöl ki, akkor ott lakas kereses (allatbarat természetesen) ha sikerül lakast szerezni sem biztos hogy a munkád mellett pl letudnad vinni annyiszor amennyiszer. Ha tenyleg okos kutyat szeretnel akkor azzal sokat kell foglalkozni. Akkor a kutyunak a különböző papirok hogy kiviheted, ha haza akarnal jonni akkor meg haza kéne cipelned. Szoval erted. Problemas, raadasul garancia sincs hogy az adott lakasban meddig maradhatsz ha veletlenul ugy alakul a helyzet.

Siman meglehet oldani a kettot, de nem egyszerre. (szerintem)

Eloszor elonyosebb lenne egy konkrét alberlet, haz valami, es akkor oda hozni a kutyut, hogy ne orszagokon at kelljen utaztatni, hanem legyen egy konkrét helye amit megszokhat stb.

Onallo kereset nelkul egyebkent se jo otlet nagyobb testu kutyat tartani, mert hiaba van felhalmozott penz, az akkor is elfogy. Foleg ha mindenbol a legjobbat akarod neki, a draga tápokat pár hetente venni is eleg sok penz.

Nem akarom elvenni a kedved, de egyelore keresd meg a megfelelo "helyed" es akkor onnantol mehet a kutyus tema szerintem:)

2021. jan. 15. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%
Én nem akarom elhinni, hogy a Kérdező frankón érettségi előtt álló fiatal. Ilyen fantáziája a 12 éveseknek van. Kicsit több racionalitást..
2021. jan. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
65%

Kedves 5os ebben mi nem racionalis?

Kiskora ota szeretne egy adott kutyafajtat es szeretne kulfoldon elni. Ezzel mi a baj? Sokan vannak igy, csak a kerdezo tesz is azert hogy eltudja tartani azt a kutyat, nem anyu penzen akarja megvenni. Szerintem ezzel semmi gond nincs.

2021. jan. 16. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

Először teremtsd meg a rávalót! Amúgy a Border Collie nem minden emberhez való. És nem kényeztetésre van szüksége hanem napi szinten több km mozgásra, napi szinten oktatni kell, mert máskülönben úgy leural, hogy azt is megbánod, hogy ezen dologra vágytál.


Nem hiába mondják a világ legintelligensebb kutyájának. Egy ilyen kutyát minimum terelő suliba is kéne vinned, terelő versenyekre, ez összefér a francia riviéra álmoddal szerinted?


Nem arra vágyik egy border collie hogy lustán süttesse a hasát a gazdi mellett unottan egy napernyő alatt, hanem arra hogy minél aktívabb élete legyen, és minél több mindent tanulhasson, minél több birkát terelhessen, mert ha ezt nem kapja meg akkor téged fog terelgetni, és téged fog béta szerepbe iskolázni és hidd el az nem leányálom. Nem tudsz ezek alapján semmit ezen kutyafajtáról csak azt hogy a legintelligensebb. Semmit az őseiről, honnan jött, milyen munkakutya, a mozgásigényéről, milyen gazdi való hozzá, mennyi a napi tápanyag szükséglete, milyen orvosi költségek kellenek, mennyi pénz kell az iskolázására és tudnám sorolni. Ez a kutya nem kezdőknek sem napozóknak való.

2021. jan. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Előbb legyen stabil megélhetésed, aztán jöhet a kutya. A border collie meg akkor okos, ha tanítják, magától nem lesz az. Könnyen tanul, de igényli is, nincs olyan, hogy most nincs kedved. Plusz a fizikai fárasztás. Ha unatkozik, szökik, rombol.
2021. jan. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
69%
6: a kutya kapcsán olvasd el a 7-es hszt, benne van minden (köszi 7-es), illetve szted mennyire van tisztában a világ dolgaival, hogy a külföldi létet vmi vattacukros álomnak látja és odáig jut a gondolkodásban, hogy majd vmi egyetem, majd vmi munka, de ami a legfontosabb, nyaralgatni a riviérán. A kutyája meg majd hoz neki egy kis esernyős limonádét, lol.
2021. jan. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
81%

6os vagyok.

Az nekem is szemet szurt hogy el akarja kenyeztetni. Ezt en sem partolom, de azzal hogy kulfoldre költözik es jo kozeget tud a kutyanak biztositani azzal szerintem semmi baj nincs. Ugyanugy meglehet csinalni itthon mint kint. Sot.. Kint valszeg tobb lehetoseg is van.

Szerintwm nem hiába hagyjak el egyre tobben az orszagot ugy hogy vissza se neznek. Vattacukor ide vagy oda. A fizetes es a lehetőségek kulfoldot igazoljak. Nyilvan eloszor kell egy hely, csak utana johet a kutya egyaltalan szoba munka mellett.

2021. jan. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!